Piłka nożna: Dalin awansował do IV ligi

Wygraną 4:0 z Borkiem II Kraków piłkarze Dalinu Myślenice zapewnili sobie awans do IV ligi. Taki cel stawiali przed sobą na początku rozgrywek

Po ubiegłotygodniowej porażce biało-zielonych 1:5 z Garbarnią II Kraków awans stał pod znakiem zapytania. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce w pojedynku z Borkiem II Kraków.

W pierwszej połowie reprezentantów Myślenic do celu zbliżył Andrzej Biel, który zdobył bramkę w 25 minucie. Dopiero 42 minuty później trafiając ponownie i zmieniając wynik na 2:0 sprawił, że drużyna rozpędziła się jeszcze bardziej. Do bramki krakowian trafiał jeszcze dwukrotnie Dawid Kałat w 71 i 84 minucie. Ostatecznie Dalin wygrał 4:0 zapewniając sobie awans do IV ligi.

- Cel którym był awans do IV ligi osiągnęliśmy dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi związanych z Klubem. Nie wszyscy dobrze nam życzyli, ale pokazaliśmy, że razem możemy wiele osiągnąć. Do każdego z rywali podchodziliśmy z pokorą i szacunkiem. Każdej drużynie, z którą mieliśmy przyjemność się zmierzyć dziękujemy za sportową rywalizacje oraz życzymy powodzenia w następnym sezonie. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować naszym Kibicom za cały sezon, za mecze u siebie oraz za wyjazdy, na których również Was nie zabrakło. W piłkę nożną gra się dla kibiców oraz dla takich chwil jakie przeżyliśmy wspólnie wczoraj. Dziękujemy Wam z całego serca za to, że w nas wierzyliście i byliście z nami – czytamy na oficjalnym fanpage’u.

Po reaktywacji drużyny w kwietniu 2015 roku Dalinu Myślenice zagra w V lidze, ale nie z okolicznymi drużynami tylko w… grupie krakowskiej
W kwietniu 2015 roku po rocznej przerwie udało się skompletować nowy zarząd Dalinu Myślenice, co oznaczało, że po rocznej przerwie seniorska piłka wróci na stadion Grochala na Zarabiu. Po reaktywacji drużyna miała występować w V lidze w lokalnej grupie, gdzie gra m.in. Orzeł Myślenice, jednak zarząd klubu wystosował prośbę do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o przydzielenie do Klasy Okręgowej - Kraków II. To właśnie w tej grupie biało-zieloni rozpoczęli walkę o awans.

W 26 spotkaniach drużyna zdobyła 62 punkty, wygrywała 19 razy, remisowała 5 i przegrywała 2. Dalin strzelił najwięcej bramek w lidze (86) tracąc przy tym 25 goli (drugi wynik po Kaszowiance Kraków). Najwyższe zwycięstwo jakie udało się odnieść w tym sezonie to 8:0. Ta sztuka udała się myśleniczanom dwa razy; w starciu ze Złomexem Branice oraz ze Świtem Krzeszowice. Najbardziej dotkliwą porażkę ponieśli z Garbarnią Kraków na wyjeździe 1:5.

Do IV ligi krakowskiej oprócz Dalinu awansowała Pcimianka Pcim i TS Węgrzyce.