Okolice

Pcim: Kto zostanie wójtem? Wybory 24 lipca

Pcim: Kto zostanie wójtem? Wybory 24 lipca

Przedterminowe wybory na wójta gminy Pcim odbędą się 24 lipca. Do tego czasu funkcję gospodarza gminy pełni Piotr Hajduk

Jak czytamy na oficjalnej stronie gminy Pcim na mocy postanowienia premier Beaty Szydło, Piotr Hajduk będzie sprawował funkcję wójta gminy do wyborów. Te zaplanowano na 24 lipca.

Jak dotąd zgłoszono dwa komitety wyborcze: KWW Piotra Hajduka oraz KWW Wiesława Ostafina.

Wójtem Gminy Pcim po przedterminowych wyborach zostanie:

 • Piotr Hajduk Piotr Hajduk 58%
 • Wiesław Ostafin Wiesław Ostafin 42%
 • Głosów: 649

Powiązane tematy

Pcim: Piotr Hajduk został wójtem
Okolice 23

Pcim: Piotr Hajduk został wójtem

W wyborach uzupełniających o fotel wójta Pcimia ubiegało się dwóch kandydatów: Piotr Hajduk i Wiesław Ostafin. Mieszkańcy na gospodarza gminy wybrali tego pierwszego

Komentarze

 • 23 cze 2016

  nie wiem chodź się domyślam

  4 5 Odpowiedz
 • 23 cze 2016

  Kto zostanie wójtem nie ma znaczenia, i tak każdy wójt w Pcimiu będzie robił przekręty.

  27 23 Odpowiedz
 • 24 cze 2016

  Tylko Piotr Hajduk. Znam, szanuje, polecam. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku !

  31 27 Odpowiedz
  • 24 cze 2016

   Dobrze mówisz. Hajduk na Wójta.
   Obajtek coś kombinuje z tym Ostafinem.

   19 19 Odpowiedz
   • 25 cze 2016

    Coś kolego jesteś słabo poinformowany, Obajtek popiera Hajduka, wiedz za nim zaczniesz obrażać kogokolwiek , sprawdz swoje informacje!

    18 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2016

  Hajduka popiera Pajka i to jest ważne. Obajtek dba o dopłaty dla krówek. Czeka nas kampania z programem Pajki Jo i wójt tyz.

  6 15 Odpowiedz
 • 25 cze 2016

  U śpika w Myślenicach gadali że Wiesia wystawił pewien byznesmen któremu zamarzyło się (w razie wygranej Wiesia) dowodzić gminą ze stanowiska V-ce wójta. Ktoś potwierdzi informacje wyniesioną ze śpika ? Od razu mówię, że mojego informatora nie sprzedam za żadne stanowiska i PINIONDZE !

  13 8 Odpowiedz
 • 25 cze 2016

  Panie Piotrze Pan się nie boi cała gmina za Panem stoi..

  10 19 Odpowiedz
  • 26 cze 2016

   Skąd wiesz że cała gmina??
   Kolejne nieprawdziwe informacje podajesz.

   19 6 Odpowiedz
   • 26 cze 2016

    Buhhhaa;)
    Braki w kulturze się kłaniają.
    Piotr i tak wygra te wybory.

    6 16 Odpowiedz
    • 30 cze 2016

     TYLKOO PALIKOTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     1 3 Odpowiedz
 • Aga 26 cze 2016

  Miałam okazję poznać Pana Piotra i myślę, ze jest to odpowiednia osoba na wójta. Normalny, spokojny a przede wszystkim przystępny człowiek . Można z Nim normalnie porozmawiać . Polecam :)

  9 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2016

  Krówka wdzięczna za dopłaty Obajtkowi jednak byłaby za tym aby zbawienie Pcimia WKibic stanął do wyborów i wygrał.Może wtedy nie wypadałoby mu pisać swoich przemyśleń na forum .Ale niestety nie startuje bo dobrze wie jaki byłby wynik i dalej będzie wylewał swoją żółć na PiS.

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2016

  Heh, już po poziomie dyskusji widać, że obydwaj kandydaci są siebie warci. Niech wygra ten, kto chociaż nie zadłuży więcej tej bidnej gminy, to minimum czego mieszkańcy żądać powinni i pilnować swojego interesu, bo po rozrzutności obajtkowej ekipy to za wiele już tej gminie chyba nie zostało, co? Uważajcie, żeby ludzie Obajtka nie mając już co rozhulać, nie sprzedali was, tak "przypadkowo" :-D.

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2016

  Gmina Pcim to gmina wykorzystywana przez partię PiS w wyborach, jasne jest, że na takim układzie skorzystała partia, stracili mieszkańcy gminy. Partia ma główny interes w Warszawie, interes mieszkańców Pcimia jest w.. Pcimiu. I dlatego właśnie mieszkańcy w głosowaniu powinni zerwać te więzy zależności od partii wybierając kandydata nie związanego z PiS, zwłaszcza że PiS po obsadzeniu wszystkich możliwych stanowisk swoimi ludźmi zmierza teraz niebezpiecznie w kierunku przejęcia kontroli nad samorządami.

  Panowie z PiS, zostawcie samorządy mieszkańcom, dziekujemy za Waszą nadopiekuńczość, nie potrzebujemy jej, a nawet się jej boimy!

  6 8 Odpowiedz
 • 28 cze 2016

  Nie da się zepsuć to co już zepsuł poprzedni rząd. Gmina ma się dobrze i nie potrzebuje takich uzdriwicieli jak Ty.

  3 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2016

  Zastanawia jak długo jeszcze na ludzi podziała to odwoływanie się do PO. Obydwie partie PO i PiS to takie samo gó..o. To nie Warszawa, tam politykujcie, a tu pozwólcie mieszkańcom decydować o sobie w ich własnych gminach i nie upychajcie po gminach swoich politycznych kolesi. W Myślenicach się nie udało, to przerzucacie się do Pcimia?

  5 6 Odpowiedz
  • 29 cze 2016

   Ty trochę przypominasz złodzieja w tym dow***** który pierwszy krzyczy łapać złodzieja.
   Sztandar wyprowadzić i .....

   2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2016

  :-D niczym nowym nie zaskakujesz, czego to teraz ucza na politologii?

  4 5 Odpowiedz
 • 30 cze 2016

  Wiadomo już kto będzie w komisji wyborczej w Pcimiu, Stróży, Trzebuni? Co to za ludzie? Skład komisji powinien być zróżnicowany poglądowo, tak by jeden drugiemu na ręce patrzył. PiS będzie za wszelkę cenę chciał utrzymać Pcim, już nawet złą sławą okryty w całym powiecie Pajka dostał od prezesa rozgrzeszenie (?) i podobno namawia do głosowania na kandydata PiS, może spodziewa się jakiegoś stołka dla siebie w urzędzie. Tu nie ma żadnych zasad, zmienić mogą coś tylko głosujący, pod warunkiem że komisja dobrze głosy policzy.

  3 3 Odpowiedz
  • 30 cze 2016

   Spokojnie, PO odsunięte od władzy, więc nie spodziewam się oszustw w lokalach wyborczych.

   I kogo mają niby wybrać ? gościa (z całym szacunkiem do p. Ostafina) co nie ma absolutnie żadnego doświadczenia (i pewnie pojęcia, bo chyba nigdy nie piastował podobnej funkcji) w zarządzaniu tak dużą jednostką jak gmina ? Gmina to nie jest zabawka. Hajduk rządzi parę miechów i z tego co wiem, sprawdził się w tej roli i ludzie go chwalą. Znam go i jest uczciwym i skromnym facetem, który nie obiecuje gruszek na wierzbie, więc uważam, że wójt z niego będzie bardzo dobry. A to że popiera go Pis działa tylko i wyłącznie na jego korzyść.

   Taka ciekawostka, skoro wtrąciłeś partie polityczne. Pan Wiesiek do Powiatu startował z komitetu chyba p. Susia ? (jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi), któremu z tego co wiem bliżej do Platformy niż PiSu. Więc kolego chcecie PO wsadzić do Pcimia ? podejrzewam, że ludzie w Pcimiu mają wystarczająco oleju w głowie i w życiu na PO nie zagłosują :)

   PS. Pana Pajkę przemilczę...

   9 5 Odpowiedz
   • 30 cze 2016

    Dziwne, że to właśnie za pisowskich władz gminy działy się w okolicach wyborów dziwy. Kandydaci na radnych plątali się przed lokalami a nawet przy stolikach komisji. Pół gminy o tym szepta. To ma być Prawo i Sprawiedliwość? Coś z tym zrobicie, czy dalej pójdziecie w zaparte że wygrana za wszelką cenę z naginaniem prawa wyborczego na wszystkie możliwe sposoby?
    Takie dziwy przy lokalu komisji nie byłyby do przyjęcia np. w Krakowie czy Myślenicach.

    4 5 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    1 lip 2016

    Na komisje trzeba zawsze uważać. A Pan Hajduk ma przewagę prawną i urzędową i nawpycha swoich ludzi. W swoim sosie mogą różnie postąpić. Pan Ostafin powinien mężów zaufania wystawić, aby trochę równowagi było. To fakty. Z faktami się nie dyskutuje. Pajka to twarz PiS-u. Dwulicowa i podła. Chwilowo wykorzystywana przez starostę z korzyścią dla siebie i szkodą dla PiS-u. PO z Pajką nie miało i nie chce mieć nic wspólnego. Jak widać PiS - tak. Przemilczę, ale skorzystam. Brzydka, ale... dyskredytujesz jednego z kandydatów, podnosić gościa przywiezionego w teczce z całym cyrkiem wokół tego faktu, którego efektem są wybory ze skróconymi terminami i w wakacje. Gość ma podtrzymać Układ Obajtka. Urzędnicy po cichu szepcą, że będą musieli kolejnego uczyć. To polityk, który otrzymuje synekurę za zasługi w wyborach na burmistrza Myślenic. Pcim ma być eksploatowany w kolejnych wyborach w Myślenicach. Nawet Pajka wykorzystuje. Doświadczenie można sprawdzić , przychodząc ze sprawą do Urzędu. Kompromitacja. Zapominasz, że Pan Ostafin jest od lat działaczem społecznym w tej gminie, był przez dwie kadencje radnym i sprawy Gminy i urzędników zna sto razy lepiej niz pan Hajduk. Po i PiS przy tych faktach nie maja znaczenia.

    6 8 Odpowiedz
 • 1 lip 2016

  Panie Wkibic p. Pajki to ty nie przypisuj do Pisu bo w tej chwili obrażasz choćby Piotrka, posła Jarka Szlachetkę i ok 150 osób (albo i więcej), którzy akurat godnie tą partie reprezentują. Od mojego informatora (tak tego ze śpika) wiem, że owy p.Pajka sam się pcha i oferuje swoje "poparcie". Wójt Hajduk jest na tyle inteligentną osobą, że każdemu poda ręke, każdego wysłucha. Nie ważne czy to będzie platfus, komuch, w/w Pan, albo Ty drogi kibicu.. Mój informator o tobie wspomina, że niezbyt ładnie wypowiadasz się na temat włodarzy gminy Pcim (czyżby jakieś osobiste porażki ?) .
  Jest taki przesławny Pan, społecznik pod wąsem odpowiedzialny za konserwację powierzchni płaskich w Myślenicach. Owy Pan chciał startować do gminy, bez powodzenia, podejrzewam że urzędników też zna (skoro pracuje pod nimi) więc według Ciebie jest odpowiednim kandydatem na fotel Burmistrza MiG Mce ? no właśnie....

  10 7 Odpowiedz
 • 1 lip 2016

  PiS już swoje w Pcimiu zrobił. Ja uważam, że Pcim powinien wybrać swojego człowieka z gminy a nie obcego wkręconego przez Obajtka i spółkę. Hajduk był i będzie obcy. Nic tego nie zmieni. Był zastępcą, potem komisarzem i na tym stop. Dlaczego jeszcze startuje? Ma honor? Dziękujemy i dajmy szansę innym.

  7 6 Odpowiedz
 • 2 lip 2016

  Było źle teraz tylko dobrze

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2016

  Stanowisko RSMA w sprawie wyborów w Pcimiu.

  RSMA jest ideą, która w zamyśle ma służyć interesom polskiego społeczeństwa. Promuje aktywność Polaków na rzecz wspierania demokracji w naszym kraju. RSMA głosi potrzebę zwiększenia udziału społeczeństwa w zarządzaniu państwem i samorządem. Opiera się przy tym na założeniu, że to mieszkańcy potrafią najlepiej zadbać o swoje dobro.

  W związku z wyborami w Gminie Pcim RSMA zaleca:
  1) Wzięcie udziału w wyborach.
  2) NIE głosowanie na kandydata PiS Pana Piotra Hajduka.

  Uzasadnienie:
  zależy nam na wzmacnianiu i rozwoju demokracji w Polsce. NIE WOLNO w wyborach demokratycznych popierać kandydata partii, która ma do demokracji stosunek niejasny, a swoimi dotychczasowymi działaniami wykazuje brak szacunku dla instytucji demokratycznego państwa. Demokrację należy pielęgnować i udoskonalać, ale nie niszczyć. Szacunek do demokracji jest sprawą priorytetową i stoi ponad politycznymi podziałami.

  Krytycznie ocenia się również dotychczasowy sposób zarządzania gminą, którą mieli możność przez dwie kadencje zarządzać członkowie partii Prawo i Sprawiedliwość.

  Prośba do członków komisji wyborczych w Pcimiu, Stróży, Trzebuni, o przebieg wyborów zgodny z procedurami demokratycznego państwa. Troskę o nie łamanie prawa wyborczego powinni też wykazać nie tylko sami mieszkańcy Gminy Pcim, ale całego powiatu, jak również samorządowcy z gmin sąsiednich, oraz wszyscy ci, którym bliskie są idee demokracji oraz praw i wolności obywatelskich.

  Ruch Społeczny Mieszkańcy Apelują.

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej