Okolice

Przemysław Kania mistrzem Europy we fryzjerstwie [WIDEO]

 Przemysław Kania mistrzem Europy we fryzjerstwie [WIDEO]

Przemysław Kania pochodzący z Biertowic zdobył złoty medal podczas Międzynarodowych Mistrzostw Europy we fryzjerstwie OMC Hairworld odbywających się w Paryżu. To jak dotąd jego największy sukces

Do reprezentacji naszego kraju Przemysław Kania został powołany przez związek Fryzjerskiej Kadry Polski prowadzony przez mistrza świata Andrzeja Matrackiego. Przemek startował w konkurencji indywidualnej w kat. senior męski Awant-garde, w której zdobył złoty medal. Łącznie reprezentacja Polski przywiozła cztery złote medale, dwa srebrne i dwa brązowe.

Jego przygoda z fryzjerstwem rozpoczęła się w 2007 roku. – To była decyzja podjęta w ciągu dwóch dni. Do dziś nie wiem co mną kierowało. Wcześniej miałem już naznaczoną ścieżkę, co będę robił. W kuchni czułem się jak ryba w wodzie, a jednak postanowiłem zostać fryzjerem. Jak widać, czasem warto zaryzykować – dzisiaj śmieje się Przemek.

Jak mówi od początku miał sprecyzowane plany, a właściwie jeden – nie chciał stać w miejscu. Już na początku kariery zaczął współpracę z fotografami i projektantami. Od początku interesowała go rywalizacja w konkursach fryzjerskich. - Moja szefowa była wielokrotną Mistrzynią Polski, widziałem że warto jest wyznaczać sobie nowe cele – tak wspomina początek swojej kariery.

Pierwszy tytuł Mistrza Polski jako junior damski zdobył w 2011 roku. Pomagała mu wówczas Małgorzata Strug-Zgrzywa. Ta znajomość przerodziła się w przyjaźń i trwa do dziś. - Przed każdym konkursem zasięgam jej porady, jest moją mentorką – wspomina. Pierwszy tytuł sprawił, że ambicje Przemka rosły. W Polsce zdobył trzy razy z rzędu tytuł Kreatora Roku, kolejno w stylizacjach: męski w 2012 r, damski w 2013 i dziecięcy w 2014 roku. Do tego dołożył podwójne wicemistrzostwo Polski, już jako senior damski.

Sukcesy sprawiły, że został dostrzeżony przez Stowarzyszenie ,,Fryzjerstwo Polskie" i nominowany do narodowej kadry fryzjerskiej, przygotowującej się do udziału w Mistrzostwach Europy Fryzjerstwa Artystycznego Europe Cup 2016, które odbyły się 11-12 września w Paryżu.

- Z racji tego, że zawsze dobrze czułem się w kreatywnych formach strzyżeń zdecydowałem się na start w nowej, męskiej konkurencji Awant-Garde. Poszedłem na całość, opracowałem formę przestrzenną, połączoną z mocnym, geometrycznym cięciem i podkreślającym to kolorem. Całość dopełnił makijaż i strój i udało się – mówi Przemek.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej