Piłka nożna, B-klasa: Wielki powrót Górek

W spotkaniu dziesiątej kolejki B-klasy myślenickiej pomiędzy Górkami, a Wichrem Stróża lepszym okazał być się zespół z Myślenic, który pokonał rywala 8:1. To trzecie zwycięstwo Górek w obecnym sezonie

Mecz rozpoczął się dobrze dla gości, którzy zdobyli bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Ich szczęście nie trwało zbyt długo, gdyż Górki momentalnie zabrały się do odrabiania strat. Zespół dominował nad przeciwnikiem i zagrał o niebo lepiej niż miało to miejsce w zeszłym tygodniu. Do przerwy wynik to zasłużone prowadzenie gospodarzy 3:1.

Druga połowa to swoisty pokaz sił ekipy z Myślenic, która raz po raz atakowała zdziesiątkowanego rywala. Górki przez większość czasu były w posiadaniu piłki, a konsekwencją tego były liczne sytuacje strzeleckie. Po przerwie do wyniku doszły cztery bramki Bieli i jedna Hudaszka - bezpośrednio z rzutu wolnego. Ostatecznie, to myśleniczanie zwyciężyli 8:1, wyrównując najwyższe zwycięstwo w historii klubu w meczu w roli gospodarza.

Dzięki zwycięstwie zespół zdecydowanie poprawia swoją sytuację w tabeli, a co najważniejsze przez korzystne wyniki w innych meczach zmniejsza straty do czołówki. Wielkiego wyczynu w tym meczu dokonał Mateusz Biela, ponieważ sam zdobył pięć bramek. Do końca rywalizacji w B-klasie myślenickiej gr. I pozostał jeden mecz, w którym myśleniczanie zagrają z beniaminkiem - Cisami Harbutowice.

Górki Myślenice – Wicher Stróża 8:1 (3:1)

0:1 7’ Bukowiec 1:1 12’ Biela as. Hudaszek 2:1 24’ Zięba as. Ulman 3:1 36’ Zięba as. Zając 4:1 47’ Biela 5:1 55’ Hudaszek 6:1 69’ Biela as. Łętocha 7:1 73’ Biela 8:1 87’ Biela as. Zając

Górki: Krystian Kubiczek – Paweł Szatan, Arkadiusz Skawski, Dariusz Spórna – Krzysztof Łętocha (75’ Bartosz Górka), Andrzej Szlachetka, Marcin Hudaszek (kapitan; 77’ Jan Ulman), Marek Ulman (67’ Kacper Wojtan) – Mateusz Biela, Łukasz Zając, Marek Zięba
Wicher: Adrian Młynarczyk – Łukasz Oskawarek, Jarosław Wilk, Daniel Brytańczyk, Artur Proszkowiec, Grzegorz Strączek, Paweł Bukowiec, Krystian Płoszczyca, Adrian Wątorek, Marcin Kołodziejczyk, Grzegorz Wyroba