Piłka nożna, B-klasa: Górki kończą rundę na 5 miejscu

Zaległy pojedynek z Cisami Harbutowice zakończył rundę jesienną B-klasy myślenickiej piłki gr. I. Górki wygrały 4:0. Na półmetku rozgrywek zajmują 5 miejsce

Pierwsze minuty nie wskazywały na dominację myśleniczan, gdyż w tym czasie widoczna była lekka przewaga drużyny gospodarzy. Cisy z biegiem czasu musiały skupić się na defensywie, gdyż Górki coraz śmielej zaczęły atakować bramkę rywala, czego dowodem jest bramka w 31. minucie, zdobyta przez Plewę.

Po przerwie spotkanie stało się jednostronnym widowiskiem, w którym to drużyna z Myślenic prezentowała się z lepszej strony. Wiele akcji i szans bramkowych zakończyło się powodzeniem, a wynik podwyższyli Wyroba, Zając oraz Biela z karnego. Chociaż myśleniczanie mieli okazję na podwyższenie to starcie zakończyło się ich triumfem 4:0.

Zwycięstwo Górek pozwala tej ekipie na awans na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Choć sama pozycja nie jest może zbyt wysoka, to straty do czołówki nie są zbyt wielkie, przez co ekipa ma duże szanse na poprawę swojej lokaty. Początek rundy wiosennej w B-klasie zaplanowany jest na połowę kwietnia.

Cisy Harbutowice - Górki Myślenice 0:4 (0:1)
0:1 31’ Plewa as. Szatan 0:2 57’ Wyroba 0:3 71’ Zając as. Plewa 0:4 82’ Biela – karny
Górki: Tomasz Stanach – Dariusz Spórna, Arkadiusz Skawski, Paweł Szatan – Mariusz Wyroba, Marcin Hudaszek (kapitan; 66’ Łukasz Zając), Andrzej Szlachetka, Marek Zięba, Marek Ulman (77’ Rafał Bujas) – Mateusz Biela (85’ Kacper Wojtan), Kamil Plewa
Sędziowie: Tomasz Jędrzejak oraz Ksawery Jaros i Maciej Skiba Widzów: 40 Sułkowice, boisko KS „Gościbia”