Miasto

Zapadł wyrok w sprawie „śmieciarza”. Czy pampersy znowu wylądują na ulicy?

Zapadł wyrok w sprawie „śmieciarza”. Czy pampersy znowu wylądują na ulicy?

Od kilkunastu miesięcy w Osieczanach, Myślenicach, Drogini i Łękach ktoś podrzuca śmieci. Przed myślenickim sądem zapadł wyrok w jednej z tych spraw. Czy to zakończy śmieciowy proceder?

Śmieci trafiają na przystanek autobusowy w Osieczanach, a także na pobocza i ulice m.in. w Drogini, Łękach, Trzemeśni i Myślenicach. Wśród nich charakterystyczne są zużyte pieluchomajtki.

Mieszkańcy od dłuższego czasu apelują w mediach o pomoc. Problem poruszacie również na naszym forum.

„Apeluję do rozsądku osoby, która notorycznie wyrzuca zużyte pampersy w miejscowości Droginia nad zalewem oraz Łęki, aby zaprzestała swoich głupich działań i wyrzucała śmieci do kosza lub zaśmiecała swoje podwórko, gdyż nie mamy już dłużej ochoty sprzątać twojego syfu !!” – pisze jeden z naszych czytelników.

Śmieci wymieszane z pampersami kilka razy znajdowano w Myślenicach. Tak było m.in. przy parkingu Orła Myślenice, parkingu na Osiedlu Tysiąclecia – nad basenem, na ścieżce rowerowej i nad brzegiem Raby. O tym ostatnim miejscu również pisaliście na forum.

„Często chodzę na spacery nad Rabę na wysokości zakładu produkcyjnego Cooper. W ten piątek zauważyłam porozrzucane na brzegu zużyte pampersy! Naliczyłam około 30 sztuk! Dla mnie widok szokujący i bardzo przykry... Nie potrafię zrozumieć takiego zachowania!”

Niedawno przed myślenickim sądem zapadł wyrok dotyczący "Śmieciarza" – jak osobę zanieczyszczającą okolicę nazywają mieszkańcy. Sąd wymierzył obwinionemu karę w wysokości 2 tys. zł. Jak uzasadnił - był już wcześniej karany za ponowne wykroczenia. M.in. za pozbywanie się odpadów w miejscach publicznych, za zaśmiecanie wiaty przystankowej w Osieczanach, za zanieczyszczanie lasu. Oskarżyciel - straż miejska domagała się kary 5 tys. zł oraz 1000 zł na rzecz gminy.

Jak podkreśla Gazeta Myślenicka – wyrok jaki zapadł 26 września dotyczy wyłącznie zaśmiecania wiaty przystankowej w Osieczanach w dniu 12 maja 2015 roku. Wtedy strażnikom miejskim udało się nakryć sprawcę na „gorącym uczynku”. Pozostałe dowody dostarczone przez strażników, takie jak nagrania z monitoringu na którym widoczna jest postać w kominiarce wyrzucająca śmieci, w ocenie sądu nie pozwalają ponad wszelką wątpliwość zidentyfikować osoby na filmie.

- Budujące jest to, iż funkcjonariusze straży miejskiej nie są osamotnieni w wykonywaniu swojej powinności, ich determinacja została pozytywnie oceniona przez społeczeństwo, a powszechna dezaprobata dla przejawów łamania prawa zamieniła się w tzw. „sąsiedzkie czuwanie”. Atmosfera dobrej współpracy mieszkańców i straży miejskiej sprawi, że będą czujni i gotowi zgłosić odpowiednim organom podobne działania. Aktywizacja ludzi, którym zależny, aby ich miejscowość nie kojarzyła się z rozsypanymi śmieciami lub słynnymi już pieluchomajtkami niebawem przyniesie efekty w postaci kolejnego wniosku do sądu – na łamach tygodnika komentuje Tomasz Burkat – komendant straży miejskiej w Myślenicach.

Po publikacji materiału otrzymaliśmy zdjęcia jednego z naszych czytelników. Jak się okazuje śmieci tym razem znalazły się... na drodze prowadzącej na Chełm. Sami zobaczcie: 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 paź 2016

  Powiadomic Ziobre, ostatnio chetnie interweniuje. A sadzic powinien Kryże, jak sie utarlo kiedys porzekadlo: "Sadzi Kryże beda krzyże"

  14 31 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  Złapać gada za ryj, rozebrać, założyć mu te pampersy na gacie i głowę i do Raby z nim!

  65 5 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  Jakże się cieszę, że i u nas takie praktyki zaczynają być karane, a pamiętam jak -nie tak dawno, kilka lat temu-moja znajoma opowiadała-co mnie zaszokowało- że w Szwajcarii to norma, że policja zajmuje się tym, kto ośmiela się wyrzucać worki ze śmieciami -gdziekolwiek. Była to dla mnie wtedy "egzotyka". Znajoma opowiadała, że było jej wstyd, bo w tym worku ze śmieciami była butelka po piwie....z Polski...
  Ja też się zastanawiam, kto śmieci w pobliżu mojego domu wyrzucając niebieskie worki z odpadami na granicy lasu i drogi, ale jak na razie nie udało mi się nikogo przyłapać. Mieszkam w Zawadzie, a jadąc do Myślenic - przed Polanką można zobaczyć, że rowy są pełne takich worków...A przecież nowe rozwiązania "śmieciowe" w zamyśle twórców miały zapobiec takim praktykom i co?

  27 3 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  Śmieszne te "kary", rozbawiła mnie zwłaszcza ta tysiąc złotowa na rzecz gminy. To gmina powinna ufundować nagrody tysiąc złotowe dla inicjatorów akcji która doprowadziła delikwenta pod sąd. A skazanemu kamizelka odblaskowa i sprzątać miasto i okolice, raz w tygodniu 8 godzin przez następne trzy lata bez wynagrodzenia. Jak się spóźni lub nie stawi - zamknąć w dyby przed magistratem. Już by mu ludzie sami pokazali co o nim myślą.

  58 3 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  Kurka, w ogole to zdeterminowany jest ten ktos nieziemsko, zasmieci caly powiat bo zdaje sie byc rozwojowa. Zgadzam sie ze najlepsza kara bylaby nie pieniezna ale publiczna pokuta. A my narzekamy, ze Myslenic nie ma komu sprzatac,,,

  24 3 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  ino modlitwa go uzdrowi i oczywiscie za odpowiednia ofiara łasko nebeska

  8 12 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  Przecież już po wyroku śmiecił. Na moście do Osieczan dalej (albo znowu) leżą pampersy.
  Pytanie do jakiegoś prawnika. Czy można opublikować informację KTO został skazany na tę śmieszną grzywnę. Chodzi o pełne imię i nazwisko. Albo gdzie można uzyskać zgodnie z prawem taką informację to chociaż linka do tej strony zamieścimy, żeby ludzie wiedzieli na kogo uważać.

  24 1 Odpowiedz
 • OKOKI 18 paź 2016

  To pewnie jest protest przeciwko tej idiotycznej Peowskiej reformie śmieciowej.Przez którą trzeba za śmieci więcej płacić .Skutki tej reformy to worki ze śmieciami po krzakach.

  10 16 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  Anonimowy
  Nadwrażliwy
  Durny
  Rozbawiony
  Zabawny
  Eyyyy
  Jerzyk

  Kolędy
  Ęnty
  Sosna
  Eskimos
  Kodeks :)"

  53 1 Odpowiedz
 • 18 paź 2016

  Nie wyobrażam sobie aby A.K. nie był obciążony kosztami sprzątania.
  Takie niespodzianki na drodze, mogły spowodować poważny wypadek przy próbie gwałtownego hamowania. Dlatego wyrok powinien być wysoki.

  34 Odpowiedz
 • 19 paź 2016

  Czemu skoro wszyscy wiedza co to za idiota to nikt nie wpadł na pomysł żeby jemu zrobić coś podobnego wkoncu śmieci jest dostatekm i można mu je podrzucić na posesję albo rozlać coś ochydnego smierdzacego...takie kary nic nie dadzą są idiotycznie śmieszne...

  23 1 Odpowiedz
  • 19 paź 2016

   Myślisz, że to dobre rozwiązanie?
   Ja raczej skierowałbym go na leczenie do szpitala psychiatrycznego.

   10 Odpowiedz
   • 20 paź 2016

    Jak z kimś sie nie da po dobroci..siłą tez nie bo strzelisz idiote w ryj i dostaniesz wieksza kare niz on!to jak kuba bogu tak Bóg kubie..

    9 2 Odpowiedz
 • 19 paź 2016

  w sobotę 15 października na parkingu nad basenem były rozrzucone te pampersy było ich około 15-20, koleś musi mieć coś z głową jeśli te kary nic nie pomagają albo dać mu ze 30tys kary albo do puszki na rok czasu może to pomoże

  21 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 19 paź 2016

  Dlaczego chorego psychicznie karzą a nie oddadzą na przymusowe leczenie. Przecież to ewidentny czubek....normalni ludzie takich rzeczy nie robią .

  26 Odpowiedz
 • 20 paź 2016

  Pampersowa wojna

  13 1 Odpowiedz

Zobacz więcej