Miasto

Powiatowy Urząd Pracy wybrał Pracodawcę Roku

Powiatowy Urząd Pracy wybrał Pracodawcę Roku

materiał promocyjny

Laureata konkursu wyłoniono spośród pracodawców, którzy w 2016 roku zatrudniali najwięcej bezrobotnych mieszkańców Powiatu Myślenickiego

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się Konferencja pt.: „Pracownik pilnie poszukiwany ” podczas której wręczono nagrody "Pracodawca roku"
Spotkanie miało na celu poruszenie aktualnych zagadnień istotnych dla rozwoju rynku pracy na terenie powiatu myślenickiego.

- Aktualna sytuacja na lokalnym rynku pracy uległa gruntownej zmianie. Stopa bezrobocia osiągając wskaźnik 5% jest znacznie poniżej historycznego minimum z 2008 roku, kiedy wynosiła 7,2%. Notujemy coraz więcej zgłoszeń o wolnych miejscach pracy, a pracodawcy borykają się nowymi problemami: brak chętnych do pracy i konieczność zwiększania wynagrodzenia już zatrudnionym w celu uniknięcia sytuacji odejść - mówiła Izabela Młynarczyk p.o. dyrektora PUP.
Podkreślała również żę urząd nadal wspiera lokalnych przedsiębiorców i stara się pomóc w procesach rekrutacji.

W dalszej części po raz trzeci wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie PRACODAWCA 2016 ROKU. Laureata konkursu wyłoniono spośród pracodawców, którzy w 2016 r. zatrudniali najwięcej bezrobotnych mieszkańców powiatu myślenickiego.

Tytuł Pracodawcy Roku 2016 otrzymała firma POLPLAST Sp. z o.o., w której zatrudnienie znalazło 44 bezrobotnych.

Po raz pierwszy podczas analizy liczby zatrudnianych osób bezrobotnych uwzględniono wielkość zakładu pracy. Przyznano wyróżnienia w kategoriach duży, średni, mały i mikro – przedsiębiorca.

Otrzymały je: W kategorii DUŻY PRZEDSIĘBIORCA: POLPLAST Polska Sp. z o.o. - zgodnie z zapowiedzą, nadal prowadzona będzie rekrutacja gdyż tworzone są dalsze miejsca pracy. W kategorii ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA LARKIS Sp. z o.o., w kategorii MAŁY PRZEDSIĘBIORCA ZAKŁAD UTYLIZACJ ODPADÓW Sp. z o.o., a w kategorii MIKRO PRZEDSIĘBIORCA firma Niepubliczne Przedszkole SMYKOLANDIA.

W dalszej części konferencji głos zabrali zaproszeni prelegenci; Iwona Musz z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, która zaprezentowała nowe formy wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników z Małopolski. Podkreśliła istotną rolę podnoszenia kwalifikacji i szkoleń ustawicznych. Wskazała możliwości ubiegania się o dofinansowanie w tym przedmiocie w ramach programów będących w realizacji obecnie i w kolejnych latach, współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz adresowanych bezpośrednio do osób pracujących i pracodawców.

Bogusław Gospodarczyk Kierownik Grupy ds. Cudzoziemców Placówki Straży Granicznej w Zakopanem , bardzo szczegółowo opisał wymagania do spełnienia przez pracodawców zatrudniających cudzoziemców.

Beata Koziara p.o. Naczelnika US w Myślenicach i Anna Górni Kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej US w Myślenicach omówiły zmieniające się przepisy w prawie podatkowym, a Beata Podmokła Kierownik Biura Terenowego ZUS w Myślenicach, zapoznała zebranych ze zmianami w przepisach prawa ubezpieczeń społecznych.

Powiązane tematy

Konferencja: Pracownik pilnie poszukiwany
Miasto 0

Konferencja: Pracownik pilnie poszukiwany

W czwartek 17 listopada o godzinie 14:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu przy ulicy Piłsudskiego 20 odbędzie się Konferencja pt „Pracownik pilnie poszukiwany !” Spotkanie ma na celu poruszenie aktualnych zagadnień istotnych dla rozwoju rynku pracy Powiatu Myślenickiego.

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...