Miasto

SYLWESTER 2016: Zamiast fajerwerków i imprezy pod chmurką - noc filmowa w kinie

SYLWESTER 2016: Zamiast fajerwerków i imprezy pod chmurką - noc filmowa w kinie
fot. Rafał Wróbel

Po raz pierwszy od lat myśleniczanie nie będą witać Nowego Roku przy pokazie fajerwerków. Te zostaną zastąpione nocnym pokazem filmów w kinie MUZA

Pierwszy raz od kilkunastu lat Myślenice nie przywitają Nowego Roku pokazem sztucznych ogni. W zamian za to Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, który odpowiada za przygotowanie imprezy Sylwestrowe, postanowił zorganizować… noc filmową w kinie Muza.

- Zrezygnowaliśmy z organizacji Sylwestra na myślenickim Rynku ponieważ frekwencja z roku na rok była mniejsza, a koszty efektownego pokazu sztucznych ogni oraz zabezpieczenia bardzo wysokie. Bezpłatne pokazy filmowe, to inna – lecz równie atrakcyjna forma spędzenia tego czasu wspólnie. Filmowe i koncertowe pokazy będą bezpłatne – tłumaczy Piotr Szewczyk, nowy zastępca dyrektora MOKiS.

Sylwester w kinie rozpocznie się o godz. 19:30. Jako pierwszy sylwestrowicze będą mogli obejrzeć film „Boska Florence”, następnie najnowszy film Tima Burtona „Osobliwy dom Pani Peregrine”. Przed północą zaplanowano przerwę podczas której wzniesiony zostanie noworoczny toast i życzenia. Na zakończenie na ekranie wyświetlony zostanie koncert zespołu Queen z Freddim Mercurym nagrany w Wigilię 1975 roku.

Wstęp na pokazy filmowe jest bezpłatny. Na miejscu znajdzie się również bufet z przekąskami i napojami, ale za to przyjdzie nam już zapłacić. Sala kinowa jest w stanie pomieścić 400 osób.

Organizatorzy informują, że ten sposób celebrowania nowego roku na stałe wpisze się w ofertę wydarzeń kinowych w Myślenicach.

A jak Wam podoba się taki pomysł?

Który sposób na przywitanie Nowego Roku jest ci bliższy:

 • Pokaz fajerwerków na płycie Rynku
 • Noc filmowa w Kinie Muza
 • Zobacz wyniki
 • Pokaz fajerwerków na płycie Rynku Pokaz fajerwerków na płycie Rynku 77%
 • Noc filmowa w Kinie Muza Noc filmowa w Kinie Muza 23%
 • Głosów: 1019

 

Powiązane tematy

Komentarze (45)

 • Samanta Rigerr 9 gru 2016

  Co za wspaniały pomysł, zamiast szampana i fajerwerków krzesło w kinie. Chciała bym poznać tego geniusza ,który to wymyślił.To wydarzenie przejdzie do historii.

  147 25 Odpowiedz
 • 9 gru 2016

  Ewenement na skalę światową, kiszka, żenada, beznadzieja, do kina mogę iść sobie w dowolny dzień 365 dni w roku a noc sylwestrowa jest tylko raz do roku, najpierw zrezygnowano z "imprezy" na płycie rynku teraz zabrali nam nawet fajerwerki.

  143 22 Odpowiedz
 • mirek@ 9 gru 2016

  dla kogo jest to miasto? zeby raz w roku nie zebrac mieszkancow na imprezie ktora swietuje zdecydowana wiekszosc... wszyscy przeciez celebrujemy nadejscie nowego roku ... przed tv to moge siedziec cala zime bo w tym miescie i tak nie ma zbyt wielu rozrywek

  120 17 Odpowiedz
 • 9 gru 2016

  A może jeszcze puszczą Kevin sam w domu

  86 4 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 9 gru 2016

  noc kinowa tak - ale jako alternatywa. powinnismy miec wybor - rynek i fajerwerki, albo kino. co wiecej mozna byloby isc na filmy, o 24 na pokaz fajerwerkow i wrocic znowu do kina. to bylaby kompleksowa oferta osrodka kultury, bo to co proponuja w tym roku to rozrywka dla bardzo waskiej grupy odbiorcow. wedlug mnie fatalny pomysl

  88 14 Odpowiedz

Zobacz więcej