Miasto

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

fot. UMiG Myślenice


Podczas konferencji prasowej burmistrz Maciej Ostrowski zdementował pogłoski o rzekomych podwyżkach cen za wodę i ścieki

fot. UMiG Myślenice

Podczas konferencji burmistrz sprostował informacje rozpowszechniane na terenie miasta o rzekomych podwyżkach cen wody. Zapewniał, że w roku 2017 opłaty za wodę i ścieki nie zmienią się.

Ceny taryf za wodę i ścieki oraz rzekome milionowe straty w spółce MZWiK, to dwa główne tematy konferencji prasowej, zwołanej 30 stycznia przez burmistrza Macieja Ostrowskiego.

Jak wyjaśnia burmistrz, wbrew rozsiewanym w mieście, plotkom, ceny wody i ścieków, w 2017 roku nie wzrosną. Prezes MZWiK Andrzej Urbański przedstawił audyt, który został przeprowadzony w zakładzie. W całości jest dostępny na stronie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji

Do kwietnia 2018 roku za metr sześcienny wody zapłacimy 3,99 zł brutto, natomiast za metr sześcienny ścieków 9,83 zł brutto. Opłata abonamentowa wynosi odpowiednio 5,92 zł brutto dla wody i 19,43 zł brutto dla ścieków.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 31 sty 2017

  Nie drożeje woda? To tak dla przypomnienia:

  zdjecie

  http://miasto-info.pl/myslenice/10811,myslenice-ile-zaplacimy-za-wode-i-scieki-w-2016-roku.html
  I kto tu z kogo robi idiotów?

  41 9 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 31 sty 2017

   wkleiles porownanie z 2015 na 2016 rok a tekst powyzej dotyczy deklaracji burmistrza ze w 2017 nie bedzie podwyzki. skoro zapowiadaja ze nie bedzie podwyzki to dlaczego twierdzicie ze bedzie?

   22 20 Odpowiedz
  • mirek@ 31 sty 2017

   Tak jak myślałem. Pomyliles ceny netto które były podane w tekście z przed roku z cenami brutto podanymi dzisiaj...

   11 6 Odpowiedz
 • 31 sty 2017

  Panie Ostrowski gdzie i kiedy informuje Pan o konferencji prasowej, bo jako mieszkaniec tego miasta nic mi na ten temat nie wiadomo, chociaż śledzę lokalne media, bardzo chętnie bym wysłuchał takiej konferencji. Pewnie konferencja była niejawna. Z Pana postawy i pańskiego przytupasa Andrzeja U. widać, że zaczyna się samorządowa kampania wyborcza.

  76 11 Odpowiedz
 • 31 sty 2017

  To takie nasze myślenickie smaczki. Klimat rodem z tego materiału, który dla mnie jest kwintesencją lokalnej polityki:

  http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1296288

  14 4 Odpowiedz
 • 31 sty 2017

  http://miasto-info.pl/myslenice/10811,myslenice-ile-zaplacimy-za-wode-i-scieki-w-2016-roku.html

  mirekm napisał/a:

  Nie mylisz czasem cen netto z brutto?
  Możesz podać źródło?

  8 9 Odpowiedz
 • 31 sty 2017

  I nagle w artykule powyzej pojawiły sie dopiski "brutto" przy cenach....

  13 9 Odpowiedz
  • mirek@ 31 sty 2017

   Były od początku. Taka sama dyskusje miałem dzisiaj z ludźmi z pracy... Nie tylko ty się pomyliłeś

   10 7 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 31 sty 2017
  mirekm napisał/a:

  Tak jak myślałem. Pomyliles ceny netto które były podane w tekście z przed roku z cenami brutto podanymi dzisiaj...

  hahah dyskusja pod tym watkiem przejdzie do historii no prosze jak Mysleniczanin007 zaorany... a tyle lat najmadrzejszy na forum Pan nieomylny :) od pierwszego postu twoja teoria spiskowa byla bezsensowna ...

  14 12 Odpowiedz
  • 31 sty 2017

   Ja rozumiem Twoją retorykę chociaż tonacja pozostawia wiele do życzenia. Nie jestem w stanie polemizować z takim argumentem. Wracajac do meritum, wnioskuję że cytowany przeze mnie artykuł omawia ceny netto? Nie zauważyłem aby było to zaznaczone gdziekolwiek w cytowanym tekscie.Widać opierając sie właśnie na tym artykule i zamieszczonej w nim tabeli mozna blednie interpretować. A może bylo to celowe aby wprowadzić społeczeństwo w błąd.

   17 11 Odpowiedz
 • 31 sty 2017

  Nie zmienia to faktu że i tak jest najdroższa w województwie

  23 8 Odpowiedz
 • 31 sty 2017

  A cóż Król tak zarósł? Czy ja dobrze widzę? W Tłusty Czwartek pączka z cukrem pudrem podać na srebrnej tacy... Napewno jeszcze "na potem" zostanie....

  30 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 1 lut 2017
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  JNie zauważyłem aby było to zaznaczone gdziekolwiek w cytowanym tekscie.Widać opierając sie właśnie na tym artykule i zamieszczonej w nim tabeli mozna blednie interpretować. A może bylo to celowe aby wprowadzić społeczeństwo w błąd.

  wszystkich mierz swoja miara. kazdy manipuluje i oszukuje. po prostu przyznaj sie do bledu, to tez sztuka :)

  7 10 Odpowiedz
  • 1 lut 2017

   Przeczytaj wyraźnie co napisałem w ostatnim poście. Co do stwierdzenia "każdy manipuluje i oszukuje" - nie zaprzeczam, jednak gdy za niegospodarność i malwersacje mają płacić mieszkańcy/podatnicy powinni wyrazić stanowczy sprzeciw. Czasem sie zastanawiam po co wybieramy grupę "zgodnych klepaczy" która dumnie nazywa siebie Radą Miasta i Gminy. Przypominam jak "klepnięto" ustawę o "tanich śmieciach, taniej kanalizacji i taniej wodzie dla Krakowa.

   22 4 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  Wybory idą to dupe trzeba przylizać. Urbańskiego powinno się wywalić na pysk - ale jak skoro kolesiostwo się broni :)

  32 3 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  Woda jest najdrozsza bo ktoś musi zapłacić za podlewanie boisk orła myslenice z hydrantu ppoż, pan prezes orła zasiada również w radzie mzwik, moze ktoś zrobi z tym porządek

  37 4 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  Tabela przyjmie wszystko, to wiadomo w każdej mniejszej i większej korpo. Aż się zaciekawiłem i coś tam przeczytałem o tej światowej metodzie autora sprawozdania dla wodociągów : http://ecoreg.pl/opw1.html
  Czegoś tu nie rozumiem. Znaczy się wymyślono taki system obliczeń aby udowodnić, że prościej jest dopłacić do interesu niż interes naprawić ? Spróbujmy od dzisiaj nie naprawiać niesprawnych aut gdy koszt naprawy przewyższy wartość auta. Przyzwólmy aby jeździło gdy kapie ze zbiornika paliwo skoro "tylko" 30% paliwa gubi. Nie opłaca się uszczelnić okien na zimę znacznie lepiej jest kupić 30% więcej opału tym bardziej jak na opał zrzucą się sąsiedzi. Oskara dla Pana inzyniera Sperudy jak i światowej (amełykańskiej, czyli kraju słabo dbającego o środowisko) metodologii obliczeń.....a diesle im najbardziej przeszkadzały. Ważne aby tak ustawić metodykę i udowodnić słusznośc by był wilk syty i ....wilk syty.
  Proponuję bilans zysków i strat wysłać do stanów, razem z różnicami w rachunkach za wodę. Ciekawe czy byłoby nadal tak różowo wyliczane gdyby musieli zapłacić za nas.

  Gdyby w/w Pan inż. przekonał moich sąsiadów aby dorzucili mi 30% do mojego ogrzewania, bo bez sensu jest wymienić moje stare okna i docieplić dach stałby się moim przyjacielem, gdyby miał on pokryć te 30% myślę, że przyjaźń by się skończyła :-) a swój dyplom powinien oddać ze wstydem.

  Pan inż. co najmniej dwa razy w jego art.powtarza, że najprostsza metodę liczenia zysków i strat należy uznać za metodę krajów trzeciego świata. Popatrzmy zatem na wspaniały nowy dom (np.w USA) ze świetnym wskaźnikiem energetycznym, doinwestowany sporo by osiągnąć małą stratę ekonomiczną i ekologiczną. Teraz porównajmy ze starym barakiem w krajach trzeciego świata który trzeba dogrzewać i dopłacać. Odpowiedzmy sobie do którego modelu pasuje ta nowoczesna metodyka obliczeń tak wychwalana przez Pana inż.

  Wiecie już dlaczego stał się przyjacielem wodociągów .... ciekawe tak na marginesie ile kosztowała ta ekspertyza która udowodniła, że oszczędza się tym więcej im więcej się traci :-)))) nosz normalnie pretendent do Nobla.

  28 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2017

  Obniżyć cenę wody , przecież nie mieszkamy na pustyni , tylko 1 km od rzeki RABY !!!!!!!!11!

  14 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2017

  Ale są tacy fachowcy że nawet na pustyni po kilku miesiącach ich rządzenia trzeba będzie sprowadzać piasek.

  9 2 Odpowiedz
  • 3 lut 2017

   Zgadzam się z Tobą w 100%.
   Dokładnie tak jest, jak piszesz z rządem Szydło.

   Największy w historii Polski deficyt budżetowy. PiS zadłuża Polskę na potęgę.

   5 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lut 2017

  Stare poczciwe bmw-bierny mierny ale wierny władzy która uratowała życie.

  6 4 Odpowiedz
 • 3 lut 2017

  Panie Burmistrzu, jestem z Panem!
  Ludzie nie rozumieją jak bardzo PiS obciążył samorządy finansowo i ja rozumiem, że szuka Pan dochodu. Jednak Panie Burmistrzu niech Pan to odważnie powie, a nie kryje się za tabelkami i niech się Pan nie przepycha z SZLACHETNYM posłem :D

  2 6 Odpowiedz
 • 4 lut 2017

  Mówicie ze PiS zadłuża Polskę, owsze zadłuża, a myslenice zadłuża ostrowski i tomal tego juz nie widzicie?

  7 3 Odpowiedz
 • 4 lut 2017

  Konferencje słabe – w „trybie pilnym zwołane” – bez udziału przeciętnego Kowalskiego i Nowaka, który pewnie byłby niewygodny w pytaniach. Pytanie do prezesa MZWiK w Myślenicach; czy jak wodociągi wpompowują wodę w sieć wodociągową, to czy każdy kubik wody posiada numer identyfikacyjny, po czym później wiadomo, czy do gruntu wyciekł kubik wody za 0,25 zł czy za 3,99 zł???

  Nie ukrywam też chciałbym, aby mój wodomierz co jakiś czas dostał, bądź czytaj powyżej wodę z numerem identyfikacyjnym w cenie 0,25 zł za kubik.
  Czy może są gdzieś nitki wodociągu z wodomierzem z którego zostaje odczytany stan wodomierza, doprowadzona woda jest gdzieś nie wiadomo gdzie, w cenie 0,25 zł za kubik – później liczony jako strata / wyciek do gruntu???

  Kolejna rzecz jeżeli prezes uważa, że koszty dostawy wody na zakładzie wynoszą 1,7 mln zł to jak to się ma, do kwoty 3,74 mln zł strat wody.

  Matematyka i logika wg prezesa MZWiK w Myślenicach.

  Wg prezesa strata za 2015 rok to 939814 kubików x 0,25 zł (jak sam powiedział na konferencji) = 234953,50 zł

  % straty wody? 939814 kubików z 2904043 kubików to 32,36 % czyli powyżej 32% - powstaje marnotrawienie wody.

  Inaczej mówiąc w roku 2015 strata z tytułu kosztów dostawy wody na zakładzie na poziomie 32,36% z 1,7 mln zł daje 550120 tys. zł straty.

  Chyba, że każdy kubik posiada numer identyfikacyjny i wiadomo, który kubik wyciekł z sieci, a który został sprzedany???

  Przy takim rodzaju działalności nie ma możliwości, kontrolowania, który kubik jest który.
  Chyba, że ……………………………………….. w Myślenicach wszystko jest możliwe.

  Ostatnie pytanie do prezesa; czy prezes choruje na SNK (tudzież czytaj Syndrom Niespokojnych Kciuków), czy aż tak bardzo się denerwował jak mówił, to o czym nie myślał jak mówi (tudzież czytaj wciskał kit – używając lekkich słów w zamian za p…….ł g….t) ???
  Na koniec najlepsze:
  WG NIK straty na poziomie 11% - 70%, średnia 40% .
  Straty w Myślenicach 32% wg prezesa.
  40% minus 32% to nie jest 20% tylko 8 % - to takie rzeczy w podstawówce uczą.

  Zapomniałem o zaniechaniu wyszukiwania przyczyny strat wody, poddanie się bez walki.

  A mogę już śmiało powiedzieć, że od 2011 poszło „najprawdopodobniej” w grunt ładne kilka milionów kubików wody i kilka milionów złotych jak nie kilkanaście bądź kilkadziesiąt.

  Główny dowodzący drugiej konferencji, hmmmm ze względu na opcję polityczną przez niego reprezentowaną szkoda nawet czasu, żeby o nim PiSać - dość dosadnie z kolegami z partii wypunktował prezesa MZWiK w Myślenicach. Prawdopodobnie też choruje na to samo co prezes MZWiK w Myślenicach lub to drugie.

  Niestety na obecną chwilę nie mam wglądu do wszystkich danych, planów i dokumentów.
  Ale prawda jest taka, że woda w gminie Myślenice nie kosztuje 3,99 zł za kubik, tylko trochę więcej. O ile – nie jestem w stanie teraz wyliczyć. Skoro jeszcze nikt nie podał tego, nie jestem najgorszy z wyliczeniami, a to wszystko przez brak odpowiednich dokumentów.

  6 1 Odpowiedz
 • 4 lut 2017

  urbanski musi odejść

  14 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia
Myślenice 12

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

Mający 91 lat mieszkaniec Krakowa na ul. Piłsudskiego potrącił na przejściu pieszego. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala Do potrącenia doszło w czwartek 17 października na ul. Piłsudskiego, gdzie 91-letni mieszkaniec Krakowa jadący toyotą od ul. Słowackiego w kierunku Zarabia nie zauważył wchodzącego na pasy 46-letniego miesz...

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne
MODA 0

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne

Naszym głównym zadaniem jest sprawić, aby odwiedzające nas kobiety niezależnie od wieku, czy rozmiaru – mogły poczuć się piękne i korzystając z fachowej pomocy znaleźć swój styl – mówi Karolina Obajtek, założycielka nowego butiku #STYLOOK #Stylook to nowy i zaskakujący podejściem butik, w którym najbardziej wymagające klientki znajdą coś dla siebi...

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg
Społeczeństwo 0

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów - chęć zdrowszego odżywiania, udoskonalenie wyników badań czy poprawa samopoczucia, jednak najczęściej jest to po prostu osiągnięcie szczuplejszej sylwetki. Tak też było w przypadku Pani Ani– bohaterki naszej metamorfozy   Jak się Pani czuje po spadku 30 kg? Rewelacyjnie, stałam się w...

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce
Społeczeństwo 0

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce

Tytuł drugiego „Najlepszego Strażaka Państwowej Straży Pożarnej" podczas Małopolskiej Gali Strażackiej odebrał mł. ogn. Krzysztof Druzgała z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach Podczas Małopolskiej Gali Strażackiej, która odbyła się w Lutosławicach rozstrzygnięto konkursy w kategoriach „Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna Województwa Małopolsk...

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem
Myślenice 1

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem

Dobiegła końca budowy Stacji Opieki Caritas, która swoją nową siedzibę od września ma przy ul. Średniawskiego 35 Stacja stanęła na terenie byłego placu opałowego i w miejscu, gdzie w ostatnich latach znajdowały się mieszkania socjalne. Na mającej 20 arów działce, którą Caritas kupił od Gminy Myślenice niespełna 6 lat temu za 1 procent wartości, od...

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 15

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...