Miasto

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza
fot. Biuro Poselskie Jarosława Szlachetki

W odpowiedzi na poniedziałkową konferencje burmistrza Myślenic oraz dyrektora MZWiK, radni Prawa i Sprawiedliwości zwołali własną konferencję prasową

fot. Biuro Poselskie Jarosława Szlachetki

W środę, 1 lutego, poseł Jarosław Szlachetka oraz radni miejscy PiS Robert Pitala i Mateusz Suder zwołali konferencję prasową, która była odpowiedzią na poniedziałkowe wystąpienie burmistrza Macieja Ostrowskiego. Przypomnijmy: w poniedziałek burmistrz m.in. zdementował pogłoski o rzekomych podwyżkach cen za wodę i ścieki. Zapewniał również, że w roku 2017 opłaty za wodę i ścieki nie zmienią się.

Podczas spotkania z dziennikarzami politycy Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do tych wypowiedzi.

Radny Mateusz Suder przedstawił dokument, przekazany radnym przez prezesa MZWiK, w którym odnosi się do strat wody wyrażonych m.in. w procentach. Według radnych PiS dopuszczalna strata wody wyrażona w procentach powinna zawierać się w przedziale 10-12%, a strata za 2015 rok w myślenickich wodociągach wyniosła 32%. Według radnego to przekłada się na wynik finansowy, co odczuwają mieszkańcy zmuszeni płacić wyższe ceny taryf.

Taryfy wody

Robert Pitala przedstawił wyliczenia dla 4 osobowej rodziny przyjmując zużycie wody na poziomie 3m3/osobę/miesiąc. Według jego obliczeń takie same rodziny zapłacą: Myślenice - opłata za wodę i ścieki brutto - 13,81 zł/m3 x 12m3 = 165,72 zł + 25,34 zł za abonament = 191,06 zł łączna opłata za miesiąc. Gdów opłata za wodę i ścieki brutto – 7,88 zł/m3 x 12m3 = 94,56zł + 6,48zł za abonament = 101,04 zł łączna opłata za miesiąc. Kraków opłata za wodę i ścieki brutto – 10,15zł/m3 x 12m3 = 121,80 zł + 5,08 zł za abonament = 126,88 zł opłata za miesiąc.

Audyt

W poniedziałek prezes MZWiK przedstawił wyniki audytu dotyczące strat wody. Podczas środowej konferencji, politycy PiS apelowali do burmistrza o przeprowadzenie audytu zmierzającego, przede wszystkim, do kontroli funkcjonowania MZWiK pod kątem usprawnienia pracy, nie - jedynie pod kątem strat wody.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • 2 lut 2017

  Takie rzeczy to tylko w Myślenicach. W normalnej firmie/przedsiębiorstwie menedżer za takie wyniki wyleciałby z hukiem!

  79 15 Odpowiedz
 • 3 lut 2017

  I to jeszcze mamy własne ujęcie wody, własną oczyszczalnię.
  Woda dla Myślenic w Myślenicach droższa niż woda dla Krakowa? Takie rzeczy to tylko... w Myślenicach!
  Paranoja.

  53 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lut 2017

  Obniżyć cenę wody , przecież nie mieszkamy na pustyni tylko przy Rabie !!!!!!!!!!!!

  50 4 Odpowiedz
 • 2 lut 2017

  I bardzo dobrze się stało niech w końcu ludzie zobaczą jak wygląda zarządzanie gminą i podlegającymi jej spółkami. Ja jako mieszkaniec Myślenic zgadzam się z Radnymi PiS i Posłem. Ta paranoja prowadzona przez prezesa i burmistrza jest widoczna w moim portfelu i to bardzo dosadnie... Zrobili sobie miejski folwark i myślą że są tutaj najważniejsi. tzw. "Władza lokalna"

  58 25 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 2 lut 2017

  Pozamykać burmistrza i posła będzie spokój :)

  50 22 Odpowiedz

Zobacz więcej