Kultura

Muzeum Regionalne przeszło do historii. Przy ul. Sobieskiego działa teraz Muzeum Niepodległości

Muzeum Regionalne przeszło do historii. Przy ul. Sobieskiego działa teraz Muzeum Niepodległości

Z dniem 27 stycznia nastąpiła zmiana nazwy Muzeum Regionalnego "Dom Grecki" w Myślenicach na Muzeum Niepodległości w Myślenicach

 

Szanowni Państwo

Informujemy, że z dniem 27 stycznia br. nastąpiła zmiana nazwy Muzeum Regionalnego "Dom Grecki" w Myślenicach na Muzeum Niepodległości w Myślenicach, po zmianie Statutu Muzeum przez Radę Miejską (Uchwała nr 251/XXX/2016 Rady Miejskiej w Myślenicach).

Mamy nadzieję, że pozostaną w Państwa pamięci nasze wystawy, spotkania, prelekcje, koncerty, warsztaty inne wydarzenia, w których tak licznie i chętnie uczestniczyliście. Dziękujemy wraz z Zespołem Regionalnym Toporzanie.

Taka informacja znalazła się na oficjalnym facebooku muzeum. Zmieniona została również nazwa z Muzeum Regionalne „Dom Grecki” na Muzeum Niepodległości.

Do 28 lutego można zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, Rynek 8/9.

 

Powiązane tematy

Muzeum z historią
Reportaż 0

Muzeum z historią

Muzeum Niepodległości w Myślenicach miało być miejscem, w którym widz funkcjonuje jako świadek historii i takim stało się ostatecznie 5 lat od chwili jego pow...

Komentarze (18)

 • jeden język a dwoje uszu 31 sty 2017

  A wcześniej zmienić dyrektora

  42 12 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  Jaki sens ma likwidowanie Muzeum Regionalnego ? To nasza lokalna tożsamość zbierana od blisko 100 lat, a najstarszy, ponad 350-letni budynek - Dom Grecki to miejsce wyjątkowe dla eksponowania zbiorów - a nie w Muzeum Niepodległości.Jak można łączyć regionalizm z niepodległością i wrzucać wszystko do jednego worka pod nazwą Muzeum Niepodległości ??? Nie ma przecież eksponatów do nowego muzeum ! Chyba, że niemiecki ciągnik p.Lemaniaka potrzebuje garażu ... Przecież ciągnik ten kojarzy się z UPADKIEM niepodległości, a nie z niepodległością Polski.To skandal i wstyd dla Myślenic - ten niemiecki ciągnik nigdy nie powinien tam być !!!

  33 11 Odpowiedz
 • OKOKI 31 sty 2017

  I dzięki temu szwindlowi będzie można wybudować tego klocka na placu targowym,oczywiście na kredyt.

  39 22 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  Czarny dzień w historii naszego miasta.

  33 17 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 31 sty 2017

  Ja dalej będę chodziła do Muzeum Regionalnego, tak samo jak chodzę na Dni Myślenic.

  31 13 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tyfus plamisty
Historia Lekkostrawna 8

Tyfus plamisty

Jest wiele form oporu opartych na różnych ideach i wartościach. Najsilniejszy jest jednak ten zrodzony z głodu i woli przetrwania Jest rok 1943. Prosty wie...