To były zawody

Na głębokości 248 m pod ziemią w kopalni soli w Bochni, odbyły się największe w Polsce zawody judo dzieci. W turnieju uczestniczyła ekipa TG Sokół Myślenice

W sumie w zawodach startowało 55 zespołów z 11 krajów i prawie 500 zawodników.  W sobotę 13, i niedzielę 14 czerwca odbył się XII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni.

Oprócz licznych klubów judo z całej Polski w imprezie uczestniczyli: Austriacy, Francuzi, Szwedzi, Litwini, Czesi, Słowacy, Słoweńcy, Węgrzy, Rumunii i Ukraińcy. Gościem honorowym turnieju był mistrz olimpijski Paweł Nastula, który poprowadził rozgrzewkę zawodników na głównej macie.

Turniej odbywał się równocześnie na czterech matach. Ekipa z Myślenic czekała do końca, żeby zobaczyć dekorację najmłodszych zawodników turnieju, gdyż to oni zdominowali najlżejszą kategorię wagową (do 20 kg, rocznik 1999 i młodsi), w której pierwsze miejsce wywalczyła Nikola Szlachta, jej siostra Paulina zdobyła srebrny medal a Antoś Jachymczak zajął trzecie miejsce.

Szereg zawodników z Myślenic zajęło punktowane miejsca: Julia Kasprzycka (kat. 30 kg) -7 miejsce; Radek Zduń (kat. 33 kg) 5 miejsce; Dawid Dziuba (kat. 44 kg) 7 miejsce, Marcin Ziemianin (kat. 46 kg, rocznik 1995/96) 5 miejsce.