Okolice

Bogdanówka: Na co dzień można na nich liczyć. Teraz sami szukają pomocy

Bogdanówka: Na co dzień można na nich liczyć. Teraz sami szukają pomocy

Strażacy z OSP Bogdanówka na co dzień niosą pomoc mieszkańcom swojego regionu. Dzisiaj to oni jej potrzebują. Aby móc funkcjonować kupili nowy samochód, jednak brakuje im pieniędzy na spłatę kredytu

- Bierzemy czynny udział w życiu społecznym, w akcjach ratowniczych i najczęściej wyjeżdżamy do pożarów. Nasza jednostka również bierze udział w akcji oddawania krwi. Na pomoc pobliskich władz nie możemy liczyć, dlatego liczymy na pomoc mieszkańców w spłacie samochodu, który jest bardzo potrzebny w naszych działaniach – mówi Maciej Bierówka wiceprezes OSP Bogdanówka.

Jak mówi strażacy wysyłają pisma do różnych firm i instytucji z nadzieją na wsparcie, jednak oddzew jest niewielki. - Mieszkańcy naszych miejscowości zawsze mogą na nas liczyć, dziś my liczymy na pomoc, ażeby jeszcze lepiej służyć naszej społeczności – dodaje wiceprezes.

Obecnie jednostka posiada - jak mówią strażacy - niezastąpionego Stara oraz wysłużonego 42 letniego Mercedesa z napędem na tylną oś, co nie ułatwia dojazdu w wiele miejsc w górzystym terenie.

- Zakupiliśmy używany samochód marki Iveco z napędem na cztery koła, który ułatwi nam niesienie pomocy innym i poruszanie się po trudnym terenie. Samochód kosztował 35 000 zł. Z własnych środków oraz małego kredytu zapłaciliśmy 15 000 zł. Byliśmy zmuszeni zorganizować zbiórkę pod kościołem, w której udało nam się zebrać 7000 zł, lecz nadal brakuje nam 13000 zł na spłatę kredytu.

Wpłaty można dokonywać na konto straży OSP Bogdanowka 48 85910007 0230 0000 1179 0002 Krakowski Bank Spółdzielczy filia w Tokarni.

OSP Bogdanówka powstała w 1966 roku. Jednostka liczy 15 strażaków uprawnionych do wyjazdów, 4 oczekujących na szkolenia oraz 4 honorowych. Natomiast Młodzieżowa Drużyna liczy 12 osób, spośró których najmłodszy ma 5 lat.

 

Komentarze (7)

 • 20 maj 2017

  Wstyd panie starosto,panie burmistrzu i wszyscy kolesie,żeby strażacy co w czynie społecznym ratują ludziom dobytki musieli za przeproszeniem "żebrać"
  Naprawdę nie ma w kasie rezerwowych 13 tyś zł,żeby dofinansować ten samochód?
  Może byście tak jednorazowo zrezygnowali z premii dla dla siebie?
  Myślę że byście nie stali się biedniejsi

  66 7 Odpowiedz
 • 20 maj 2017

  Przeciez król macius i cesarz jozio tez pewnie maja kredyty do spłaty dajcie spać biedaczkom spokojnie, a jak zawsze mozna liczyc na zwyklych szarych ludzi bo najczęściej ci co nie maja za wiele dają wiecej niz ci co maja i co stoją w pierwszych rzędach w kościele bijąc czołem o posadzkę

  29 13 Odpowiedz
 • 20 maj 2017

  A co ma do tego Ostrowski?? To przecież inna gmina. Kolejny raz wykazujesz się Panie doskonałą orientacją w temacie.

  26 17 Odpowiedz
 • 21 maj 2017

  ja pier....le , to orkiestra dostaje 60tys na "tłuczki" a ci którzy niosą pomoc innym muszz zebrać , dramat w tym zasr....m kraju,
  http://miasto-info.pl/myslenice/11635,orkiestra-osp-pcim-dostanie-60-tys-zl-na-nowe-instrumenty.html

  21 3 Odpowiedz
  • 28 maj 2017

   Tu nie chodzi o orkiestrę tylko o debilny sposób finansowania OSP w całym kraju i marnotrawienia pieniędzy jaki się przy tym odbywa. I na szczęście pis chce to zmienić.

   2 Odpowiedz
 • 28 maj 2017

  Obrońco biednych i potrzebujących

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej