Okolice

Dziekanowice: Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Szkołę Podstawową

Na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach Bogdana Czarnika i społeczności Dziekanowic odpowiedziała pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda i przyjechała do Dziekanowic

Uczniowie przywitali ją wierszem w krakowskich strojach, a kwiatami dyrekcja i nauczyciele szkoły oraz burmistrz Paweł Machnicki wraz ze swoim zastępcą Haliną Adamską – Jędrzejczyk.

Dyrektor Bogdan Czarnik przedstawiając szkołę opowiedział o sukcesach swoich uczniów i nauczycieli, o bogatej historii placówki i tajnym nauczaniu, które w latach wojny odbywało się w Dziekanowicach. Uczniowie śpiewali w językach niemieckim i angielskim, przygotowali przedstawienie i zaprezentowali salę informatyczną wraz z ciekawymi pokazami.

- Widzę, że wasza szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale też rozwijania talentów” – powiedziała pani Agata Kornhauser-Duda po obejrzeniu przygotowanego programu, dodając, że szkoła powinna nosić przydomek artystyczna.

Dzieci pytały panią prezydentową o wspomnienia z dzieciństwa, ulubione książki, o to czy lubi pełnioną aktualnie funkcję i dlaczego wybrała na wizytę właśnie ich szkołę.

Jak się okazało na decyzję o wizycie największy wpływ miał fakt, że Szkoła Podstawowa w Dziekanowicach jest placówką, która promuje czytelnictwo, a jak powiedziała pani prezydentowa jest to również jeden z priorytetów, które przyjęła jako Pierwsza Dama i sama aktywnie działa w tej materii.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła też dziekanowickie przedszkolaki, którym przeczytała rozdział historii o krakowskim psie Dżoku. Następnie wraz z Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej Pawłem Piwowarczykiem i Misiem Tulisiem wręczyła dyplomy Super Czytelnikom biorącym udział w akcji organizowanej przez miejską bibliotekę.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 29 maj 2017

  Dziękuję za ten artykuł.
  Prawie zapomniałem, że mamy Panią Prezydent.

  Niestety jest zupełnie niewidoczna, a do poziomu Jolanty Kwaśniewskiej czy ŚP Marii Kaczyńskiej brakuje Pani Prezydent bardzo dużo.

  Życzę Pani Prezydent , aby kolejne 2 lata były lepsze (bardziej efektywne) w sprawowania tego zaszczytu.

  10 3 Odpowiedz
  • 30 maj 2017

   Juz lepiej zeby nie byla widoczna niz zeby byla widoczna jak Jolanta Kwasniewska ktora uczyla Polakow jak jesc beze..

   4 Odpowiedz
   • 30 maj 2017

    Prezydenturę Jolanty Kwaśniewskiej oceniam pozytywnie.
    Lepsze nawyki ma Pawłowicz?

    3 1 Odpowiedz
 • sebastian 30 maj 2017

  Czy czytała może konstytucję? A szkoda

  5 5 Odpowiedz
 • 31 maj 2017

  Jakos nie przypominam sobie prezydenta Pawlowicza i jego malzonki
  A twoja ocena to twoja ocena

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?
Dobczyce 4

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?

Tylko podczas jednego weekendu 600 osób wzięło udział w rekreacyjnych rejsach po Zbiorniku Dobczyckim. To przedsmak tego jak mogłoby być wykorzystywane jezioro… gdyby udało się doprowadzić do jego otwarcia Rejsy statkiem zostały zorganizowane przez Wodociągi Miasta Krakowa we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie – Regionalny Z...

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych
Drogi 2

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych

Dzisiaj na drogi małopolski wyjeżdżają policjanci specjalnej grupy „Speed”. Są wyposażeni w szybkie samochody, nowoczesne kamery, a ich główne zadanie polegać będzie na wyłapywaniu piratów drogowych  Małopolski zespół „Speed” rozpoczyna dziś działania na drogach. Do grupy należy 50 funkcjonariuszy z całego województwa. Nie są to tylko policjanci „...

Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta
Dobczyce 3

Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta

Czołowy polski biegacz specjalizujący się w zawodach przeszkodowych OCR - Sebastian Kasprzyk ze Stojowic, podczas Dni Dobczyc 2019 otrzymał wyróżnienie „Honorowego Ambasadora Gminy i Miasta Dobczyce” Wyróżnienie przyznała mu Rada Miejska, a oficjalnie odebrał je z rąk przewodniczącej i wiceprzewodniczącego w trakcie Dni Dobczyc 2019. Sebastian Ka...