Okolice

Zakopianka: W przeciągu dwóch dni zginęło na niej dwóch motocyklistów

Zakopianka: W przeciągu dwóch dni zginęło na niej dwóch motocyklistów

Tak czarnej serii nie było tu od dawna. Zaledwie w dwa dni na Zakopiance w Jaworniku i Głogoczowie zginęło dwóch motocyklistów

Do pierwszego wypadku doszło w Jaworniku w czwartek 8 czerwca o godz. 20:39. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu zastali uszkodzony samochód i motocykl leżące w rowie. Fragmenty karoserii były rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów.

- Poszkodowany został kierujący jednośladem, któremu przed przybyciem zastępów straży medycznych czynności ratunkowych udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego; po kilku minutach lekarz stwierdził zgon 23-letniego motocyklisty – relacjonował Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Dzień później Głogoczów

Kolejnego dnia, w piątek 9 czerwca kilka minut po godz. 20 kolejny motocyklista uderza w bariery w na Zakopiance w Głogoczowie. Również umiera na drodze.
Do wypadku doszło na jezdni w kierunku Krakowa. Jezdnia była całkowicie zablokowana, a utrudnienia w ruchu trwały ponad 4 godziny.

Powiązane tematy

Komentarze

 • adzygmunt 10 cze 2017

  Ogromna tragedia, ogromna!!! Nie bez przyczyny tak się dzieje. Widzę jak jeżdżą NIEKTÓRZY motocykliści. Oni wiedzą, że z któregoś wyjazdu nie wrócą. Szkoda tylko, że dodatkowo zabierają ze sobą niewinnych w tamtą stronę. Całe szczęście, że nie zawsze.

  99 5 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Tylko niech nikt nie mówi o złym przystosowaniu naszych dróg do szybkiej jazdy motocyklem...

  67 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 cze 2017

  Jeśli szybka jazda motocyklisty była przyczyna wypadku i śmierci, to nie jest to tragedia a naturalna selekcja znana od zarania dziejów w świecie zwierząt.

  79 14 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Ludzie może dajcie spokój, w końcu zginęli młodzi ludzie ........... wy zawsze byliście doskonali i nigdy nie robiliście głupot w młodości ??????

  32 72 Odpowiedz
  • 10 cze 2017

   tylko o tym ze motocyklisci robia głupty mowi sie juz od dawna a oni dalej robią swoje,zachowuja sie gorzej niż pojazdy uprzywileiowne BOR,ktore wiadac i słychac,a tego nie widac i nie słychac,

   52 13 Odpowiedz
  • 10 cze 2017

   Pamiętam jak dziś, mając dwadzieścia kilka lat człowiek myślał że jest nieśmiertelny. Każdy ryzykował, mniej lub więcej. Znałem takich którzy ryzykowali wszystkim i już nie ma ich pośród nas. Znam też takich, którzy cudem uniknęli śmierci i mogą teraz o tym opowiadać. Adrenalina jest bardzo silnym nałogiem, niezależnie od tego czym jest osiągana. Czasami ludzie tracą dla niej życie i jest to naturalne. Kto nigdy nie przeżył adrenalinowej fali nie zrozumie nigdy o co w tym chodzi.
   Gdy ginie sam zainteresowany, jest to selekcja naturalna. Inna sprawa gdy delikwent zabiera przy okazji niewinne, postronnych osoby, wtedy to jest tragedia.

   46 7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   10 cze 2017

   Głupota to może być kradzież batony w sklepie, przekraczanie prędkości na drodze powyżej 50 km to przestępstwo. Wyryj to na pamięć zanim następnym razem będziesz się zachowywac jak saamrytanin

   61 9 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 10 cze 2017

  Witam,
  na chwilę był przepis, że motocykliści mają mieć kamizelki odblaskowe, ale jak patrzę na motocyklistów, to czarny motor, czarny motocyklista i czarna jezdnia = zlewa się. Przy ich prędkości nie do zauważenia na drodze.

  81 4 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Śmierć młodych osób zawsze jest niewyobrażalną tragedią. Rodzice nie powinni chować swoich dzieci! Współczuję z całego serca Rodzinie i Przyjaciołom.

  60 3 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Dużo jeżdżę i zdaję sobie sprawę, że czasami ułamki sekund decydują o życiu lub śmierci... Życie ludzkie jest takie kruche...

  39 3 Odpowiedz
 • Michael 10 cze 2017

  jeśli młodemu człowiekowi nie zależy na życiu a można to zaobserwować bardzo często na naszych drogach, to jego śmierć ocali wielu ludzi którzy pragną żyć .

  33 9 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Ten, który zginął w czwartek jechał ok. 200 km/h. Osobówka skręcająca w lewo zajechała mu drogę, ale przy takiej prędkości kierujący/a mógł/a go nie zauważyć w porę. Śmierć człowieka to zawsze tragedia, ale niektórzy się o nią po prostu proszą.

  61 7 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Nie no, jak się czyta takie komentarze jak kolegi t-34 powyżej to przychodzi tylko jedna myśl do głowy: to mieliśmy./mamy ich jeszcze pogłaskać i powiedzieć że dobrze zrobili prując grubo ponad setą?
  bo przy 50km/h to się nie stało. Mógł próć nie 200 km/h a 350. Czemu nie?
  I w tym wypadku jak wyżej ktoś zauważył: jeśli po części wina była kierującego/j to przy takie prędkości motocyklisty kiedy zbliża się w ułamku sekundy nie sposób go raz zauważyć w porę, dwa nawet naprawić błędu swojego
  No a trzy: przypominam że niemal na całym odcinku Zakopianki od Krk do Myślenic jest 70km/h
  To dotyczy też motorów/ściagaczy

  51 9 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  No i jeszcze jedno - nikt nie jest święty, każdy złamał przynajmniej raz w życiu jakiś przepis na drodze, zrobił błąd. Ale chyba nikt ze zdrowym umysłem nie pruje na takiej drodze dwoma setami.
  Takie rzeczy tylko w Federacji Rosyjskiej. Tam raczej nie ma reguł.

  40 7 Odpowiedz
 • Niebieskooka 11 cze 2017

  Widać czyja wina przecież od uderzenia wyrwało silnik. Kierujący/a pojazdem ma szczęście że ten wariat nie uderzył w drzwi, bo nie byłoby co zbierać. Przecież tam jest ograniczenie bodajże do 70 do tego dodać hamowanie i nie ma szans aby przy normalnej prędkości były takie efekty. Matołek pewnie miał grubo ponad 100

  38 13 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Kondolencje dla rodziny.

  Kierowcy, motocykliści - noga z gazu.

  31 7 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Jednego potencjalnego zabójcy mniej ! Nic tylko się cieszyć - przecież on mógł zabić każdego z nas

  34 32 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Prosili się to dostali czego chcieli.
  Podobają się mi motory, i szybkość w nich ale trzeba znać umiar, jeśli ktoś jedzie z taką szybkością na drodze, na której tyle jest zakrętów z których się 'wypada' i tyle wyjazdów z ograniczoną widocznością no to sorry.
  Na jednej stronie kobita się burzyła, że przecież mu wyjechała. Tak tylko w momencie gdy zapewne ruszała to jego tam nie było, pojawił się sekundę później, bo tak szybko jechał, to co ona miała zrobić?

  A wypadek na znanym wszystkim zakręcie..to pozostawiam bez komentarza, bo tam każdy normalny człowiek zwalnia, bo wie gdzie w innym przypadku może wylądować, ten najwyraźniej próbował przechytrzyć prawa fizyki, jak widać z marnym skutkiem.
  Tyle dobrego, że nikogo niewinnego ze sobą nie zabrali.

  35 6 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Znałam chłopaka bardzo dobrze... szkoda naprawdę wielki ból młody chłopak miał całe życie przed sobą... szczęście w nieszczęściu bo milimetry dzieliły od śmierci dziewczynę z samochodu...

  Nie obrażajcie go już chłopaka nie ma... niech odejdzie w spokoju.. a rodzinie wielkie współczucie i życzę dużo siły to jest teraz dla nich bardzo ciężki czas .. teraz im to bardzo jest potrzebne

  43 18 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   12 cze 2017

   Czy pisanie prawdy o niedostosowaniu prędkości do warunków jazdy i przekroczenie dozwolonej predokosci to obrażanie? Jeśli tak to wytocz mi proces

   47 10 Odpowiedz
   • 12 cze 2017

    zadziorny jesteś widzę :) nie wytoczę CI procesu jestem raczej spokojną kobietką i bez przesady czepiasz się ,nie mówiłam bezpośrednio do Ciebie ;)

    Wypij ziółka pomagają na skaczące ciśnienie pozdrawiam :)

    6 25 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     13 cze 2017

     Czyli nie masz argumentów. Typowa

     18 5 Odpowiedz
     • 14 cze 2017

      Nie o argumenty chodzi nie jest to miejsce i czas na przekomarzanie się i jak dzieciak kozaczenie o wytaczaniu procesów . Znów zachowujmy się jak dorośli ludzie, no chyba że jesteś jeszcze dzieckiem ,nie wnikam . Pozdrawiam

      3 13 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       14 cze 2017

       Nic nie rozumiesz. Napisałaś żeby go nie obrażać, to ci napisałem - jak ci się nie podoba prawda i uważasz zę to go obraza to wytocz mi proces zamiast kwekac muszelka tutaj. Ok?

       11 3 Odpowiedz
 • 12 cze 2017

  Wystarczy popatrzeć na to, co zostało z przodu samochodu i samemu odpowiedzieć, że nie było to 70 czy 100 na godzinę, tylko dużo, dużo więcej

  34 3 Odpowiedz
 • Piotr 13 cze 2017

  tak czytam i stwierdzam, że wszyscy tu mają rację. TRAGEDIA ; NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ ; GŁUPOTA ; SMUTEK ; ŻAL
  zależnie czy i jak znało się tego młodego człowieka

  15 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 cze 2017

  Powinny byc badania psychologiczne i egzamin na mózg

  4 2 Odpowiedz
 • 14 cze 2017

  Rodzinę poszkodowanego proszę o kontakt pod tel: 517 304 746

  10 Odpowiedz
 • sebastian 17 cze 2017

  Artykuł powinien mieć tytuł " zakopianka weryfikuje umiejętności kierowców jednosladow" Współczuję rodzinnie i niewinnym ofiarom. Ps. Jeżdżę motocyklem.

  5 2 Odpowiedz

Zobacz więcej