Okolice

Zakopianka: W przeciągu dwóch dni zginęło na niej dwóch motocyklistów

Tak czarnej serii nie było tu od dawna. Zaledwie w dwa dni na Zakopiance w Jaworniku i Głogoczowie zginęło dwóch motocyklistów

Do pierwszego wypadku doszło w Jaworniku w czwartek 8 czerwca o godz. 20:39. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu zastali uszkodzony samochód i motocykl leżące w rowie. Fragmenty karoserii były rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów.

- Poszkodowany został kierujący jednośladem, któremu przed przybyciem zastępów straży medycznych czynności ratunkowych udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego; po kilku minutach lekarz stwierdził zgon 23-letniego motocyklisty – relacjonował Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Dzień później Głogoczów

Kolejnego dnia, w piątek 9 czerwca kilka minut po godz. 20 kolejny motocyklista uderza w bariery w na Zakopiance w Głogoczowie. Również umiera na drodze.
Do wypadku doszło na jezdni w kierunku Krakowa. Jezdnia była całkowicie zablokowana, a utrudnienia w ruchu trwały ponad 4 godziny.

Powiązane tematy

Komentarze

 • adzygmunt 10 cze 2017

  Ogromna tragedia, ogromna!!! Nie bez przyczyny tak się dzieje. Widzę jak jeżdżą NIEKTÓRZY motocykliści. Oni wiedzą, że z któregoś wyjazdu nie wrócą. Szkoda tylko, że dodatkowo zabierają ze sobą niewinnych w tamtą stronę. Całe szczęście, że nie zawsze.

  99 5 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Tylko niech nikt nie mówi o złym przystosowaniu naszych dróg do szybkiej jazdy motocyklem...

  67 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 cze 2017

  Jeśli szybka jazda motocyklisty była przyczyna wypadku i śmierci, to nie jest to tragedia a naturalna selekcja znana od zarania dziejów w świecie zwierząt.

  79 14 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Ludzie może dajcie spokój, w końcu zginęli młodzi ludzie ........... wy zawsze byliście doskonali i nigdy nie robiliście głupot w młodości ??????

  32 72 Odpowiedz
  • 10 cze 2017

   tylko o tym ze motocyklisci robia głupty mowi sie juz od dawna a oni dalej robią swoje,zachowuja sie gorzej niż pojazdy uprzywileiowne BOR,ktore wiadac i słychac,a tego nie widac i nie słychac,

   52 13 Odpowiedz
  • 10 cze 2017

   Pamiętam jak dziś, mając dwadzieścia kilka lat człowiek myślał że jest nieśmiertelny. Każdy ryzykował, mniej lub więcej. Znałem takich którzy ryzykowali wszystkim i już nie ma ich pośród nas. Znam też takich, którzy cudem uniknęli śmierci i mogą teraz o tym opowiadać. Adrenalina jest bardzo silnym nałogiem, niezależnie od tego czym jest osiągana. Czasami ludzie tracą dla niej życie i jest to naturalne. Kto nigdy nie przeżył adrenalinowej fali nie zrozumie nigdy o co w tym chodzi.
   Gdy ginie sam zainteresowany, jest to selekcja naturalna. Inna sprawa gdy delikwent zabiera przy okazji niewinne, postronnych osoby, wtedy to jest tragedia.

   46 7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   10 cze 2017

   Głupota to może być kradzież batony w sklepie, przekraczanie prędkości na drodze powyżej 50 km to przestępstwo. Wyryj to na pamięć zanim następnym razem będziesz się zachowywac jak saamrytanin

   61 9 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 10 cze 2017

  Witam,
  na chwilę był przepis, że motocykliści mają mieć kamizelki odblaskowe, ale jak patrzę na motocyklistów, to czarny motor, czarny motocyklista i czarna jezdnia = zlewa się. Przy ich prędkości nie do zauważenia na drodze.

  81 4 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Śmierć młodych osób zawsze jest niewyobrażalną tragedią. Rodzice nie powinni chować swoich dzieci! Współczuję z całego serca Rodzinie i Przyjaciołom.

  60 3 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Dużo jeżdżę i zdaję sobie sprawę, że czasami ułamki sekund decydują o życiu lub śmierci... Życie ludzkie jest takie kruche...

  39 3 Odpowiedz
 • Michael 10 cze 2017

  jeśli młodemu człowiekowi nie zależy na życiu a można to zaobserwować bardzo często na naszych drogach, to jego śmierć ocali wielu ludzi którzy pragną żyć .

  33 9 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Ten, który zginął w czwartek jechał ok. 200 km/h. Osobówka skręcająca w lewo zajechała mu drogę, ale przy takiej prędkości kierujący/a mógł/a go nie zauważyć w porę. Śmierć człowieka to zawsze tragedia, ale niektórzy się o nią po prostu proszą.

  61 7 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  Nie no, jak się czyta takie komentarze jak kolegi t-34 powyżej to przychodzi tylko jedna myśl do głowy: to mieliśmy./mamy ich jeszcze pogłaskać i powiedzieć że dobrze zrobili prując grubo ponad setą?
  bo przy 50km/h to się nie stało. Mógł próć nie 200 km/h a 350. Czemu nie?
  I w tym wypadku jak wyżej ktoś zauważył: jeśli po części wina była kierującego/j to przy takie prędkości motocyklisty kiedy zbliża się w ułamku sekundy nie sposób go raz zauważyć w porę, dwa nawet naprawić błędu swojego
  No a trzy: przypominam że niemal na całym odcinku Zakopianki od Krk do Myślenic jest 70km/h
  To dotyczy też motorów/ściagaczy

  51 9 Odpowiedz
 • 10 cze 2017

  No i jeszcze jedno - nikt nie jest święty, każdy złamał przynajmniej raz w życiu jakiś przepis na drodze, zrobił błąd. Ale chyba nikt ze zdrowym umysłem nie pruje na takiej drodze dwoma setami.
  Takie rzeczy tylko w Federacji Rosyjskiej. Tam raczej nie ma reguł.

  40 7 Odpowiedz
 • Niebieskooka 11 cze 2017

  Widać czyja wina przecież od uderzenia wyrwało silnik. Kierujący/a pojazdem ma szczęście że ten wariat nie uderzył w drzwi, bo nie byłoby co zbierać. Przecież tam jest ograniczenie bodajże do 70 do tego dodać hamowanie i nie ma szans aby przy normalnej prędkości były takie efekty. Matołek pewnie miał grubo ponad 100

  38 13 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Kondolencje dla rodziny.

  Kierowcy, motocykliści - noga z gazu.

  31 7 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Jednego potencjalnego zabójcy mniej ! Nic tylko się cieszyć - przecież on mógł zabić każdego z nas

  34 32 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Prosili się to dostali czego chcieli.
  Podobają się mi motory, i szybkość w nich ale trzeba znać umiar, jeśli ktoś jedzie z taką szybkością na drodze, na której tyle jest zakrętów z których się 'wypada' i tyle wyjazdów z ograniczoną widocznością no to sorry.
  Na jednej stronie kobita się burzyła, że przecież mu wyjechała. Tak tylko w momencie gdy zapewne ruszała to jego tam nie było, pojawił się sekundę później, bo tak szybko jechał, to co ona miała zrobić?

  A wypadek na znanym wszystkim zakręcie..to pozostawiam bez komentarza, bo tam każdy normalny człowiek zwalnia, bo wie gdzie w innym przypadku może wylądować, ten najwyraźniej próbował przechytrzyć prawa fizyki, jak widać z marnym skutkiem.
  Tyle dobrego, że nikogo niewinnego ze sobą nie zabrali.

  35 6 Odpowiedz
 • 11 cze 2017

  Znałam chłopaka bardzo dobrze... szkoda naprawdę wielki ból młody chłopak miał całe życie przed sobą... szczęście w nieszczęściu bo milimetry dzieliły od śmierci dziewczynę z samochodu...

  Nie obrażajcie go już chłopaka nie ma... niech odejdzie w spokoju.. a rodzinie wielkie współczucie i życzę dużo siły to jest teraz dla nich bardzo ciężki czas .. teraz im to bardzo jest potrzebne

  43 18 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   12 cze 2017

   Czy pisanie prawdy o niedostosowaniu prędkości do warunków jazdy i przekroczenie dozwolonej predokosci to obrażanie? Jeśli tak to wytocz mi proces

   47 10 Odpowiedz
   • 12 cze 2017

    zadziorny jesteś widzę :) nie wytoczę CI procesu jestem raczej spokojną kobietką i bez przesady czepiasz się ,nie mówiłam bezpośrednio do Ciebie ;)

    Wypij ziółka pomagają na skaczące ciśnienie pozdrawiam :)

    6 25 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     13 cze 2017

     Czyli nie masz argumentów. Typowa

     18 5 Odpowiedz
     • 14 cze 2017

      Nie o argumenty chodzi nie jest to miejsce i czas na przekomarzanie się i jak dzieciak kozaczenie o wytaczaniu procesów . Znów zachowujmy się jak dorośli ludzie, no chyba że jesteś jeszcze dzieckiem ,nie wnikam . Pozdrawiam

      3 13 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       14 cze 2017

       Nic nie rozumiesz. Napisałaś żeby go nie obrażać, to ci napisałem - jak ci się nie podoba prawda i uważasz zę to go obraza to wytocz mi proces zamiast kwekac muszelka tutaj. Ok?

       11 3 Odpowiedz
 • Damian 12 cze 2017

  Wystarczy popatrzeć na to, co zostało z przodu samochodu i samemu odpowiedzieć, że nie było to 70 czy 100 na godzinę, tylko dużo, dużo więcej

  34 3 Odpowiedz
 • Piotr 13 cze 2017

  tak czytam i stwierdzam, że wszyscy tu mają rację. TRAGEDIA ; NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ ; GŁUPOTA ; SMUTEK ; ŻAL
  zależnie czy i jak znało się tego młodego człowieka

  15 1 Odpowiedz
 • 13 cze 2017

  Powinny byc badania psychologiczne i egzamin na mózg

  4 2 Odpowiedz
 • 14 cze 2017

  Rodzinę poszkodowanego proszę o kontakt pod tel: 517 304 746

  10 Odpowiedz
 • sebastian 17 cze 2017

  Artykuł powinien mieć tytuł " zakopianka weryfikuje umiejętności kierowców jednosladow" Współczuję rodzinnie i niewinnym ofiarom. Ps. Jeżdżę motocyklem.

  5 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu
Wiśniowa 10

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu

Burzliwa dyskusja ze słownymi przepychankami poprzedziła głosowanie zmian w budżecie gminy, w którym wójt Pawlak zaproponował przeznaczenie 30 tys. złotych na zakup teleskopu "Pan jest tylko władzą wykonawczą - musi pan wiedzieć. (...) jesteśmy tu dłużej od pana. Pan przychodzi, rok czasu urzęduje i już wie lepiej od rady, jakie są zadania i potrz...

Kontrolerzy idą sprawdzić czym palicie w Dobczycach
Dobczyce 6

Kontrolerzy idą sprawdzić czym palicie w Dobczycach

Między godziną 6 a 22 mieszkańcy dobczyckiej gminy mogą się spodziewać kontroli domowych pieców. "Będą przeprowadzane rutynowo, na podstawie analiz i obserwacji pracowników urzędu lub 'na zgłoszenie'   - Przeprowadzane są rutynowo, na podstawie analiz i obserwacji pracowników urzędu lub „na zgłoszenie”, również anonimowe. Oznacza to, że niezależni...

Kolejne podwyżki cen śmieci. Tym razem w Wiśniowej i Tokarni
Okolice 10

Kolejne podwyżki cen śmieci. Tym razem w Wiśniowej i Tokarni

W Tokarni o ponad 100 proc., a w Wiśniowej o blisko 90 proc. więcej zapłacą mieszkańcy za odbiór śmieci. Mogą liczyć na upust, jeśli będą kompostować na nieruchomości odpady zielone W Wiśniowej w ramach przetargu na odbiór odpadów wpłynęła tylko jedna oferta. - Firma z Raciechowic zaproponowała roczną cenę o ok. 450 tys. złotych wyższą, niż było t...

Odblaski mogą uratować życie
Społeczeństwo 0

Odblaski mogą uratować życie

Nawet niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku czy torbie może uratować życie i zdrowie. O odblaskach powinni pamiętać zarówno piesi, jak i rowerzyści To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest ciemno i panuje zła widoczność. Jeśli pieszy jest słabo widoczny na drodze, łatwiej może zostać potrącony przez samochód. Konieczn...

Mieszkańcy Krzyszkowic szykują się do protestu na Zakopiance. „Chcemy bezpiecznie żyć!”
Krzyszkowice 38

Mieszkańcy Krzyszkowic szykują się do protestu na Zakopiance. „Chcemy bezpiecznie żyć!”

„Chcemy tym sposobem zwrócić uwagę kierowców, lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i zarządcy drogi na niebezpieczny problem, z którym walczymy każdego dnia” – zapowiadają organizatorzy protestu Pod koniec listopada 2019 została podjęta uchwała o budowie bezkolizyjnego węzła zakopianki DK 7 z drogą wojewódzką DW 955 w miejscowości Jawornik. Wra...