Okolice

Busy będą jeździć pod Galerię Krakowską do końca czerwca

Busy będą jeździć pod Galerię Krakowską do końca czerwca

Od dzisiaj prywatnych przewoźników miał dotyczyć zakaz wjazdu do ścisłego centrum Krakowa. Sprawę odroczono, a pod Galerię Krakowską dojedziemy busem do końca miesiąca

W Krakowie rozpoczęła się przebudowa ul. Basztowej. Od dzisiaj miał obowiązywać zakaz dla prywatnych przewoźników na korzystanie z przystanków w okolicy Galerii Krakowskiej. Remont miał być pretekstem do stałego wyprowadzenia ruchu busów z centrum miasta. W zamian urzędnicy zaproponowali przewoźnikom możliwość korzystania z pętli przy Nowym Kleparzu.

Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma zamiar m.in. ograniczyć liczbę przystanków przy ulicach Pawiej, Warszawskiej i Ogrodowej oraz likwidację przystanków początkowych/końcowych zlokalizowanych w rejonie ulic Worcella i Ogrodowej.

– Głównym celem nowej organizacji ruchu jest ograniczenie ruchu pojazdów, hałasu i spalin w ścisłym centrum Krakowa – tłumaczy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Więcej na ten temat pisaliśmy kilka dni temu.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Osobowych (OSPO) rozważało zablokowanie krakowskich ulic w ramach akcji protestacyjnej. W piątek przedstawiciele OSPO zawarli z urzędnikami ZIKiT-u tymczasowy kompromis.

Termin wprowadzenia zmian odroczono o dwa tygodnie. Do końca busy będą mogły jeździć z ul. Warszawskiej przez ul. Ogrodową do ul. Pawiej i zatrzymywać się na przystankach jak do tej pory.

 

Powiązane tematy

Komentarze (7)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...