Kultura

Wakacje w Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Wakacje w Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Jak co roku myślenickie muzeum przygotowało ofertę zajęć by uatrakcyjnić czas letniego wypoczynku, wszystkim, którzy zechcą z nich skorzystać

Na tegoroczne wakacje przygotowano cztery propozycje zajęć skierowane do różnych grup wiekowych. W dniach 17-21 lipca w godzinach od 10.00 do 12.00 odbędą się zajęcia warsztatowe pt. ,,Letnie spotkania ze sztuką ludową”, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wykonać własną rzeźbę, kwiaty z bibuły, kompozycje z suszu czy wymalować ludowe wzory na szkle i deseczkach. A wszystko to pod okiem lokalnych, ludowych twórców: Anny Żądło, Jerzego Chlipały i Wiktora Ćwierzyka oraz pracownika muzeum Agnieszki Turskiej. Koszt tych zajęć to 5 zł.

Już dziś zachęcamy wszystkich do zapisów (WYDARZENIE FB)

Przez cały lipiec w każdy wtorek i czwartek od godz. 15.00 Muzeum Niepodległości swoje drzwi otwiera również dla wszystkich miłośników gier planszowych – tych dużych i małych. Cykl spotkań pt. ,,Zagrajmy razem” stanie się świetną okazją do rozrywki oraz spędzenia wspólnie czasu w ogrodzie i salach muzealnych.

Tym dla których gry planszowe to za mało zapraszamy do przejścia gry miejskiej przygotowanej przez muzeum specjalnie na okres wakacji. ,,Myślenice – miasto szyfrów” to gra wykorzystująca przestrzeń Myślenic do zabawy ale i zapoznania się z ich historią. Kartę do gry pobrać można w dowolny dzień tygodnia (od 1.VII do 28.VIII.2017 r.) w godzinach pracy muzeum , najpóźniej na dwie godziny przed zamknięciem. Pod koniec wakacji nagrodzeni zostaną ci uczestnicy, którzy przejdą ją w najkrótszym czasie i zdobędą najwięcej punktów za wykonanie poszczególnych zadań.

Ciekawą propozycję stanowić będą także spotkania w muzealnym ogrodzie prowadzone w sierpniu przez Dorotę Ruśkowską. Będzie można porozmawiać, pomilczeć a może nawet uda się coś stworzyć... Pod jej okiem prowadzone będą również warsztaty teatralne dla najmłodszych czyli ,,Teatr Karola”. Młody prowadzący – K. Kaźnica przygotuje wraz z dziećmi (od 3 lat) spektakle teatralne przy użyciu marionetek i jawajek, pt. ,,O Kubie co kozła zgubił” oraz ,,Ceska narodni divadlo czyli sztuka marionetek”.

Specjalnie na wakacje przygotowaliśmy kolekcję rowerów i tablic rejesteacyjnych młodego pasjonaty Michała Cichonia. (#SPOTKANIAzPASJONATAMI) Zwiedzamy Polskę i świat także w naszym muzeum (tablice z Polski, USA, Niemiec, Anglii, Francji Belgii). Na rowery zapraszamy i u nas. Prezentujemy ekspozycję takich historycznych modeli jak, m in.: ZZR karat, Romet czajka, Mifa, Zif czy Ural.
(WYDARZENIE FB)

Zapraszamy także do zwiedzania naszej stałej ekspzycji oraz wystaw czasowych.
Więcej informacji na temat ofert oraz zapisy na warsztaty pod nr telefonu 12 272 02 11.

Materiał powstał przy współpracy z Muzeum Niepodległości w Myślenicach 1/06

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Tyfus plamisty
Historia Lekkostrawna 8

Tyfus plamisty

Jest wiele form oporu opartych na różnych ideach i wartościach. Najsilniejszy jest jednak ten zrodzony z głodu i woli przetrwania Jest rok 1943. Prosty wie...