Miasto

Ponownie trzeba złożyć wniosek o 500 plus. To ważne jeśli nie chcesz stracić pieniędzy

Ruszył kolejny nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus. Każdy, kto chce uzyskać finansowanie, musi po raz kolejny wypełnić wniosek.

Aby otrzymać pieniądze z programu „Rodzina 500+” w nowym okresie świadczeniowym należy złożyć wniosek. Dotyczy to rodzin uczestniczących w programie, jak i tych, które zamierzają dopiero do niego dołączyć.

Prawo do wsparcia w ramach „Rodzina 500+” jest ustalane na okres roku – od 1 października danego do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy. Rozpoczął się bowiem wcześniej, bo 1 kwietnia 2016 roku, kiedy program „Rodzina 500plus” oficjalnie wystartował.

Nie warto odkładać złożenie wniosku na później, bowiem tylko złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia. Przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku.

Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia.

Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

Jak złożyć wniosek?

W powiecie myślenickim wnioski można pobrać w Urzędach Miast i Wsi, w Ośrodku Pomocy Społecznej lub w centrach świadczeń.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście, listownie lub przez internet. W tym ostatnim przypadku rodziny mają do wyboru 4 kanały online. Wśród nich: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

Ile gminy wydały na program 500+?

Od początku trwania programu rodziny z całego powiatu myślenickiego otrzymały z budżetu państwa ponad 131 mln złotych.

Wydatki na wypłatę świadczeń wychowawczych do 1 kwietnia 2016 r. do 30 czerwca 2017 r.

UMiG Dobczyce 14 816 305 zł.
UG Lubień 11 652 232 zł.
UMiG Myślenice 41 411 391 zł.
UG Pcim 13 125 400 zł.
UG Raciechowice 6 971 933 zł.
UG Siepraw 9 139 575 zł.
UMiG Sułkowice 14 575 572 zł.
UG Tokarnia 10 761 520 zł.
UG Wiśniowa 9 039 194 zł.
Powiat Myślenicki 131 493 122 zł.

 

Powiązane tematy

Ruszył program Rodzina 500+: UWAGA NA OSZUSTÓW
Miasto 1

Ruszył program Rodzina 500+: UWAGA NA OSZUSTÓW

W sieci pojawili się oszuści pobierający pieniądze za pobranie wniosku do programu Rodzina 500+. Wyłudzają nie tylko pieniądze, ale i dane osobowe. Policja przypomina: Wnioski są darmowe! Nie dajmy się nabrać

Komentarze

 • 3 sie 2017

  Juz zem zlozyl ^^

  7 9 Odpowiedz
 • 3 sie 2017

  Nie wiem Co za "redaktor" pisze te artykuly????"znowu trzeba złożyć wniosek..." przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jak ktoś chce to skalada. Masakra nikomu nie dogodzi. To tak jak z pogoda- jak pada to źle, jak sypie to źle jak piękna pogoda to masakra bo gorąco a przydałby się deszcz. Więcej optymizmu... bo za nie długo może być ograniczone wszystko. Pozdrawiam

  5 9 Odpowiedz
 • 17 sie 2017

  Powtarzając za Margaret Thatcher : ,,Nie ma czegoś takiego jak pieniądze publiczne. Jeżleli rząd mowi, ze Ci cos da, to najpierw musi Ci zabrać dwa razy tyle. Socjalistyczne rządy zawsze robią bałagan w finansach. Zawsze wydają cudze pieniądze. To dla nich charakterystyczne. " Daja 500+ ale zabiorą 700zl w podwyżce masła, gazu, wody, prądu, benzyny. A naród się cieszy bo 500 + dają. W dzisiejszych czasch nie ma nic za darmo, jedynie można dostać w łeb.

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 4

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na Drodze Krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
Miasto 0

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji. Eksperci szacują, że blisko 30% ciepła przenika przez ściany. Warto więc zainwestować w ich ochronę. Bardz...