Miasto

Myślenice: Ruszył remont Słonecznej. Uwaga na nową organizację ruchu

Myślenice: Ruszył remont Słonecznej. Uwaga na nową organizację ruchu

To jeden z najdłużej zapowiadanych remontów w mieście. Potrzebę przebudowy Słonecznej sygnalizowaliście jeszcze przed otwarciem Galerii Myślenickiej, którą zainaugurowano w 2015 roku

Słoneczna to jedna z głównych ulic miasta, którą każdego dnia przejeżdża ponad 5500 samochodów. W ostatnich latach stała się główną i jedyną ulicą dojazdową do galerii handlowych, dworca, stacji benzynowej oraz traktem łączącym ul. Kazimierza Wielkiego z nitkami Słowackiego. W pobliżu znajduje się Zakopianka i dwa duże sklepy wielkopowierzchniowe. Jej remont w styczniu zapowiadał starosta Józef Tomal. - Ulica jest w fatalnym stanie, ale zapewniam, że będzie gotowa do końca 2017 - mówił na początku roku.

Od dzisiaj na ulicy odbywać się będą pierwsze prace. Jeszcze przed weekendem zmieniona została organizacja ruchu. Wprowadzony został ruch jednokierunkowy w ulicy Słonecznej. Do Dekady i Galerii Myślenickiej oraz pozostałych sklepów można dojechać wyłącznie od strony ronda u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego/Słoneczna. Dla autobusów i samochodów ciężarowych zachowana zostanie możliwość wjazdu od strony ul. Słowackiego.

W ramach prac przebudowana zostanie ulica Słoneczna na długości 370 metrów. Prace obejmą zmianę nawierzchni i chodnika, przebudowę zjazdów oraz remont istniejącego odwodnienia. Zadanie za 792 875, 20 zł wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe ZIBUD z Kamienicy. Remont potrwa

Prace potrwają do końca października.

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • 11 wrz 2017

  Przy stacji powinien stać dupny zakaz wjazdu, ludzie nadal jadą pod prąd.

  42 3 Odpowiedz
 • 11 wrz 2017

  Ludzie jeżdżą pod prąd a policji nie ma. Znaki zakazu wjazdu są obok Orlenu ale ludzie je zwyczajnie olewają.

  30 3 Odpowiedz
 • 16 wrz 2017

  Dziś jechałem prawidłowo ul. Słoneczną, z naprzeciwka nadjechał biały Opel Insignia. Kierowca nie dość, że widząc mnie prawidłowo jadącego nie zatrzymał się to jeszcze później miał pretensje, że mu nie ustąpiłem. Ludzie, czy myślenie boli?

  22 Odpowiedz
 • 12 wrz 2017

  Policja jest ale sa zbyt zajeci ogladaniem sie za dupami. Ostatnio radiowoz mijal sie z trzema samochodami jadacymi pod prad i nawet nie mieli czasu zainterweniowac , porażka !!

  20 3 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 11 wrz 2017

  Nie tylko od strony ronda, bo Rzemieślniczą też można dojechać.

  19 2 Odpowiedz

Zobacz więcej