Miasto

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

Zakaz wjazdu samochodów na plac Rynku, likwidacja zatoki dla niepełnosprawnych, dostawy towaru w godzinach 17:00-7:00 to zmiany nad którymi pracuje UMiG Myślenice

W Urzędzie Miasta i Gminy trwają prace nad organizacją ruchu w centrum miasta. Jak na łamach Gazety Myślenickiej wyjaśniają urzędnicy, poprzedzają planowaną rewitalizacją Rynku.

Według wstępnego projektu na płytę Rynku nie będą mogły wjeżdżać prywatne samochody. Od ulicy Kilińskiego, Bema i Reja zamontowane zostaną słupki ograniczające wjazd. Ten nie będzie również możliwy od strony ul. Kościuszki, gdzie znajdą się betonowe donice.

Na płytę Rynku wjechać będą mogły wyłącznie pojazdy straży pożarnej, policji, straży miejskiej, pomocy medycznej, służb porządkowych, technicznych, posiadaczy zezwolenia UMiG i zaopatrzenia do 2,5 tony na czas załadunku i wyładunku w godzinach 17:00-7:00.

Dla zaopatrzeniowców realizujących krótkie dostawy w ciągu dnia powstaną dwie koperty przy ul. Kościuszki, gdzie będą mogli stawać na pół godziny.

Po płycie myślenickiego Rynku powinni poruszać się:

 • piesi i rowerzyści
 • samochody
 • piesi, rowerzyści oraz samochody
 • Zobacz wyniki
 • piesi i rowerzyści piesi i rowerzyści 78%
 • samochody samochody 7%
 • piesi, rowerzyści oraz samochody piesi, rowerzyści oraz samochody 15%
 • Głosów: 1256

Zlikwidowana zostanie również zatoka dla niepełnosprawnych, która dzisiaj zajmuje część płyty Rynku. Koperty ze specjalnymi oznaczeniami znajdą się m.in. przy ul. Kościuszki, przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, w ul. Królowej Jadwigi, na ul. Średniawskiego i przy budynku „Sokoła”.

Nowe miejsca parkingowe zostaną wyznaczone przed budynkiem magistratu.

Zmiany zostaną wprowadzone do końca listopada, natomiast do 20 października urzędnicy czekają na uwagi mieszkańców związane z planowaną zmianą organizacji ruchu. Można je zgłaszać w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice (pokój nr 17) lub drogą elektroniczną artur.szumiec@myslenice.pl.

Powiązane tematy

Komentarze (31)

 • 9 paź 2017

  Tam przynajmniej raz w tygodniu powinien być organizowany wielki targ z owocami warzywami itp. W Niemczech tak się robi. Miasto powinno to organizować. Ruch w interesie byłby gwarantowany.

  59 7 Odpowiedz
 • mirek@ 9 paź 2017

  bardzo dobra decyzja! Nareszcie ktoś się zdecydował to uporządkować. Rynek powinien należeć do pieszych, do spacerowiczów do matek z dziećmi. To teren gdzie powinno przychodzić się odpocząć, spędzić miło i BEZPIECZNIE czas, zjesc lody, wypic herbate spotkać z innymi ludzmi. NIestety dzisiaj utrudniaja to samochody - parkowanie niemal na całej płycie, ciezarowki dostawcze miedzy ludzmi, samochody niepelnosprawnych, zawracajace taksowki, kurierzy, poczta itd.

  m_markos napisał/a:

  No to teraz aktywność w rynku zmaleje do mikroskopijnych rozmiarów. Trochę współczuję tamtejszym przedsiębiorcom.

  Nie mów o braku aktywności - od rana do poznego popoludnia rynek jest pelny samochodów i ludzi. tu chodzi wylacznie o to, aby uporzadkowac ruch - zauwaz ze dalej bedzie przebiegal przez centrum, ale plyta bedzie nalezec do pieszych.

  Zmiany dla przedsiebiorcow to zorganizowanie zaopatrzenia w określonych godzinach i przeparkowanie swoich samochodow sprzed firm z rynku na miejsca przed urzedem :)

  55 17 Odpowiedz
 • 9 paź 2017

  Masz rację. Cofam co napisałem. Zrozumiałem błędnie że nie będzie można wjechać do centrum ;/

  Zakaz wjazdu na płytę już dawno powinien być wprowadzony. Pozdrawiam

  40 5 Odpowiedz
 • 9 paź 2017

  W moim odczuciu też, rynek ma duży nie do końca wykorzystany potencjał. Naprawdę przydało by się więcej aktywności. Co konkretnie to kwestia dyskusji.

  31 4 Odpowiedz
 • 9 paź 2017

  Ten pomysł już dawno powinien wejść w życie . A co do parkingów dla inwalidów to słuszny pomysł rozdzielenia ich w kilku miejscach w rynku, każdy stanie na tym parkingu gdzie mu będzie bliżej załatwić daną sprawę.

  26 1 Odpowiedz

Zobacz więcej