Okolice

Sułkowice: Otwarto nowe przedszkole. Kosztowało 6 mln zł

Sułkowice: Otwarto nowe przedszkole. Kosztowało 6 mln zł
fot. UMiG Sułkowice

To największa inwestycja w gminie w ostatnich trzech latach. - Nie mieliśmy możliwości skorzystania z żadnego programu i wybudowaliśmy przedszkole z własnych środków - mówi burmistrz Sułkowic Piotr Pułka

Przedszkole w Sułkowicach zaskakuje atrakcyjnością architektury, mnóstwem światła i przestrzeni, nowoczesnymi rozwiązaniami logistycznymi, urodą wewnątrz i na zewnątrz. Cały budynek obsadzony jest drzewami, krzewami i kwiatami.

Budynek posiada także rozwiązania ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym, w tym dwa rodzaje wind między poziomami poszczególnych segmentów. Ma kubaturę 7.542,78 m3 i 1.490,12 m2 powierzchni użytkowej.
Budowę prowadziło Przedsiębiorstwo HRB Ecco System Wojciecha Königa. Przedszkole kosztowało ok. 6 mln zł.

- To największa inwestycja tej kadencji. Nie mieliśmy możliwości skorzystania z żadnego programu, by uzyskać dofinansowanie, więc jeśli chcieliśmy zbudować przedszkole, to musieliśmy sfinansować je sami. Udało się natomiast zdobyć połowę funduszy na budowę od podstaw w pełni uzbrojonej w media drogi do przedszkola (koszt ok. 1,3 mln zł) - dziś ulicy Kwiatowej. Ulica ta już staje się zalążkiem nowej dzielnicy willowej w Sułkowicach - mówi burmistrz Piotr Pułka.

W przedstawieniu inauguracyjnym wystąpiło ponad 100 wychowanków przedszkola.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej