Sport

Sumo: Krawczyk Poradzisz i Szpakiewicz z Mistrzostw Europy wrócili z medalami

Sumo: Krawczyk Poradzisz i Szpakiewicz z Mistrzostw Europy wrócili z medalami

Mikołaj Krawczyk srebrny, Adrian Poradzisz brązowy i Krzysztof Szpakiewicz brązowy. To dorobek zawodników sumo, którzy na co dzień występują w Dalinie Myślenice, a tym razem reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Europy

W Mistrzostwach Europy rozegranych w Warszawie uczestniczyli reprezentanci 11 krajów - blisko 240 zawodników liczących się w Europie.

Każde państwo, zgodnie z regulaminem mogło wystawić po dwóch reprezentantów w każdej kategorii wagowej. Z tej możliwości najczęściej korzystały najsilniejsze zespoły: Rosja, Estonia i Polska.

Udział w Mistrzostwach Europy zapewniło sobie trzech reprezentantów Klubu Sportowego Dalin: w grupie Młodzików U 14: Mikołaj Krawczyk i Adrian Poradzisz, a w grupie U 16 - Krzysztof Szpakiewicz.

Chłopcy sprawili niespodziankę zdobywając medale w swoich kategoriach wagowych. Mikołaj i Adrian wywalczyli medale srebrny i brązowy w kat. wagowej do 55 kg. W drodze do sukcesu przegrali tylko po jednej walce - akurat z tym samym zawodnikiem Anderem Jary z Estonii, który zdobył złoty medal. Adrian spotkał się z nim w pierwszej walce, a Mikołaj w finałowej. W tzw. małym finale – w walce o brązowy medal Adrian pokonał drugiego reprezentanta Estonii – Martina Leppa.

W grupie Kadetów U16 z racji doświadczenia konkurencja była wyższa, lecz Krzysztof Szpakiewicz również stanął na wysokości zadania zdobywając brązowy medal. Krzysiek stoczył trzy walki w systemie pucharowym. Podobnie jak Adrian już w pierwszej walce natrafił na silnego przeciwnika – Rosjanina Egora Vlasova. Podczas próby ataku na nogi przeciwnika został skontrowany i przegrał pojedynek. W kolejnej walce pokonał Estończyka Robina Lumila, a w walce o trzecie miejsce spotkał się z Mikołajem Raźniakiem z Krotoszyna. Stawką tej walki był nie tylko medal Mistrzostw Europy, lecz również rewanż za wpadkę w finale Mistrzostw Polski. Tym razem, żeby nie było wątpliwości kto jest lepszy, Krzysiek wykonał akcję kończącą walkę na środku maty.

Tegoroczne Mistrzostwa zdominowali Rosjanie zdobywając większość złotych medali we wszystkich grupach. Nas cieszy przede wszystkim sukces myślenickich zawodników. Są to kolejne trzecie Mistrzostwa Europy w Sumo, z których wszyscy nasi zawodnicy przywożą medale. Do pełni szczęścia tym razem zabrakło złotego krążka.

Powiązane tematy

Srebrni Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela
Zapasy 0

Srebrni Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela

Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela zdobyli srebrne medale podczas Międzynarodowego Turnieju Barbórkowego, który odbył się w Katowicach Do udziału w XXVI Mię...

Pracowity weekend zapaśników Dalinu
Zapasy 0

Pracowity weekend zapaśników Dalinu

W ostatni weekend 25-26 października zawodnicy sekcji zapaśniczej Dalinu Myślenice wzięli udział w dwóch turniejach: Międzynarodowym Memoriale Władysława Bajo...

Komentarze (3)

Zobacz więcej