Zapasy: Złoty medal Jana Masteli

Jan Mastela z Dalinu Myślenice wywalczył złoty medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Władysława Bajorka w Krakowie

W Turnieju uczestniczyło 232 zawodników z 27 klubów oraz reprezentacja Białorusi, którzy rywalizowali na pięciu matach. Dalin reprezentowali: Adrian Poradzisz i Jan Mastela w grupie młodzików oraz Jakub Miska w grupie kadetów.

- Poziom sportowy turnieju był wysoki – oprócz kilkunastu aktualnych medalistów Mistrzostw Polski Młodzików i Kadetów, w zawodach uczestniczyli reprezentanci Białorusi, którzy odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej – komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy położyli duży nacisk na oprawę wizualną zawodów częściowo wzorowaną na galach KSW.

Złoty medal wywalczył ubiegłoroczny brązowy medalista Jan Mastela w kat. wagowej do 73 kg, który pokonał czterech przeciwników. W finale stoczył zaciętą walkę z Adamem Szewczakiem z Chełma, wygrywając na punkty 8:6.

Tym razem nie powiodło się naszym pozostałym zawodnikom Jakubowi Misce i Adrianowi Poradziszowi, którzy przegrali walki kwalifikacyjne z późniejszymi medalistami i zajęli miejsca 7 i 8. Adrianowi do awansu do strefy medalowej zabrakło zaledwie 1 punktu technicznego.

Kolejne zawody czekają myślenickim zapaśników w dniach 10-12 listopada w Raciborzu.