Zapasy

Jan Mastela najlepszym zawodnikiem turnieju

Jan Mastela najlepszym zawodnikiem turnieju

Jan Mastela i Mikołaj Łętocha w grupie kadetów oraz Kacper Bijan i Kacper Żelazny w grupie dzieci, reprezentowali Klub Sportowy "Dalin" na XXIX Międzynarodowym Turnieju im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej. Dla obu Kacprów były to pierwsze tak poważne zawody międzynarodowe

Jan Mastela walczył w kategorii do 80kg i wygrał trzy walki bez straty punktu, wszystkie przed czasem, zdobywając złoty medal. Jego rzuty suplesowe za 5 punktów, jak również rzuty biodrowe były ozdobą turnieju, a  trenerzy wszystkich ekip, również zagranicznych, wybrali Janka najlepszym zawodnikiem turnieju!

Mikołaj Łętocha zajął czwarte miejsce w kat. wagowej do 60 kg. Podczas turnieju stoczył cztery walki, z których jedną wygrał. W grupie dzieci Kacper Żelazny walczący kategorii wagowej +66kg wygrał jedną walkę z Czechem, a dwie przegrał nieznacznie na punkty, zdobywając brązowy medal. Kacper Bijan w kategorii do 35kg zajął piąte miejsce.

Dla obydwu Kacprów były to pierwsze tak poważne zawody międzynarodowe, w których było widać dużą chęć walki i zaangażowanie. Mikołaj Łętocha stoczył również zaciętą walkę o brązowy medal. Z powodu choroby na zawody nie wyjechał jego kuzyn - Wojtek Łętocha, który chciał się zrewanżować za występ w Turnieju Barbórkowym.

W silnie obsadzonym turnieju w Rudzie Śląskiej uczestniczyło 130 zawodników z 23 klubów polskich, oraz ponad 40 zawodników z Czech i Ukrainy. Zawodnicy "Dalinu" pojechali na zawody z trenerem Robertem Proszkowcem.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej