Kultura

Tak wygląda nowe logo muzeum. Jaka będzie sama placówka?

Tak wygląda nowe logo muzeum. Jaka będzie sama placówka?

Podczas podsumowania akcji "Nasze Muzeum - Nasza Niepodległość" zaprezentowano nowy logotyp Muzeum Niepodległości oraz zaprezentowano część eksponatów przekazanych przez mieszkańców. Przygotowaną z nich ekspozycję można oglądać do końca listopada

W budynku "Sokoła" dyrektor Muzeum Niepodległości Paweł Lemaniak wraz z burmistrzem Maciejem Ostrowskim podsumowali akcję “Nasze Muzeum – Nasza Niepodległość”. Przez ostatnie dwa miesiące muzeum apelowało do mieszkańców o przekazanie pamiątek, które mogą stać się częścią ekspozycji w nowej siedzibie muzeum.

Mieszkańcy przekazali na ręce pracowników muzeum ponad 1000 przedmiotów. Utworzoną z nich ekspozycję można oglądać w obecnej siedzibie Muzeum Niepodległości w budynku tzw. "Domu Greckiego" przy ul. Sobieskiego 3 do końca listopada.

Podczas podsumowania zbiórki przedmiotów ogłoszono wyniki w konkursie na logotyp placówki. Za najlepszy uznano projekt Sebastiana Dzienyńskiego symbolizujący połączenie inicjałów Muzeum Niepodległości i biało-czerwonej flagi.

Czy władzom miasta uda się wybudować Muzeum Niepodległości do 11 listopada 2018 roku?

 • tak tak 36%
 • nie nie 64%
 • Głosów: 784

Planowana data otwarcia nowego muzeum przy ul. Traugutta to 11 listopada 2018 roku - na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 17 lis 2017

  szacunek dla dyrektora -w dwa miesiace dokonal to czego nie udalo sie poprzedniemu przez tak dlugi czas. jestem dobrej mysli - muzeum ma szanse spelniac swoja role zamiast organizowac wernisaze, ktore powinny byc domena mokisu

  19 38 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 17 lis 2017

  patrzac na ankiete - wiary w narodzie brak. nie zalezy nam na niepodleglosci?

  7 18 Odpowiedz
  • OKOKI 17 lis 2017

   Na niepodległości tak ,na nowym gmaszysku do utrzymania z pieniędzy podatników nie.

   18 5 Odpowiedz
 • 17 lis 2017

  Ciekawi mnie fakt, jak to możliwe, że na konkurs wysłałem pracę, która wyglądała dokładnie tak:

  https://ibb.co/j4TOyR
  zdjecie

  Czyżby Przypadek ? Nie sądzę..

  15 8 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 17 lis 2017

   całe szczęście ze nikt tego nie wybrał! takie esyfloresy ani tam nie widam m ani n ani nic

   7 11 Odpowiedz
   • 18 lis 2017

    Zapewne wszyscy umiejący myśleć logicznie zauważyli , że wcale nie chodziło mi o to czy moje logo jest ładniejsze czy nie (od tego, które wygrało), a jedynie o fakt, że ma dziwnie podobne zastosowanie koloru czy symboliki zawartej przeze mnie.

    A opinia ludzi, którzy nawet nie potrafią skleić poprawnie zdania pisząc coś w stylu ''..nie widam m ani n ani nic ..'' wcale, ale to wcale nie ma dla mnie żadnego znaczenia :)

    15 7 Odpowiedz
    • 19 lis 2017

     Czekaj, czekaj. Ja też już gdzieś to widziałem - zbliżony koncept z zastosowaniem łudząco podobnej kolorystyki:
     zdjecie
     Nowe, wraca. Sentyment pozostaje.

     12 6 Odpowiedz
    • 19 lis 2017

     Rozumiem że można mieć szczątkowe zastrzeżenia do symboliki lecz nie rozumiem jak możesz mieć zastrzeżenia do kolorystyki? Barwy narodowe były, są i będą biało czerwone więc nie ma się co dziwić że ktoś je zastosował. Zgadzam się z powszechną opinią że wygrała najlepsza praca. Nie obraź się ale Twoja przypomina mi ślaczki w zeszycie córki z 1 klasy

     10 5 Odpowiedz
 • 17 lis 2017

  Koncepcja podobna, ale wykonanie wygranego logo dużo lepsze i bardziej czytelne

  13 6 Odpowiedz
 • 18 lis 2017

  Raczej nie ma szans wybudować muzeum na listopad przyszły rok, termin zakończenia prac surowych jest z tego co się orientuję na sierpień a do budowy raczej potrzebny będzie dźwig który potrzebuje dużo energii a jak ktoś podpiszę umowę to prąd dostanie dopiero po 2 miesiącach chyba że ma ogromny agregat który zasili ten dźwig i resztę urządzeń elektrycznych, czekając na prąd budowa pewnie zacznie się koło stycznia więc myślę że termin będzie bardzo napięty i może być ciężko się wyrobić

  8 3 Odpowiedz
 • 18 lis 2017

  Taki konkurs to fikcja.Panowie współpracują ze sobą od wielu lat.Przykład? Opracowanie graficzne książki pana dyrektora.

  15 6 Odpowiedz
 • Paweł Lemaniak 18 lis 2017

  Tak, znam zwycięzcę tak samo zresztą jak wielu innych uczestników - to doskonały grafik a wykonane przez niego logo jest doskonałe. To że kogoś znam nie wyklucza go z możliwości udziału w konkursie. Jak pani doskonale wie nie musiałem ogłaszać konkursu. Równie dobrze mogłem zawrzeć umowę z dowolnym wykonawcą i zlecić mu wykonanie logotypu. Chodziło o to aby pozyskać najlepszy logotyp a przy tym zaprosić mieszkańców do współtworzenia Muzeum Niepodległości. Prace były kodowane, oceniała je siedmioosobowa komisja w której skład wchodzili pracownicy Muzeum. Przy ocenie każdego z projektów głosowałem jako ostatni. Sześciu na siedmiu pracowników wskazało pracę Sebastiana Dzienyńskiego jako zwycięską. Ta praca jest po prostu najlepsza. Wszystkie nadesłane prace zaprezentowane zostały na wystawie czynnej do 30.11. Wystawa jest nieodpłatna. Zapraszamy.
  Korzystając z okazji dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w konkursie. Wasza praca przyczyniła się do wyłonienia nowego logotypu Muzeum Niepodległości. Wszystkie prace zostaną zarchiwizowane jako świadectwo udziału Mieszkańców w budowaniu Muzeum Niepodległości.

  20 7 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 18 lis 2017

   Zgadzam się z Panem - byłem w muzeum obejrzałem wszystkie prace. Wygrała najlepsza. Mam nadzieje ze uda wam się stworzy wyjątkowa placówkę na która to miasto -niekoniecznie ludzie - zasługuje.

   13 8 Odpowiedz
 • Paweł Lemaniak 19 lis 2017

  Dziękuję.

  6 6 Odpowiedz

Zobacz więcej