Miasto

Myślenice: Słoneczna gotowa. Wydzielono specjalny pas do skrętu

Myślenice: Słoneczna gotowa. Wydzielono specjalny pas do skrętu

Zakończyła się modernizacja ul. Słonecznej w Myślenicach. Ruch na najbardziej obciążonej drodze ma upłynnić pas do lewoskrętu w kierunku Centrum Handlowego Dekada

Był to jeden z najdłużej zapowiadanych remontów w mieście. Potrzebę przebudowy ulicy Słonecznej sygnalizowaliście jeszcze przed otwarciem Galerii Myślenickiej, którą zainaugurowano w 2015 roku.

Słoneczna to jedna z głównych ulic miasta, którą każdego dnia przejeżdża ponad 5500 samochodów. W ostatnich latach stała się główną i jedyną ulicą dojazdową do galerii handlowych, dworca, stacji benzynowej oraz traktem łączącym ul. Kazimierza Wielkiego z nitkami Słowackiego. W pobliżu znajduje się Zakopianka i dwa duże sklepy wielkopowierzchniowe.

Zakres prac obejmował przebudowę ul. Słonecznej (chodnika i jezdni na długości ok. 370 m, pomiędzy ul. Słowackiego i ul. Kazimierza Wielkiego), w tym przebudowę istniejącej nawierzchni i chodnika, przebudowę zjazdów, wykonanie odwodnienia drogi, regulację studzienek dla urządzeń podziemnych i wykonanie oznakowania.

Nowością jest wydzielony pas do skrętu w lewo, który ma zapobiegać korkowaniu się ulicy Słonecznej. Korki w tym miejscu były jej największą bolączką, bowiem kierowcy próbujący skręcić w lewo do Dekady uniemożliwiali przejazd innym użytkownikom drogi.

Całkowity koszt remontu wyniósł 792 875 zł ,20 i w całości pochodził z budżetu powiatu myślenickiego.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

  • 1 gru 2017

    Najgorszy remont jaki wykonano w Myślenicach. Nie przemyślany. Rozbudowane chodniki na wysokości Sawickiego. Brak dodatkowego pasa do skrętu do Galerii Myślenickiej oraz wisienka na torciku latarnia na środku chodnika przy skrzyżowaniu Słonecznej z Armii Krajowej w miejscu gdzie chodnik zmniejszono aby wydzielić dodatkowy pas do skrętu w Dekadę.

    14 5 Odpowiedz

Zobacz więcej