Miasto

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

W tym roku przebudowany zostanie most nad Rabą prowadzący na Zarabie. Remont na całej długości przejdzie również ulica Zdrojowa. Natomiast w 2019 modernizacja czeka most osieczański

- W przeciągu dwóch najbliższych lat wykonamy modernizację najdłuższych mostów na Rabie. Będzie to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych w realizacji zadań. Porównałbym je do budowy Ronda w Śródmieściu - na łamach Gazety Myślenickiej zapowiada starosta Józef Tomal.

Jak czytamy w ogłoszeniu wyniku postępowania na stronie Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach w ramach działania przebudowany zostanie most na Rabie prowadzący na Zarabie ulicą Piłsudskiego. Natomiast skrzyżowanie przy strażnicy OSP Zarabie, gdzie ul. Piłsudskiego spotyka się z ul. Zdrojową zamienione zostanie na rondo. Przebudowana na całej długości zostanie również Zdrojowa ciągnąca się przez 4,2 km od Zarabia przez Osieczany do skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku Poręby.

Prace na tym odcinku przeprowadzone zostaną w 2018 roku. Jak zapowiada starosta; w kolejnym roku remont przejdzie tzw. most osieczański nad Rabą.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykona firma Omega z Rudy Śląskiej.

Powiązane tematy

Wraca dwukierunkowy ruch mostem nad Rabą
Myślenice 6

Wraca dwukierunkowy ruch mostem nad Rabą

 Tuż przed świętami drogowcy wznowili ruch na remontowanej od września części mostu na ul. Piłsudskiego nad Rabą Obecnie po moście możemy poruszać si...

Komentarze

 • 1 lut 2018

  Wybory blisko, bardzo blisko!!!

  58 32 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  Danke pisior hehe

  26 43 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  Pozdr dla jarkogang

  26 29 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  Czyli rok wyborów =rok cudów ???

  49 30 Odpowiedz
 • Basia 1 lut 2018

  będą remontować we wakacje jak będzie pełno ludzi....na Zarabiu...

  55 32 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  Niech robią kiedy chcą nawet w środku sezonu urlopowego!!!! Wszystko mi jedno byleby to nie była kiełbasa wyborcza. Zdrojowa od lat jest zaniedbywana i jakby nikt tego nie widział. Droga się sypie, pobocza brak, chodnika brak. Pokaz możliwości już pokazali jak zlikwidowali wiatę na przestanku autobusowym w Osieczanach /ostatni przed Myślenicami/ i od pół roku ludzie stoją pod chmurką. Poczekamy... Zobaczymy...

  52 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lut 2018

  Kampanie wyborczą czas zacząć , muzeum niepodległości , parkingi a teraz mosty! Czy kolejny raz ludzie dadzą się na to nabrać , bo przed wyborami się będzie mówić ''jakie pikne te Myślenice''?! A przecież to kolejny kredyt do spłacania! i Myślenice najbardziej zadurzonym miastem , więc znowu trzeba wodę podnieść , śmieci i podatki (dziękuje)

  Ludzie obudźcie się i zacznijcie wreszcie myśleć!

  59 51 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 1 lut 2018
  Rutger napisał/a:

  kampanie wyborczą czas zacząć , muzeum niepodległości , parkingi a teraz mosty! Czy kolejny raz ludzie dadzą się na to nabrać , bo przed wyborami się będzie mówić ''jakie pikne te Myślenice''?! A przecież to kolejny kredyt do spłacania!

  Ludzie obudźcie się i zacznijcie wreszcie myśleć!

  Czytałem zarówno ten materiał jak i rozmowę ze starostą i z obu wynika, że na ten remont 6,2 mln daje Unia a 4,5 mln idzie z kasy powiatu. O jakim kredycie mowisz?

  46 23 Odpowiedz
  • 1 lut 2018

   :-d to co Rutger uprawia na tym forum, to jakby włączyć Wiadomości TVP od kaczo- Kurskiego :-d :-d

   38 45 Odpowiedz
   • 2 lut 2018

    Jesteś taki *****any że szok, gimbaza po całości xD

    20 28 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    4 lut 2018

    prywatnie a to co ty uprawiasz na tym forum to tak jakby , być w środku zakładu psychiatrycznego w tworkach albo w kobierzynie. Jeszcze raz to napisze ty masz coś poważnego z deklem ty wszędzie widzisz kaczory , putiny , kurskie.

    szkoda słów na takich debilów jak ty , bo tu nawet najlepszy psychiatra nie pomoże!

    35 28 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  I bardzo dobrze mosty jak i droga są ju w opłakanym stanie :D Więc krok jak najbardziej trafiony :D

  48 6 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  A i apropo Wy awsze musicie narzekać ?! jak by sie most zawalił mówilibyście e gmina z tym nic nie robi, a jak robi to żle heh Ah Ci Polacy jak zwykle tylko narzekać umieją ;)

  49 8 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 2 lut 2018

   Nie gmina tylko powiat, choć to i tak niewielka róznica skoro kilka lat temu i tak widziałem jak razem Ostrowski z Tomalem obradowali w Steku.

   Byle w tym samym czasie nie remontowali mostu i drogi na osieczany to będzie do przeżycia

   10 22 Odpowiedz
   • 3 mar 2018

    Kilka lat temu, to teraz do Steka już nie chodzisz? A oni też Cię widzieli?

    3 5 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  Most faktycznie wiek swój ma, co jadąc samochodem daje się odczuć. Mam nadzieję, że będzie renowacja a nie wyburzenie. Remont nawierzchni, zmienić barierki itd. Obiekty tego typu da się z sukcesem przy obecnych technologiach odnawiać. Wyburzenie zdezorganizowałoby ruch i to bardzo.

  40 29 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  Eh ta niedobra unia...

  29 14 Odpowiedz
  • mirek@ 1 lut 2018

   dokladnie! bezczelna ta unia zeby nam dokladac do budowy mostow i drog! SKANDAL! pewnie tusk maczal w tym palce! zeby w naszym polskim asfalcie topic unijne pieniadze ... ;)

   44 23 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  miasto nienawiści :-/

  43 11 Odpowiedz
 • 2 lut 2018
  Rutger napisał/a:

  Kampanie wyborczą czas zacząć , muzeum niepodległości , parkingi a teraz mosty! Czy kolejny raz ludzie dadzą się na to nabrać , bo przed wyborami się będzie mówić ''jakie pikne te Myślenice''?! A przecież to kolejny kredyt do spłacania! i Myślenice najbardziej zadurzonym miastem , więc znowu trzeba wodę podnieść , śmieci i podatki (dziękuje)

  Ludzie obudźcie się i zacznijcie wreszcie myśleć!

  Co do "zacznijcie wreszcie myśleć" — Rutger, wiesz ty co to miasto a co powiat? Bo tutaj jest mowa o inwestycjach powiatu. A z tego co widzę, to realizowane są one na bieżąco a nie tylko w roku wyborczym. Również sprawa zadłużenia ci się trochę pomieszała. Zacznij wreszcie myśleć, ale najpierw się doucz. Powodzenia życzę.

  46 26 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 lut 2018

   mieszkanko zanim coś napiszesz zacznij ze zrozumieniem czytać , bo cosik słabiutko z twoim rozumowaniem. Czy ja pisałem o samej gminie?! No muszę uświadomić ci że nie! Pisałem o zbliżającej się kampanii wyborczej do wyborów samorządowych zarówno do gminy jak i powiatu. Dla mnie to jest nie pojęte że co zbliżają się wybory to z rozmachem ruszają prace i budowy gminne i powiatowe. Czysta propaganda przed wyborcza , za nasze pieniądze!
   I przypomnę dupokratom - euroentuzjastom że to co daje te okłapy ta unia to też są nasze pieniądze które pompowaliśmy i cały czas pompujemy w tą ku're,w'ską lewacką unie euro'PEJS'ką!

   Czas na Radykalne Zmiany!

   35 33 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  niech zrobia koniecznie na srodku ronda imienia wyzwolenia sie od zla wszelakiego koniecznie z podswietlonym zegarem co by wiadomo bylo kiedy je msza

  13 27 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  Rondo na zarabiu ... Nie wierzę.... Akurat przy OSP zwykle skrzyżowanie całkowicie załatwia sprawę o każdej porze dnia i nocy. Zupełnie inna kwestia jest kiedy trzeba skręcić w lewo z kontynuacji ulicy zdrojowej w Osieczanach w kierunku mostu Osieczanskiego

  10 40 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  Ciekawe kiedy powstanie jakaś alternatywa dla tego mostu.
  Jakoś nie mogę sobie wyobrazić ewakuacji Zarabia w razie W.
  Samochodem przez wiszący ciężko będzie, na Osieczany droga się zaraz zapcha.
  Czy ktokolwiek kiedykolwiek o tym pomyślał?

  14 28 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  Remont prowadzony przez powiat = porażka, klapa. Przykład ulica Słoneczna. Więcej mówić nie trzeba.

  19 31 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  Wszystkie te inwestycje są potrzebne, to niepodlega wątpliwości. Mam nadzieję, że ulica Zdrojowa od początku do końca będzie oświetlona i będzie przy niej chodnik. Byłoby miło gdyby remont odbył sie poza sezonem, ale z dwojga złego to najważniejsze, żeby to w ogóle zrobili.
  Rondo na Zarabiu jest wg mnie niepotrzebne.
  Byłoby super gdyby przy okazji remontu mostu Osieczańskiego zrobili oświetlenie przy chodniku od mostu do Osieczan.

  20 14 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 2 lut 2018
  3 4 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  Jako alternatywe dla mostu na proponuje splyw kladka po rzecczee raba cudne widoki mily dla oka widok oraz rzeskie powietrze sprawia ze inwestycja jako jest splyw zroci sie raz dwa no i jako atrakcjo dla tubelcow

  8 19 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  Kolejne rondo im.Kaczucha, tym razem Jarka... Dramat

  30 22 Odpowiedz
 • 3 lut 2018

  "Lokalny deweloper" jest w ostatniej fazie wykupu gruntów na Zarabiu więc remont mostu to sprawa nie cierpiąca zwłoki.
  Z tą kiełbasą to jest właśnie tak że zjedzą ją ci dla których się ją zrobi, reszcie pocieknie ślinka i nacieszą się zapachem. Rewitalizacji ciąg dalszy...

  23 21 Odpowiedz
 • 4 lut 2018

  A starosta to zarąbistą firmę wybrał sobie powodzenia

  11 24 Odpowiedz
 • 4 lut 2018

  No cóż, odczuwalne na forum echa przepychanek lokalnych grup interesu. A nam pozostaje mieć nadzieję, że przejrzystości będzie coraz więcej. Co mnie osobiście irytuje to ktoś, kto krzyczy "złodzieje", a sam zaocznie garnie do trzosa sumy bajońskie. Taką sytuację mamy niestety teraz...

  23 34 Odpowiedz
 • 4 lut 2018

  :-ddd

  16 34 Odpowiedz
 • 4 lut 2018

  A ja powiem: cieszę się że jesteśmy w unii i ta budowa to dowód na to, że bycie w UE nam się wszystkim opłaca, więcej dostajemy niż wpłacamy do unijnej kasy. I żadne ujadanie niekulturalnych kundelków nazywających się prawicowcami (w rzeczywistości sfrustrowanych nacjonalistów z koziej d. :-D) statystyk nie zaklakłamie. Nie będę wypisywał jak wyglądałoby życie w Polsce gdyby nie unia. Ale naziści widocznie woleliby co najmniej Putina, jak już nie wskrzesić Hitlera.

  26 38 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut 2018

  na wstępnie prywatnie MINUS!
  prywatnie najwięcej nazistów jest w twojej unii europejskiej u twojej ulubienicy merkel i thrun (oglądnij sobie jak co tydzień kilkuset nazistów maszeruje po tej pięknej unii niemieckiej europejskiej ,

  zresztą ty sam chodziłeś z Hitlerem pod rękę w zakładzie w tworkach :)

  35 29 Odpowiedz
 • 4 lut 2018

  Głupio myślisz kolego, zresztą takie poglądy to na szczęście margines, tak w Polsce, jak w Niemczech. I dobrze.
  Doceniajmy to co mamy!

  Miejmy nadzieję, że jeden pas przejezdny na moście zostawią, żeby Zarabia zupełnie na sezon nie odciąć. Mnie bardzo podoba się niemiecki system prac drogowych prowadzonych nocą. Nie przeszkadzamy a swoje robimy.

  27 35 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut 2018

  ta prywatnie jesteś jak ten verhofstadt , t'hun u'nd h'ohenstein i tpusk o Polakach o odmiennych poglądach niż wasze będziecie pisać i mówić że są nazistami a o setkach maszerujących szwabów po Niemczech ze swastykami na sztandarach będziecie mówić że to margines. Co za hipokryzja

  34 27 Odpowiedz
 • 4 lut 2018

  Rutger, chyba cię nie doleczyli w tych zakładach o których masz takie dokładne informacje... z autopsji. Zioniesz nienawiścią, co widać w twoim języku. Biedaczyno, ileś ty musiał władować w tą lewacką Unię. Powinieneś wystąpić o odszkodowanie, najlepiej w języku niemieckim, bo gadasz jak pewien Adolf.
  prywatnie... szkoda dyskusji z tym onr-em

  29 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  mieszkanko1980 jesteś pewnie ze sz'kod'ników albo z UBywateli PRL. Strasznie jesteście za demokracją i wolnością a tak naprawdę dziadostwo i ku're;stwo tylko robicie , wasze zachowanie i język jest podobny do zachowania nazistów i komunistów (hitlera i stalina) To co wyprawialiście i wyprawiacie na waszych wiecach i na forach ( m.in. język nienawiści do dziennikarzy w tym do kobiet) to woła o pomstę do nieba. Jesteście zwykłymi anty-polakami i chamami nie wspomnę że niektórzy z was mają poważne problemy psychiczne!

  25 24 Odpowiedz
 • 6 lut 2018

  Rutger PODZIWIAM TWÓJ JĘZYK MIŁOŚCI. Taki sam jak u całej reszty twoich "patriotów". A niebo zostaw w spokoju. Co do problemów psychicznych... współczuję I życzę rychłego powrotu do zdrowia

  24 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  mieszkanko 38 letnia a o to jeden z przykładów waszego języka miłości i szacunku

  ''Reporterka Telewizji Publicznej oraz operator kamery starali się nakręcić materiał dotyczący manifestacji UBywateli PRL.
  Ludzie zaczęli na nich krzyczeć i grozić, gdy kamerzysta odkleił z kurtki jedną z nalepek, która protestujący mu przykleili. Po chwili cały tłum krzyczał "hańba".

  – Czemu pan się tak odzywa do mojego kolegi? Bardzo pana proszę, żebyśmy się szanowali – zaprotestowała dziennikarka, ale w odpowiedzi spotkała ją jedynie fala bluzgów protestujących.

  UBywatele PRL zaczęli wyzywać dziennikarzy od „śmieci” i „sprzedawczyków”.

  Gdy dziennikarka starała się odpowiedzieć jednemu z manifestantów, że nie tylko on walczył o Polskę, ale również jej rodzina, mężczyzna całkowicie stracił nad sobą panowanie.

  – Więcej szacunku mam do ku'r*w*y spod latarni, niż dla ciebie. Ona przynajmniej wie, o co chodzi, a ty jesteś sprzedajna za nic – zaczął wrzeszczeć przy aplauzie tłumu.

  Z kolei jeden z jego towarzyszy zaczął go uspokajać słowami „daj spokój, do gówna się nie przemawia”.

  UBywatele PRL protestowali pod Sejmem ''w obronie demokracji, praw człowieka i praworządności''

  Tak więc mieszkanko 38 letnia co byś na mnie nie napisała i jakbyś mnie nie obrażała i tak już was wszyscy znają jacy to jesteście tolerancyjni i praworządni! Na każdym kroku PełO - ZŁO , dupoczesna , sz'kod'niki , UBywatele PRL pokazujecie tą waszą nienawiść , chamstwo , nazizm do drugiego człowieka!

  Samoobrona przy was to kulturalna partia była!

  25 23 Odpowiedz
 • 6 lut 2018

  Rutger masz jednostronne informacje. To samo spotyka reporterów innych stacji od twoich "kulturalnych", tyle że w tv którą oglądasz tego nie pokazują. Ja mam wgląd na wszystkie stacje. A co do obrażania kogoś, to m.in. samo stwierdzenie UBywatel PRL sprawia, że jesteś w tym mistrzem. Bo tu jest wiele osób, które walczyły z PRL i poniosły tego konsekwencje, ale nie bierzesz tego pod uwagę, bo to zostało zawłaszczone przez "jedyną" partię i jej wyborców. Może nie wiesz, ale w kraju panuje (jeszcze) demokracja i każdy ma prawo głosu. O nazizmie lepiej nie pisz, albo poczytaj kto śpiewał z panem nawołującym do rasizmu. No chyba że "jedyne" media tego ci nie powiedziały.
  Dyskusja z tobą nie ma sensu dopóki nie spojrzysz szerzej na problem w kraju. Polecam porównawczo wszystkie stacje. I jeszcze jedno... jestem neutralna pod względem wyboru opcji partyjnej, bo w każdej są + i -. Ja preferuję opcję JP II.
  To tyle do ciebie. Pisz sobie co chcesz, ale czasem przeczytaj co piszesz językiem miłości własnej.

  23 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  mieszkanko 38 letnia ja nie muszę oglądać tv , wystarczy że widziałem na własne oczy na różnych manifestacjach zachowanie totalnej opozycji i ich współbraci z UBywateliPRL i sz'kod'ników oraz innych gwiazdek , celebrytów ze świata muzyki , telewizji i kina w jaki chamski sposób z pełną agresją i wściekłością obrażali inne osoby o odmiennych poglądach od nich! A jeden z przykładów podam miesięcznice , marsz w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci , pielgrzymkę kibiców w Częstochowie. Nawet wtedy ta totalna (banda) opozycja nie miała szacunku , tylko atakowała inne osoby , nie pozwalając się nawet pomodlić. To co można o nich powiedzieć?! Według mnie to zachowanie anty-polskie , anty-katolickie przypominające zachowanie dwóch okupantów komunistów i nazistów! Nie mówiąc już o posłach osłach którzy w parlamencie ue głosowali przeciwko Polsce! Tu dochodzi jeszcze zdrada!
  Tak więc mieszkanko 38 letnia nie pisz mi tu o miłości i tolerancyjności bo już każdy wie jak ta wasza miłość wygląda. Święty Papież Jan Paweł II w grobie się przewraca jak widział i widzi te czarne hordy uczestniczące w marszach śmierci przeciwko życiu bezbronnych dzieci i sztuki teatralne gdzie w ohydny sposób uderza się w jego osobę , krzyż i wiarę katolicką!
  Jednym słowem poglądy totalnej opozycji pod płaszczykiem obrony demokracji to HAŃBA uderzająca w Polskę i Polaków!

  25 23 Odpowiedz
 • 6 lut 2018

  Pod klasztorem "modlący" się katolicy wołają RAUS do stojących obok, marsz niepodległościowoców z racami i hasłami rasistowskimi, celebrytka Krystyna z hamskimi odzywkami, uczestnicy miesięcznic wyma*****ący pięściami i z nienawistnym słownikiem podczas modlitw. Kpisz sobie Rutger. Mały zakres wiedzy. To o czym piszesz ma miejsce ale z OBYDWU STRON. Wojna polsko- polska jest dwustronna. Posły osły z opozycji poprzedniej kadencji też podobnie głosowali. Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Polityka jest polityką. I to dlatego Ojciec Święty się może w grobie przewracać. Najgorzej jest się podszywać pod katolików a jednocześnie nawoływać do nienawiści wobec rodaków. Jesteś zakłamany i niedoinformowany. Trochę pokory "katoliku" i jeszcze raz proponuję, poczytaj swój pisemny przekaz językiem "miłości", bo "człowiek człowiekowi wilkiem" już było i co narobiło? Czytaj siebie. Dużo czytaj i zobacz co piszesz. A w człowieku zobacz człowieka a nie wpojoną ci totalną opozycję, bo w końcu się pogubisz. Poczytaj też JP II- same mądrości bez słowa nienawiści.
  Myślę że cokolwiek powiesz jeszcze, będzie to to samo, więc szkoda czasu dla ciebie.

  22 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  mieszkanko 38 letnia czy uczestniczyłaś w jakieś manifestacji? czy byłaś na pielgrzymce kibiców czy byłaś tam na miejscu?! jeżeli nie , a twoja relacja i twój obraz jest wzięty z tvnu , onetu czy gówna wyborczego to naprawdę nie mam o czym z tobą pisać! Jak się to mówi za przeproszeniem w ''dupie byłaś i gówno widziałaś''

  25 23 Odpowiedz
 • 6 lut 2018

  Moja relacja całościowa z wielu różnych tv (tak się zaparliście na ten tvn). Twoja z TVP po przeróbkach. Jeszcze raz powtarzam: JĘZYK "KATOLIKU", JĘZYK, JĘZYK, (polecam herbatkę z melisy, na zdrowie).
  Dalej już ciągnij sobie sam ten temacik w oparciu o swoją jedyną NIE WYBORCZĄ TVP.

  22 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  mieszkanko 38 letnia ja w porównaniu do ciebie nie muszę brać relacji z mediów ponieważ byłem i bywam na miejscu! I widziałem tą agresję i wściekliznę to chamstwo i nienawiść ze strony tych (totalnej opozycji) co tak usilnie starasz się bronić. To co wyprawia w Polsce i zagranicą ta twoja totalna opozycja to dawno takiego czegoś nie widziałem i nie miało miejsca!

  Kibicom z waszą kulturą to powinniście się w pas kłaniać!

  24 22 Odpowiedz
 • 6 lut 2018

  A! To ty tak wymachwałeś!!! Nie chodzę na wiece, bo jak sam mówisz, tam jest chamstwo (z dwóch stron) , którego się nauczyłeś. Kibice ok, wy trzymacie z kibolami. Nie ładnie... i te race... JĘZYK! Popraw JĘZYK!!! Na wiecu się przyda. I trochę pokory "człowieku bez skazy". Tyle ode mnie

  22 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  ale fajnie tyle minusików propaganda Info niczym tvn i tvp he he he kogo wy chcecie nabrać!

  Tak jak w waszym sondażu na partie polityczne 50% na PełO-ZŁO koń by się uśmiał heee

  kwik świń oderwanych i odrywanych od koryta :) ha ha ha

  26 24 Odpowiedz
 • 6 lut 2018

  Heheh, no i kto jak kto, ale kobiety potrafią faceta do porządku przywołać. Oj kolego, coś czuję, że póki co to jest maksimum, ale odchamiać się trza.

  20 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  prywatnie tak właśnie merkel do porządku przywołała tuska :) co racja to racja!

  24 22 Odpowiedz
 • 6 lut 2018

  Nie chcesz rozmawiać ani współpracować z Niemcami, Francją czy innymi krajami Unii? Jedź se na Wschód, tam znajdziesz ludzi o podobnych poglądach. Nacjonalizm to choroba przełomu XIX i XX wieku, którą miliony ludzi przypłaciły życiem.

  Poszerzaj horyzonty chłopie, a przede wszystkim rusz zadek sprzed monitora i popatrz jak żyją ludzie, choćby w Czechach, Niemczech, Włoszech, ba nawet Rosji. Potem możemy dysputować. Niestety z taką wizją i takim rozumieniem rzeczywistości obawiam się, że na razie nie mamy o czym..

  22 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2018

  prywatnie zacytuje ci słowa wielkich ludzi' a zarazem patriotów
  Prymasa Tysiąclecia, kardynał Stefana Wyszyńskiego mówił: „Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu. Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu”

  ''Prawy porządek chrześcijańskiego miłosierdzia nie zabrania prawowitej miłości Ojczyzny, ani nacjonalizmu; przeciwnie, kontroluje on go, uświęca i ożywia''
  Pius XI „Caritate Christi Compulsi”

  Czy według ciebie te osoby były chore?! i czy według ciebie taka forma nacjonalizmu to choroba?!

  Jeżeli tak to według mnie nie masz prawa nazywać się Polakiem a z Narodem masz tyle wspólnego co nic!
  Poza tym ty żyjesz cały czas w zakłamaniu lansowanym przez lewacko-liberalne partie i media które przez swoją politykę (anty-rodzinną , polityką multikulturową) prowadzą do zniszczenia i wynarodowienia danego państwa. A przykładami takich państw są właśnie Niemcy i Francja które powyżej podałeś i dodałbym jeszcze Szwecję i Wielką Brytanie i całe Niderlandy.

  prywatnie jak tam jest tak dobrze to proszę masz okazje tam pojechać , ja nie wiem co ty tu jeszcze robisz w tej złej Polsce a pewnie ci się jeszcze korytko oderwało to najwyższy czas jechać do tego islamabadu :)

  tak właśnie wszyscy z totalnej opozycji lamentujecie , kwiczycie , skamlecie jak tu w Polsce źle a nikt z was z tej Polski nie chce jechać. co strach przed ciapatymi maa wielkie oczy , co nie? i taka ta zachodnia Europa miodem i mlekiem płynąca!

  26 24 Odpowiedz
 • 10 lut 2018
  Rutger napisał/a:

  Kampanie wyborczą czas zacząć , muzeum niepodległości , parkingi a teraz mosty! Czy kolejny raz ludzie dadzą się na to nabrać , bo przed wyborami się będzie mówić ''jakie pikne te Myślenice''?! A przecież to kolejny kredyt do spłacania! i Myślenice najbardziej zadurzonym miastem , więc znowu trzeba wodę podnieść , śmieci i podatki (dziękuje)

  Ludzie obudźcie się i zacznijcie wreszcie myśleć!

  chłopie kiełbasę wyborcza to Ty dostałeś a nawet 500 takich kiełbas i co źle Ci?
  Sam korzystasz to co teraz gadasz?
  Mówisz o propagandzie oglądasz TVP i co tam nie ma nie? Wszytko obiektywnie przedstawione.?
  Patriota z Ciebie taki jak Ci wszyscy co chodzą w koszulkach Żołnierzy Wyklętych umieszczają zdjęcia na FB i.......to by było na tyle....

  19 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 18 lut 2018

  Propaganda w TVP zawsze była jest i będzie. Dla przykładu za PO w kółko gadali o lgbt, a teraz cisza.

  7 Odpowiedz
  • 3 mar 2018

   Nie porównuj tych dwóch telewizji, TVP, nawet za komuny nie robiła takiego gnoju jak obecni propagandowcy.

   Tamci zapraszali Maciarewiczów i podobnych do programów, obecni dziennikarze pracowali też dla tamtych rządów.
   Ci robią indoktrynację narodu. O czym my rozmawiamy, albo jesteś ślepy, albo nieszczęśliwy.

   3 5 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    12 mar 2018

    Chłopie co ty za głupoty wypisujesz , za rządów PełO-ZŁO z Przyklejonym Sojuszem Lewicy to była jedyna propaganda czyli tvn-y , onety , wp , polsaty , gówno wyborcze oraz telewizja publiczna. Wszystko dla nich i na ich usługach!

    Odpowiedz
 • 4 mar 2018

  analizę zostawiam każdemu z osobna jednak dodam, że bez UE zbyt wiele by się nie udało. Można płynąć pod prąd ale nagle okazałoby się, że człowiek się umorduje a stoi w miejscu

  http://www.bankier.ue.wroc.pl/index.php/2017/05/30/ile-pieniedzy-polska-otrzymala-z-unii-europejskiej/

  a tutaj film ze sporym przekazem dla tych wszystkich którzy gryzą wszystkich naokoło
  https://www.youtube.com/watch?v=90z7mYjVpHo&t=2008s
  mysle, że model psychologiczny pasuje do wszystkich pitbulów gryzących wszystko i wszystkich

  4 Odpowiedz
 • 7 mar 2018

  Do Rutger od służbisty. Mieszkanka 1980, to oszołom i osoba nawiedzona oraz fan lub fanka starosty Józefa Tomala. Na forum broniła jak niepodległości Józefa Tomala, który jest sprawcą innej czynności seksualnej. Pewnie po tym wpisie będzie zionęła jadem.

  6 2 Odpowiedz
 • 2 cze 2019

  A ktos wie co to za niedoróba została przy moście na zarabie? 5m kw asfaltu zabrakło?

  Odpowiedz

Zobacz więcej