Miasto

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

W tym roku przebudowany zostanie most nad Rabą prowadzący na Zarabie. Remont na całej długości przejdzie również ulica Zdrojowa. Natomiast w 2019 modernizacja czeka most osieczański

- W przeciągu dwóch najbliższych lat wykonamy modernizację najdłuższych mostów na Rabie. Będzie to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych w realizacji zadań. Porównałbym je do budowy Ronda w Śródmieściu - na łamach Gazety Myślenickiej zapowiada starosta Józef Tomal.

Jak czytamy w ogłoszeniu wyniku postępowania na stronie Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach w ramach działania przebudowany zostanie most na Rabie prowadzący na Zarabie ulicą Piłsudskiego. Natomiast skrzyżowanie przy strażnicy OSP Zarabie, gdzie ul. Piłsudskiego spotyka się z ul. Zdrojową zamienione zostanie na rondo. Przebudowana na całej długości zostanie również Zdrojowa ciągnąca się przez 4,2 km od Zarabia przez Osieczany do skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku Poręby.

Prace na tym odcinku przeprowadzone zostaną w 2018 roku. Jak zapowiada starosta; w kolejnym roku remont przejdzie tzw. most osieczański nad Rabą.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykona firma Omega z Rudy Śląskiej.

Powiązane tematy

Wraca dwukierunkowy ruch mostem nad Rabą
Myślenice 6

Wraca dwukierunkowy ruch mostem nad Rabą

 Tuż przed świętami drogowcy wznowili ruch na remontowanej od września części mostu na ul. Piłsudskiego nad Rabą Obecnie po moście możemy poruszać się w dwóc...

Komentarze (65)

 • 1 lut 2018

  Niech robią kiedy chcą nawet w środku sezonu urlopowego!!!! Wszystko mi jedno byleby to nie była kiełbasa wyborcza. Zdrojowa od lat jest zaniedbywana i jakby nikt tego nie widział. Droga się sypie, pobocza brak, chodnika brak. Pokaz możliwości już pokazali jak zlikwidowali wiatę na przestanku autobusowym w Osieczanach /ostatni przed Myślenicami/ i od pół roku ludzie stoją pod chmurką. Poczekamy... Zobaczymy...

  52 10 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  A i apropo Wy awsze musicie narzekać ?! jak by sie most zawalił mówilibyście e gmina z tym nic nie robi, a jak robi to żle heh Ah Ci Polacy jak zwykle tylko narzekać umieją ;)

  49 8 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  I bardzo dobrze mosty jak i droga są ju w opłakanym stanie :D Więc krok jak najbardziej trafiony :D

  48 6 Odpowiedz
 • 1 lut 2018

  Wybory blisko, bardzo blisko!!!

  58 32 Odpowiedz
 • Basia 1 lut 2018

  będą remontować we wakacje jak będzie pełno ludzi....na Zarabiu...

  55 32 Odpowiedz

Zobacz więcej