Myślenice

Wraca dwukierunkowy ruch mostem nad Rabą

Wraca dwukierunkowy ruch mostem nad Rabą

 Tuż przed świętami drogowcy wznowili ruch na remontowanej od września części mostu na ul. Piłsudskiego nad Rabą

Obecnie po moście możemy poruszać się w dwóch kierunkach. Od września wyłączona z ruchu była wschodnia część obiektu, a samochody poruszały się jedną nitką. Ruch regulowały światła. Na tę chwilę ruch odbywa się w dwóch kierunkach.

- W przeciągu dwóch najbliższych lat wykonamy modernizację najdłuższych mostów na Rabie. Będzie to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych w realizacji zadań. Porównałbym je do budowy Ronda w Śródmieściu – w lutym mówił starosta Józef Tomal.

W Myślenicach w ramach działania przebudowany zostanie most na Rabie prowadzący na Zarabie ulicą Piłsudskiego. Natomiast skrzyżowanie przy strażnicy OSP Zarabie, gdzie ul. Piłsudskiego spotyka się z ul. Zdrojową zamienione zostanie na rondo.

Wciąż trwają prace na całej długości ul. Zdrojowej, gdzie na odcinku 4,2 km od Zarabia przez Osieczany do skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku Poręby. W 2019 roku ruszą prace związane z remontem mostu osieczańskiego.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykona firma Omega z Rudy Śląskiej.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót zaplanowano na 30 listopada 2019 roku.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 23 gru 2018

  Jako że chodzę codziennie tą drogą na zarabie mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolona z efektów

  21 1 Odpowiedz
 • mirek@ 23 gru 2018

  swietne zdjecie bo obrazuje jak bylo dotad (lewa strona) i jak jest po remoncie (prawa) konczcie to panowie jak najszybciej i bierzcie sie za rondo przy straznicy

  20 5 Odpowiedz
 • 23 gru 2018

  po co komu tam dwa kierunki potrzebne jak sie na rondzie idzie odwrocic

  2 20 Odpowiedz
 • 23 gru 2018

  I znów ta unia europejska się wpieprza w nasze dziury w drogach .To jest skandal.

  10 20 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 24 gru 2018

  Co za smętne tematy prowadzi redakcja. Widać że w tej mieścinie jaką są Myślenice nic się nie dzieje. Dla mnie to miasto umarło.

  11 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 gru 2018

  Wygląda nieźle/wlecze się = może tyle plusów i minusów.

  4 8 Odpowiedz

Zobacz więcej