Miasto

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Są wyniki ankiet. Chcecie Sławomira i disco polo
Kadr z jednego z teledysków Słowmira - artysty, który otrzymał największą liczbę głosów w internetowej ankiecie przeprowadzonej przez organizatorów Myślenickiego Festiwalu Lata

Niedawno organizatorzy Myślenickiego Festiwalu Lata pytali mieszkańców o artystów jacy powinni wystąpić podczas tej imprezy. - W naszym sondażu wskazywaliście, że miasto powinno otworzyć się na disco polo. Wysoko notowany jest Sławomir – czy zagra?

Na początku roku na oficjalnej stronie miasta znalazła się ankieta dotycząca organizacji Myślenickiego Festiwalu Lata. Impreza została zaplanowana na 28 i 29 lipca. Organizatorzy pytali o wykonawcę na sobotę i niedzielę, wasze pomysły na imprezy towarzyszące w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata oraz o mocne i słabe strony imprezy.

Natomiast my zapytaliśmy was, czy miasto powinno otworzyć się na disco polo. Jak się okazuje dwie trzecie z was (63%) popiera ten pomysł, natomiast 37% uważa ten pomysł za chybiony.

Czy na Myślenicki Festiwal Lata 2018 organizatorzy powinni zaprosić zespół Disco Polo?

 • TAK TAK 63%
 • NIE NIE 37%
 • Głosów: 1851

Chcecie Sławomira!

Tymczasem miasto publikuje wyniki ankiety w której na szczycie znalazło się dwóch reprezentantów disco polo. To Sławomir (25%) i Zenon Martyniuk (15%). Na trzecim miejscu znalazła się Sylwia Grzeszczak (8%), IRA (6%) i Lady Pank (5%).

W głosowaniu zarówno na sobotę jak i niedzielę najczęściej wskazywany był Sławomir. W sumie na obydwa dni ten wykonawca zebrał 227 głosów i znacznie wyprzedził drugiego w tej klasyfikacji Zenona Martyniuka (w sumie 135 głosów). Teledysk do utworu "Miłość w Zakopanem" na youtube zanotował ponad 100 mln wyświetleń. Muzyk wystąpił podczas sylwestra w Zakopanem. 

Kolejne miejsca zajęły Sylwia Grzeszczak (71 głosów), Ira (52 głosy) oraz Lady Pank (41 głosów). W dalszej kolejności znaleźli się tacy wykonawcy jak Quebonafide, Luxtorpeda, MiG, Dawid Podsiadło, Enej, czy Perfect.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ankietowanych wysłaliśmy zapytania do najczęściej wymienianych wykonawców. Jesteśmy w trakcie weryfikacji i rozmów z artystami, a następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na organizację Myślenickiego Festiwalu Lata. Oficjalnie potwierdzić koncerty i ich główne gwiazdy będziemy mogli dopiero po ogłoszeniu wyniku przetargu i podpisaniu umów z artystami – wyjaśnia Marek Pajka z UMiG Myślenice.

Jak podaje Urząd Miasta i Gminy Myślenice w ankiecie wzięło udział 692 respondentów. Większość respondentów, którzy oddali głosy w ankiecie mieści się w przedziale wiekowym 18 – 35 lat.

W poprzednim roku podczas letniego festiwalu na scenie wystąpiła Ewa Farna i Enej.

Powiązane tematy

Komentarze (45)

 • 7 lut 2018

  upadek społeczno-kulturowy...

  87 43 Odpowiedz
 • mirek@ 7 lut 2018

  o gustach sie podobno nie dyskutuje... ale SERIO!?

  79 27 Odpowiedz
 • 7 lut 2018

  Już sobie wyobrażam wiochę jeżdżącą starymi trupami z wiesjkim tuningiem i łokciem za szybą . masakra

  70 33 Odpowiedz
 • 7 lut 2018

  Jak chcecie posłuchać disco polo to idzcie na jakiekolwiek dożynki. Na koncertach nikt nie tańczy, wiec nie jest potrzebna muzyka do tańca. Po koncercie jest zabawa taneczna więc tam może być disco polo, ale nie zamiast koncertu. Ludzie dajcie spokój z tą żenującą muzyką.

  73 37 Odpowiedz
 • 7 lut 2018

  Masakra! Mega Wiocha

  84 59 Odpowiedz

Zobacz więcej