Miasto

Myślenice: Najwięcej zgłoszeń dotyczy ulicy Sobieskiego

W Myślenicach najwięcej zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczy ulicy Sobieskiego, gdzie kierowcy przekraczają prędkość i parkują w niedozwolonych miejscach

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tematem debaty było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na ul. Sobieskiego.

Czwartkowa debata została poświęcona tematowi bezpieczeństwa na drogach w mieście, w szczególności na ulicy Sobieskiego. W debacie udział brali przedstawiciele KPP Myślenice, w tym I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji – podinsp. Piotr Dara, przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych – Paweł Werner oraz przybili na spotkanie mieszkańcy.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z której wynikał temat debaty. Mapa jest narzędziem, które ma podpowiadać, gdzie obecność policji jest najbardziej potrzebna. W ostatnim czasie najwięcej zgłoszeń w Myślenicach pojawia się na ulicy Sobieskiego i niemal wszystkie dotyczą zagadnień dotyczących ruchu drogowego.

W tym miejscu najczęściej zgłaszane jest przekraczanie prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie.

Mieszkańcy wspólnie z zaproszonymi gośćmi debatowali na temat poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu jak i w innym rejonach Myślenice. - Ustalenia poczynione podczas debaty zostały zapisane i będą przesłane do zarządu dróg, aby jak najszybciej podjąć działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie ulicy Sobieskiego – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Które zdarzenie występujące w Myślenciach uznajesz za najbardziej uciążliwe?

 • akty wandalizmu
 • bezdomność
 • dzikie wysypiska śmieci
 • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych
 • przekraczanie prędkości przez kierowców
 • nieprawidłowe parkowanie
 • niszczenie zieleni
 • jazda po lasach quadami
 • bezpańskie psy
 • żebractwo/wyłudzanie pieniędzy
 • inne
 • Zobacz wyniki
 • akty wandalizmu akty wandalizmu 16%
 • bezdomność bezdomność 3%
 • dzikie wysypiska śmieci dzikie wysypiska śmieci 10%
 • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych 8%
 • przekraczanie prędkości przez kierowców przekraczanie prędkości przez kierowców 12%
 • nieprawidłowe parkowanie nieprawidłowe parkowanie 26%
 • niszczenie zieleni niszczenie zieleni 2%
 • jazda po lasach quadami jazda po lasach quadami 10%
 • bezpańskie psy bezpańskie psy 4%
 • żebractwo/wyłudzanie pieniędzy żebractwo/wyłudzanie pieniędzy 7%
 • inne inne 2%
 • Głosów: 1990

Powiązane tematy

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta
Drogi 14

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta

Od czwartku 7 listopada policjanci będą mogli przeprowadzać kontrolę niemal w każdym miejscu – nawet na zakazie, czy chodniku. Co więcej, zmiany w przepisach dają im możliwość wystawiania 500 złotowego mandatu za… nietrzymanie rąk na kierownicy. To wszystko w czasie kontroli, podczas której sprawdzą też przebieg waszego auta Do tej pory policjanci...

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?
Powiat myślenicki 62

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

"Jedną ręką prowadzisz, hajs już w kieszeni jest przygotowany do wydawania. Bus zapchany jak puszka sardynek. Tutaj nawet od kierowcy autobusu potrafisz zje*** dostać, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść i masz pretensje" – brzmi znajomo? Tak, ale akcja dzieje się na Ukrainie i jest bliźniaczo podobna do tej, jaką można zastać w busach obsługuj...

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych
Drogi 20

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych

Tylko podczas jednodniowej kontroli przewoźników, policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy i pięć dowodów rejestracyjnych Podczas ogólnopolskiej akcji policji TRUCK&BUS również na terenie powiatu myślenickiego funkcjonariusze kontrolowali m.in. przewoźników.  - Naszym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonyw...

Komentarze

 • 30 maj 2018

  Mapa zagrożeń to tylko fikcja, policja staje w niektórych miejscach tylko w takich godzinach w których nic się nie dzieje !.
  kilka moich uwag :
  1) 3 Maja długa prosta od domu ludowego miejsce w którym znajduje się przedszkole, szkoła specjalna szkoła średnia kierowcy zarówno osobówek jak i ciężarówek robią sobie wyścigi szczególnie w wieczorami i weekendy.
  2) Dunin Brzezińśkiego droga jest tak załadowana samochodami stojącymi na zakręcie że wyjeżdżając od basenu w kierunku osiedla idzie się na czołowe
  3) policja przejeżdża bez echa obok samochodów stojących na zakazach, na całym chodniku bez możliwości przejścia pieszych

  82 6 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  A może w końcu jakaś akcja ANTY alkoholowa w centrum? (Dekada, Słoneczna, Okulickiego, Armii Krajowej) ??? Codziennie widzę tam nowe butelki po tanich winach, puszki po piwie. I to w ciągu dnia! Wielokrotnie zgłaszałam tę sprawę straży miejskiej, ale nikt nic z tym nie zrobił...

  55 9 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   30 maj 2018

   Popieram. Te same ochlejMordy, zapijaczone, ojszczane, brudne walesajace sie po tym rejonie od lat. Nikt nie chce z tymi ludzmi zrobic porzadku.

   40 3 Odpowiedz
  • Jan Paweł Drugi 3 cze 2018

   To raczej akcja ANTY śmieciowa. Proszę się nie czepiać normalnych ludzi którzy mają ochotę napić się piwka nad Rabą. Ilość promilicyjnego konfidenctwa jest zatrważający. Nie zamkniecie nas w dusznych barach. Tego procętu już nie powstrzymacie!!!

   5 7 Odpowiedz
   • 7 cze 2018

    Nie czepiam się normalnych ludzi lubiących się napić piwka. Czepiam się śmieciarzy lubiących się napić piwka. Zdecydowana różnica. Nad Rabą też przyroda tonie w śmieciach. Masakra!

    3 1 Odpowiedz
    • 8 cze 2018

     A co to ma wspólnego z bezpieczeństwem?

     1 3 Odpowiedz
     • 12 cze 2018

      To, że bardzo duża liczba przestępstw i napaści jest popełniana po spożyciu alkoholu. (są badania na ten temat) Sory, ale ja jako kobieta nie czuję się bezpiecznie przechodząc koło grupy pijusów, którzy mierzą mnie wzrokiem góra-dół.

      1 2 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  Dzikie wysypiska brud papierki puszki butelki to jest też zmora naszego miasta. Nasze piękne zielone zakątki są wiecznie zasyfione i nikt z tym nic nie robi.

  39 5 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  No zobaczymy co z tej debaty wyniknie. Zagrożenia odnotowane. I co dalej Panie rzeczniku?

  29 4 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  Sobieskiego...
  1. Brak/mało przejsc dla pieszych (na calym odcinku jedno przy Orlenie, drugie przy rondzie/rynek)
  2. Samochody parkujące w sposob utrudniajacy wyjazd z posesji, calkowity brak widocznosci
  3. Brak chodnika po lewej stronie jezdni, a miejscami konieczny
  4. Predkosc... utrzymana na poziomie Zakopianki, wyhamowanie dopiero przy rondzie...

  A fakty ostatnich lat takie, że ilosc budynkow/mieszkancow rosnie. Strach dziecko z domu do szkoly wypuścić.

  Mam nadzieje, że za rozmowami pójdą konkretne zmiany i ktoś w końcu coś może, a nie rozkładanie rąk... albo doczekamy sie tragedii.

  32 8 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  Parkowanie na całych chodnikach w każdym zakątku Myślenic, że nie można przejść. Nowy chodnik na ul. Słonecznej (po stronie Galerii M.) zrobiony chyba jako parking dla samochodów. Gdzie jest Straż Miejska i Policja ???

  43 6 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  Częste szaleństwa ulicą Słowackiego od stacji Orlen, później skręt na ulicę Żeromskiego przejazd koło szkoły podstawowej nr 2, dwie proste z zakrętem łączącym obie ulice, kilka przejść dla pieszych między innymi w stronę szpitala, do szkoły podstawowej do szkoły średniej, idealne miejsce dla idiotow wciskających gaz do dechy, teren bardzo słabo monitorowany, problem zgłaszany od lat między innymi przez rodziców dzieci ze szkoły podstawowej, kończy się wzruszaniem ramion i ogólną bezradnoscią, myslę że ta debata niewiele zmieni.

  37 2 Odpowiedz
  • 31 maj 2018

   to weź im pokaż miejsce gdzie mogą się spotkać, pogadać, pochwalić się ostatnio zrobionym agrotuningiem, trochę pojeździć, puścić marchewę z wydechu, puknąć z bassu skoro tube podpinał przez dwa tygodnie na nowych kablach od spawarki. W mojej ocenie to normalna postawa młodych gniewnych i lepiej ich zebrać w kupę i dać możliwość niż czekać za rogiem z suszarką i plikiem biletów. Pomysłem na to miał być (kiedyś) Motosport Myślenice, ale że formacja przekształciła się w kółko miłośników aut na żółtych blachach to upalanie wróciło na ulice i do lasu. Nic w tym dziwnego.

   3 25 Odpowiedz
 • 30 maj 2018
  bodo napisał/a:

  [...] myslę że ta debata niewiele zmieni.

  Tak jak wiele spraw poruszanych tutaj i na [i]spędach[/i] w różnych 'instytucjach'. Bicie piany i nic poza tym.
  Jakie było WIELKIE HALO odnośnie parkowania w Myślenicach? Jak się miał wziąć za problem poprzedni Komendant? No i okazuje się, że to za Niego się ktoś wziął a problem pozostał.

  Tak będzie i w tym temacie.

  27 3 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  Myślenicka policja, a szczególnie przełożeni policjantów to dramat i masakra. Obecni komendanci, podobnie jak ich poprzedni to "spadochroniarze", którzy nie maja bladego pojęcia o problemach mieszkańców Myślenic dotyczących "ruchu drogowego" gdyż nie znają specyfiki i pewnie topografii Myślenic. Komendant Kubiak i jego zastępca Dara, zamiast teoretyzować na spotkaniach z mieszkańcami, powinni pieszo i operacyjnie przespacerować się po myślenickich ulicach to wówczas zobaczą jaki jest stan bezpieczeństwa pod katem ruchu drogowego oraz w jaki sposób pełnia służbę policjanci. Zobaczą jak ich podwładni w "pocie czoła" przemieszczają się radiowozami po ulicach i nie reagują z własnej inicjatywy na żadne wykroczenia drogowe czy porządkowe. Jak to jest możliwe panowie komendanci, gdzie są ich przełożeni, jak są policjanci rozliczani z zadań i.t.d..

  38 5 Odpowiedz
 • 30 maj 2018
  służbista napisał/a:

  [...]nie reagują z własnej inicjatywy na żadne wykroczenia drogowe czy porządkowe. Jak to jest możliwe panowie komendanci, gdzie są ich przełożeni, jak są policjanci rozliczani z zadań i.t.d..

  Jak jakiś czas temu kleili mandaty na mieście to był płacz że swoich karają, fakt że na poparkowane byle gdzie auta (ul. Kościuszki wyłączone z ruchu powierzchnie z wymalowanymi liniami, przystanek pod carrefourem) mogli by zwracać uwagę.

  17 4 Odpowiedz
 • kar war 30 maj 2018

  Wszyscy tu piszą że policja nic nie robi ale jak już wyjdzie na ulice i daje mandaty za parkowanie to macie pretensje że tak karze za takie małe przewinienie .

  Jak by w Polsce zabronili korzystania z radia Cb i aplikacji typu Yanosik to szybko kierowcy by się nauczyli jeździć zgodnie z przepisami bo by nie wiedzieli gdzie stoją. W niektórych krajach korzystanie z tych rzeczy jest zabronione.
  Jaki jest sens kontroli na alkomat jak ktoś zaraz krzyknie na radiu , da zgłoszenie na yanosiku lub mruganie światłami i taki po spożyciu omija kontrolę.
  To samo dotyczy prędkości. Jak nie stoją to łamie przepisy a jak już wie że stoją to jedzie zgodnie z przepisami a nawet 20 mniej

  25 14 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 30 maj 2018

   Yanosik i CB radio nie zwalnia od przestrzegania prawa a policja nie ma prawa ukrywać swojej obecności. Trzeba jeździć z głową i zgodnie z przepisami - to jest podstawowe prawo. A to czy wiemy gdzie stoi policja czy nie, to już nasza sprawa. Aut jest za dużo, drogi są niedostosowane do takiego ruchu, są ogromne korki, ludzie się przez to spieszą, jest nerwowo i jeszcze lubią się na drodze typowe Janusze uruchomić. I w tym wszystkim trzeba się odnaleźć, żeby w ogóle dojechać do pracy. Jest źle i będzie coraz gorzej. Noga z gazu, bo nie ma większej różnicy, czy jedziemy po zakopiance 130 czy 90 km/h. I tak nas zatrzyma korek albo światła. Dojedziemy na miejsce w podobnym czasie.

   16 6 Odpowiedz
 • 30 maj 2018

  Mnie mocno irytuje parkowokowanie na ulicy daszynskiego (od kosciola) poprzez ulice niepodleglosci do ronda. A w tym wszystkim jeszcze auta pozostawione skosem do jezdni. "Bo ja przeciez na chwile tylko" Jadąc od zarabia do centrum jest tam zwykle slalom. Do tego dojdzie jakis dostawca do sklepu "wiekszym"na środku drogi i kompletny paraliż.

  34 5 Odpowiedz
 • OKOKI 30 maj 2018

  Spotkali się pogadali wypili wódkę i poszli do domu .

  12 12 Odpowiedz
 • 9 cze 2018

  Co się dziwicie , kiedyś zanim nie było dekady mieli swój leśny zagajnik koło dworca , a teraz jak mamy tam wywaloną halę to środowisko naturalne się im skurczyło, coś ala żabki i autostrada, no to wyleźli z nor jak szczury...

  Powodzianin_ napisał/a:

  Popieram. Te same ochlejMordy, zapijaczone, ojszczane, brudne walesajace sie po tym rejonie od lat. Nikt nie chce z tymi ludzmi zrobic porzadku.

  2 Odpowiedz
 • 12 cze 2018

  Jok lecimy z gospodynia na plebanie to czasem jak nas najdzie to i 90 dych sobieskiego w cabrio to i tak stroch bo kiedys to kiecko gospodyni tak wywinelo ze musioleh 7 razy eskipopata odmawioc a i tak zgorszenie

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 15

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?
Myślenice 78

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Na Plebańskiej Górze, w miejscu gdzie przez lata rosła legendarna "Lipka" przez wielu kojarzona z tą w herbie miasta, powstała niezidentyfikowana budowla. "Co to jest?" - pytacie  Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy coraz więcej pytań dotyczących budowli na Plebańskiej Górze. "Podczas spaceru pod Lipke natknąłem się na takie coś...  Bylem załam...

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń
Społeczeństwo 21

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

Władze lokalne z całego kraju naciskają na Ministerstwo Zdrowia, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu w małych butelkach. "Małpki" stają się coraz bardziej popularne, a Polacy sięgają po nie coraz częściej Jak podaje „Dziennika Gazeta Prawna”, od co najmniej kilku miesięcy samorządowcy naciskają na stronę rządową, aby zająć się problmemem w sposób sys...

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?
Myślenice 31

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

Dać inwestorom i mieszkańcom nowe możliwości i dopuścić do stawiania budynków z płaskimi dachami, czy zachować regionalny charakter zabudowy? To dylemat nad którym zastanawiano się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej W trakcie XVII sesji Rady Miejskiej radni podejmowali uchwałę dotyczącą zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Myślen...

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie
Edukacja 4

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie

Zwykle spotkania profilaktyczne kojarzą nam się z jedną formą – uczniowie siedzą i słuchają, a nauczyciel czy policjant przekazuje ważne informacje. Jednak coraz częściej wokaliści i inne znane osoby starają się ostrzec młodych przed nałogami  Tak było w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, którą odwiedził były wokalista zespołu Dżem – Jacek...

Ponad 16 tys. zł na ratowanie cmentarza cholerycznego
Myślenice 1

Ponad 16 tys. zł na ratowanie cmentarza cholerycznego

16 879 zł trafiło do puszek podczas kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie cmentarza cholerycznego na Bukówce Kwesta na rzecz zabytkowych nagrobków w Myślenicach odbyła się po raz 17. Tym razem nie zbierano jednak na odnowę pomników znajdujących się na Stradomiu, a na ratowanie, tego co...