Kultura

Dni Sułkowic 2018: Zagra Reggaeside, Łzy, Milano i Jorrgus

Dni Sułkowic 2018: Zagra Reggaeside, Łzy, Milano i Jorrgus

W tym roku Dni Sułkowic odbędą się w dniach 7 i 8 lipca na stadionie Gościbii. W tym roku podczas święta miasta na scenie zagrają cztery zespoły

Który zespół podczas Dni Sułkowic 2018 przyciągnie największą publiczność?

 • Reggaeside Reggaeside 6%
 • Łzy Łzy 48%
 • Milano Milano 19%
 • Jorrgus Jorrgus 26%
 • Głosów: 325

SOBOTA 7 lipca

Reggaeside

W sobotę o godz. 19 zagra zespół Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego. Ośmioosobowy skład porusza się głównie w klimatach reggae, rock, ska i funk. Reggaeside wystąpił w finale 9. edycji programu Must be the music, a także w programie O! Polskie Przeboje w TVP. Z utworami takimi jak „Marzenia” i „Żyć pogodnie” będzie supportował zespół Łzy.

 

ŁZY

Główną gwiazdą sobotniego wieczoru (godz. 20:30) będzie istniejący już ponad 20 lat zespół ŁZY, który jest jedną z popularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się osiem premierowych albumów Łez z Anią Wyszkoni, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006” osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden – „Jesteś jaki jesteś” pokrył się „złotem”. Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001 r.) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”.

Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem „Oczy szeroko zamknięte” zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zespół w 2010 r. zakończył współpracę z Anią Wyszkoni, która zdecydowała się na karierę solową. Na jej miejsce została wybrana Sara Chmiel z którą zespół wydał cztery płyty: „Bez słów”, „Zbieg okoliczności” oraz podwójny album jubileuszowy wydany z okazji dwudziestolecia działalności artystycznej, zatytułowany po prostu „20”, oraz wyjątkowy również podwójny album CD/DVD „Live Przystanek Woodstock 2016”.

Na koncercie można więc spodziewać się i utworów starszych np. „Narcyz” , jak i tych nowszych "Życie jest piękne” "Jesteś powietrzem” czy „Ogród naszych dni”.

 

NIEDZIELA – 8 lipca

Milano

Niedziela odbędzie się pod znakiem bardziej tanecznym, gdyż pojawią się zespoły disco-polo. Już o godz. 18:30 na scenie wystąpi zespół Milano z Działdowa z Mirosławem Alanem Trzcińskim i trzema tancerzami. Powstał w 1993 r., działalność w starym składzie zakończył w 2000 r. Kto na weselu nie tańczył do takich piosenek jak: „Bara bara bara”, czy „O tobie kochana” … Od 2009 r. zespół gra w odmłodzonym składzie. Nowsze jego utwory to np. „Serce to nie sługa” czy "Bajka"

.

 

Jorrgus

Po nim o godz. 19:30 zagra Jorrgus z Białegostoku. To nazwa formacji wokalno-tanecznej oraz artystyczny pseudonim jej założyciela. Zespół powołał do życia Jerzy Szuj wiosną 2008 roku. Grupa w bardzo szybkim czasie pozyskała wielką sympatię fanów muzyki disco polo & dance. A to dzięki bardzo znanym hitom, które ma na swoim koncie. „Na zabawie”, „Niebezpieczna” , „Twój jeden szept” , „Będziesz moja” czy „Malowana lala”.

Wśród największych hitów zespołu znajdują się takie utwory jak „Niebezpieczna”, „Będziesz moja” czy też „Piękna nieznajoma”.

Nie tylko koncerty

Nie obędzie się bez stałych punktów imprezy, takich jak pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i muzycznych zespołów lokalnych, które ćwiczą cały rok, by zaprezentować się m.in. podczas święta gminy. Planowana jest też dyskoteka, pokaz sztucznych ogni, turniej Mega- Piłkarzyków, potrawy tradycyjne od stowarzyszeń gospodyń i kolorowy zawrót głowy w Luna Parku.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

 • 10 cze 2018

  Super wykonawcy, miasto z dużo mniejszym budżetem niż Myślenice, a biją nas na łeb na szyję !!

  31 12 Odpowiedz
 • 11 cze 2018

  Zawsze mówiłem, ze jak sie bawić to przy fajnej tanecznej muzyce typu disco polo ( z ktorej notabene kazdy sie smieje a i tak slucha) Zespoły nawet dość spoko, nie znam co prawda Reggaeside ale chyba bedzie mozna sie niezle zabawic przez te pare dni. Wy macie Sławomira i tez ok. Napewno wpadne żeby go posłuchać na żywo

  3 10 Odpowiedz

Zobacz więcej