Rozrywka

Dni Sułkowic rozpoczęły lato festiwali [WIDEO]

Pierwsze święto miast powiatu myślenickiego rozpoczęło się Dniami Sułkowic, gdzie na scenie wystąpiły zespoły Reggaeside, ŁZY, Milano i Jorrgus

Kolejne Dni Sułkowic za nami. Rozpoczęły się w bojowym nastroju, gdyż na początek na scenę trawiastą wkroczyli karatecy, podopieczni sensei’a Janusza Kotyrby (II dan) z Klubu Sportowego Oyama Karate „Sokół”, pokazując swoje waleczne umiejętności.

Po karatekach na scenie wystąpiły Dzieci Chudego. Grupa radosnych i rozśpiewanych dzieci przedszkolnych i z pierwszych klas szkoły podstawowej zaśpiewała piosenki z repertuaru Arki Noego, Dzieci z Brodą i innych dziecięcych zespołów wokalnych.

Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” na Dni Sułkowic przygotował program „U Nasy Zośki w chałupie”, który 10 czerwca w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej na 28. Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK zdobył II miejsce w swojej kategorii.

Żywiołowo, skocznie i melodyjnie zagrali reggae, ska, punk i rock muzycy zespołu Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego, a wokalista Karol Olszewski pozytywnie nastroił słuchaczy przed główną gwiazdą wieczoru, czyli zespołem Łzy.

 

A te dały słuchaczom wiele radości. Stare, znane wszystkim przeboje takie jak „Narcyz się nazywam”, „Puste słowa”, czy „Agnieszka” rozhulały cały stadion rozentuzjazmowanego tłumu, a nowe przeboje także wpadły słuchaczom w uszy. Energetyczna wokalistka Sara Chmiel bawiła publikę, a koncert ubogacił jeszcze dodatkowo specjalny telebim zamontowany z tyłu sceny, na którym wyświetlane były różne obrazy.

Po koncercie na niebie rozbłysły kolorowe fajerwerki. Po nich zabawę dyskotekową do 2:00 w nocy zapewnili DJ Paku i DJ Peex.

Taneczna niedziela

Niedziela rozpoczęła się tańcem i ten był elementem przewijającym się przez niemal każdy występ. Na dobry początek wystąpiły trzy grupy taneczne działające w Sułkowickim Ośrodku Kultury – balet, taniec nowoczesny przedszkolaków oraz Retro. Po nich na scenę wkroczyły tancerki z grupy Chillax.

Po pieśniach rudnickich przyszedł czas na zespół rockowy z Myślenic – Echo z charyzmatyczną wokalistką Klaudią Chrobak. Po dźwiękach gitarowych scenę wypełniła Orkiestra Dęta z Sułkowic dyrygowana przez Andrzeja Moskala. Zagrała ona kilka kawałków jazzowych i rozrywkowych, a głosu użyczył tradycyjnie już jeden z członków orkiestry – Mirosław Chromicz, śpiewając takie utwory jak „Cicha woda”, czy „Zimny drań”.

 

Po raz dziewiąty odbył się turniej Mega-piłkarzyków. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Karabinów”, drugie „Wybrzeże Klatki Schodowej”.

Prawdziwe tłumy pojawiły się pod sceną na koncercie zespołu Milano. Trzech tancerzy Karol, Jacek i Kamil kocimi ruchami wtórowało wokaliście zespołu Mirosławowi Alanowi Trzcińskiemu, który śpiewał takie przeboje jak „O tobie kochana”, czy „Serce to nie sługa”. 

Taneczny rytm utrzymały dziewczyny z klubu sportowego M-Maximus, które przed kolejną gwiazdą wieczoru – Jorrgusem zaserwowały zebranym zumbę. A Jorrgus również postawił na taniec zwłaszcza przy takich przebojach jak „Na zabawie”, „Niebezpieczna”, „Twój jeden szept”, „Będziesz moja” czy „Malowana lala”.

W najbliższy weekend bawić się będziemy w Dobczycach, gdzie zagrają zespoły Weekend, Baciary i Myslovitz. 

Powiązane tematy

Komentarze

  • 10 lip 2018

    Ja też tam byłem. Gorzalke i piwo piłem! A tak serio to tylko zespół Łzy wypadł niezle a reszta z playbacku... Postarajcie sie drogie władze Sulkowic o cos lepszego za rok. Liczy sie jakość a nie ilość. Dolozcie pare groszy wiecej i bedziemy miec choćby Sławomira, czy np inne zespoły disco polo z lat 90 jak Boys chociażby

    6 13 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc
Rozrywka 7

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej? Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami f...

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel