Okolice

Podróżnik Iti odwiedza Myślenice. Czyli czego nie dostrzegamy na co dzień

Podróżnik Iti odwiedza Myślenice. Czyli czego nie dostrzegamy na co dzień

„Często zdarza się tak, że mieszkając w jakimś miejscu na co dzień nie dostrzegamy jego zalet i muszą nam to pokazać ludzie z zewnątrz” – w liście wysłanym na redakcja@miasto-info.pl napisał jeden z naszych czytelników przesyłając amatorski film jednego z krakowskich turystów

Widać na nim podróżnika Iti, bowiem tak nazywa się kanał na którym opublikowany został film dotyczący Myślenic. Autor wyjaśnia pochodzenie nazwy Myślenice, opowiada o położeniu miasta miasta i przede wszystkim... zwiedza je.

Odwiedził m.in. kapliczkę Matki Bożej Śnieżnej przy tzw. studzienkach, zwiedził Zamczysko na Zarabiu, Rynek, Kamienicę Obońskich, "Dom Grecki", Kościół w Rynku, kościółek św. Jakuba, cmentarz żydowski i Zarabie.

- Chciałem w pełni oddać miejsca zabytkowe w Myślenicach, ponieważ warto je zwiedzać i odkrywać na nowo – mówi prowadzący, mieszkający na co dzień w Krakowie.

Powiązane tematy

Gracjan Roztocki śpiewa o Myślenicach
Kultura 20

Gracjan Roztocki śpiewa o Myślenicach

Na portalu youtube.com pojawił się teledysk Gracjana Roztockiego śpiewającego o Myślenicach. Zastanawiamy się, czy utwór promuje, czy wyśmiewa nasze miasto

Komentarze (5)

 • 12 cze 2018

  Szkoda, że filmik zmontowany ze zdjęć. Może bardziej dynamiczne kadry by się lepiej oglądało :P

  7 3 Odpowiedz
 • 15 cze 2018

  Powiem szczerze że taki mam styl montowania, który wypracowałem przez lata dużo osób zarzucało mi że w filmach nie pojawiają się zdjęcia zabytków, Ale i tak dziękuję za uwagę, każde spostrzeżenie pomoże mi w ulepszaniu kanału.

  4 Odpowiedz
 • 15 cze 2018

  Czytelników jak i widzów zapraszam na moją stronę facebookową, na niej państwo znajdziecie zdjęcia z każdej trasy lub zwiedzonego miasta:
  https://www.facebook.com/PieszoprzezMalopolske/

  3 Odpowiedz
 • 19 cze 2018

  dobrze ze go haligatory i inne dzikie wensze nie wystraszyly terozki po lasoch to ino klody i motury lataja strach pod drzewem siadac patrzac ino jak pojdzie do sciecio za drukorza

  1 Odpowiedz
 • 27 cze 2018

  No jakichś cudów, nie zobaczył. Znam lepsze miejsca w moim mieście.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej