Okolice

Pcim: Wzorowe zachowanie kierowców na Zakopiance [WIDEO]

Pcim: Wzorowe zachowanie kierowców na Zakopiance [WIDEO]

Po kolizji do której doszło na Zakopiance w Pcimiu kierowcy utworzyli korytarz życia. To wzorowe zachowanie – mówią policjanci

Dziś około 10:40 na drodze ekspresowej w Pcimiu 24-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego wpadł w poślizg i uderzył w bariery. Mężczyzna jechał sam, odniósł niegroźne obrażenia i został zabrany do szpitala w Myślenicach.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje sposób w jaki służby ratownicze i policja mogły dojechać na miejsce. - Kierowcy zachowali się bardzo dobrze i odpowiednio wcześnie utworzyli tzw. korytarz życia – komentują policjanci.

Korytarz życia to pozostawione miejsce dla pojazdów ratunkowych poruszających się w korku, między stojącymi samochodami. Szczególnie ważny jest on na autostradach i drogach ekspresowych, gdzie ruch samochodów jest bardzo duży i w razie najdrobniejszej kolizji tworzą się natychmiast gigantyczne korki.

 

- Jeśli widzisz, że droga zaczyna się korkować - zjedź na bok pasa. Nie czekaj, aż usłyszysz sygnał karetki, zjedź od razu pozostawiając sporo przestrzeni między autami. W przypadku, gdy autostrada ma dwa pasy, kierowcy na lewym zjeżdżają zawsze na lewo, kierowcy na pozostałych pasach - na prawo. Nawet jeśli miałbyś najechać na pas awaryjny. W ten sposób tworzy się szeroki pas, którym służby ratunkowe mogą dojechać do poszkodowanych – podpowiada Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Komentarze (6)

 • 14 cze 2018

  Stefan z THALII szeryfowac chciał

  18 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 cze 2018

  A to policjant jechał i miał tel w rękach??? to chyba za to jest mandat. ale nie wszystkim tak wolno.

  9 33 Odpowiedz
 • 14 cze 2018

  Gdyby tak za brak korytarza przywalano takim mandatem jak w Niemczech to by wszędzie były, a nie ze trzeba sensacje robić bo w końcu się udało.

  22 3 Odpowiedz
 • 14 cze 2018

  moze tel trzymal drugi policjant z boku a nie ten co jechal tak a pro po kar9876?

  15 2 Odpowiedz
  • 19 cze 2018

   zawsze jezdzo dwojkomi bo jeden czyto drugi pisze zadno filozofija (ponoc terozki rzad zatrudnio kierowsow boo te od limuzyn to straszne szkodowce som a zniszki leca)

   Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 cze 2018

  [cytat=gosia2897
  Z nagrania widac że kamera znajduje się na wprost kierownicy . pasażer jak by filmował to by było widać prawy słupek A nie lewy.
  Wielu kierowców jak widzi wypadek to zwalnia żeby zobaczy coś się stalo i zrobić foto i dać na media społecznościowe A potem się tworzą korki na drogach

  4 12 Odpowiedz

Zobacz więcej

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje
Lifestyle 0

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje

Styl boho na balkonie to nie tylko popularna estetyka, ale także sposób na stworzenie przytulnej i relaksującej przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym artyku...