Miasto

Myślenice: Wracał nocą do domu. Na środku ulicy skopało go trzech bandytów [WIDEO]

Myślenice: Wracał nocą do domu. Na środku ulicy skopało go trzech bandytów [WIDEO]

Najpierw chcieli papierosy, potem telefon i pieniądze. Kiedy 28-latek odmówił zaatakowali go w trójkę. Kopali go nawet po głowie, kiedy leżał na środku ulicy. Wszystko zarejestrował miejski monitoring

W weekend z soboty na niedzielę ulicą Żeromskiego wracał do domu 28 latek. Wtedy zaczepiło go trzech mężczyzn ubranych w dresowe spodnie i bluzy z kapturami. Początkowo żądali kilku papierosów, ale gdy poszkodowany oddał dwa, mężczyźni zażądali całej paczki, później jeszcze pieniędzy i telefonu. Na stanowczą odmowę zaczęli bić i kopać 28-latka. Kiedy pokrzywdzony wyciągnął telefon, aby zadzwonić na policję wytrącili mu go z ręki. Napastnicy zadawali mu ciosy nawet kiedy leżał.

- Całe zajście działo się w miejscu objętym monitoringiem miejskim. Dlatego też pracownik obsługujący kamery, zauważywszy zdarzenie natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze myślenickiego ogniwa patrolowego błyskawicznie zjawili się na miejscu – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Na miejscu zatrzymali jednego z bandytów, poszkodowany zaś został zabrany karetką do szpitala. Na szczęście dla pobitego skończyło się na kilku szwach i ogólnych potłuczeniach.

Praca policjantów na tym jednak się nie zakończyła. - Do samego rana trwały czynności operacyjne, aby wytypować dwóch pozostałych sprawców. Zostali oni zatrzymani kilka godzin po zajściu, na terenie Myślenic i usłyszeli zarzuty rozboju. Wszyscy napastnicy to mieszkańcy gminy Myślenice w wieku: 21, 22 i 23 lat – dodaje Dawid Wietrzyk.

Wczoraj, wobec podejrzanych Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • mirek@ 18 lip 2018

  SK*&%^*^y !!! zamknąć na te 12 lat a pobitemu powinni płacić odszkodowanie! I obowiązkowo upublicznic imiona i nazwiska ze zdjęciami sprawców

  251 1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 18 lip 2018

  Brać się za tych bandytów! W moim mieście chce czuć się bezpiecznie, mieć możliwość powrotu do domu od znajomych w nocy bez obaw, że mnie kogoś z rodziny lub dziecko skatuje trzech wyrostków za papierosy. Tak już było w Myślenicach w latach 90-tych. Nie ma miejsca dla bandytów na ulicach Myślenic !!! ZERO TOLERANCJI DLA TAKICH ZACHOWAŃ

  228 1 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 18 lip 2018

  Z czego bierze się taka patologia? To są jakieś zaburzenia psychiczne? Czy to kwestia rodziny z jakiej się wywodzą, może byli molestowani w dzieciństwie albo coś? Czy może po prostu jest to jakaś rozwojowa wada mózgu? Pytam poważnie, bo nie wyobrażam sobie, żebym ja kogoś tak napadł na ulicy.

  Zastanawia mnie również, dlaczego ktoś nieszanujący prawa jest przez prawo chroniony. Jeśli ktoś odrzuca prawo, to automatycznie powinien przestać być przez to prawo chroniony. Co to za zamazywanie twarzy, co to za przepisy dotyczące przekroczenia granic obrony koniecznej? Po co chronić przestępcę?

  129 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2018

  banda bezmyślnych idiotów z kazirodzczych związków :/

  127 4 Odpowiedz
 • 18 lip 2018

  Powinno się podać imiona i nazwiska tych bandytów do publicznej wiadomości. Nie patrzyć na dane osobowe!

  112 2 Odpowiedz

Zobacz więcej