Okolice

Osieczany: Czy kopiec im. Józefa Piłsudskiego może stać się atrakcją turystyczną regionu?

Osieczany: Czy kopiec im. Józefa Piłsudskiego może stać się atrakcją turystyczną regionu?

W 80. urodziny usypiska w Osieczanach powołano Społeczny Komitet Opieki nad Kopcem im. Józefa Piłsudskiego. Ma sprawić m.in., że ten często pomijany punkt turystyczny zyska na popularności

Kopiec powstał w Osieczanach w 1938 roku z inicjatywy młodzieży, która postanowiła usypać go na cześć Józefa Piłsudskiego. Obecnie na jego szczycie znajduje się tablica pamiątkowa z wyrytym napisem „Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu - młodzież z Osieczan”, maszt do wywieszania flagi w święta państwowe i ławka.

Czy kopiec im. Józefa Piłsudskiego ma szansę stać się atrakcją turystyczną regionu?

 • TAK TAK 56%
 • NIE NIE 44%
 • Głosów: 702

To rzadko odwiedzany obiekt turystyczny, który znajduje się na zakręcie ul. Zdrojowej, która łączy się z drogą prowadzącą do Osieczan.

Komitet zajmuje się zachowaniem pamięci o tym miejscu, czynnie uczestniczy w uroczystościach niepodległościowych i patriotycznych, organizuje zbiórki publiczne na potrzeby prac związanych z kopcem oraz propaguje i upowszechniania sprawy związane z tymi działaniami.

Komitet oficjalnie powołano do życia w budynku Szkoły Podstawowej w Osieczanach, a porozumieniu podpisy złożyli: Stanisław Gubała (przewodniczący komitetu), Andrzej Kwoka (wiceprzewodniczący), Bernadetta Panuś, Franciszek Piwowarczyk, Dorota Pokojowa (wiceprzewodnicząca), Józefa Wójtowicz - sołtys Osieczan, Tomasz Wójtowicz – radny wsi Osieczany, przewodniczący Rady Miejskiej, Bogusław Żyła (sekretarz komitetu).

Jakie miejsca turystyczne w rejonie Myślenic odwiedzacie najchętniej?

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • 13 sie 2018

  Szkoda, że do Komitetu nie zaproszono nikogo z Gimnazjum nr 3 na Zarabiu. Oni od 2006 roku, odkąd otrzymali za Patrona Marsz. Józefa Piłsudskiego opiekowali się kopcem wraz z p. Stanisławem Gubałą.

  24 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 13 sie 2018

  zupełnie zapomniałem o tym miejscu...

  21 4 Odpowiedz
 • mirek@ 13 sie 2018

  czynna jest kolejka - z wieza z tego co sie interesuje zalezy od tego czy ktos jest w karcymie bo chyba tam sie kupuje bilety wstepu.

  co do kopca - pewnie ze ma szanse stac sie atrakcja - jesli znalezli sie ludzie ktorzy chca o to dbac to bardzo dobrze! teraz rozpropagaowac, wlaczyc do przewodników turystycznych i pokazywać mieszkańcom, dzieciom - w koncu to usypali nasi przodkowie

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sie 2018

  Warto dać ludziom poznać ten obiekt, o rzut kamieniem od ścieżki biegowo-rowerowej. Niby nic wielkiego, a jednak nasi przodkowie mieli pomysł i chęci, non i dobrze byłoby poznać 'story' związaną jego z powstaniem . Tylko nie pozwolić tego miejsca ubrać w ideologie ani politycznie zawłaszczyć. Zabytek, fragment przeszłości nas wszystkich :-)

  23 13 Odpowiedz
 • adzygmunt 13 sie 2018

  Staszek działaj !!!

  19 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...