Sport

Zapaśnicy Dalinu na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej

Zapaśnicy Dalinu na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej

Dziewięciu zapaśników Dalinu Myślenice wzięło udział w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Gdańsku. - Są dobrze przygotowani - mówi trener Ryszard Szpakiewicz

Z Klubu Sportowego „Dalin” powołania do kadry otrzymali: kadeci - Jakub Moskała, Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz, Adrian Poradzisz, Jan Mastela, oraz młodzicy – Mikołaj Łętocha, Hubert Tylek, Antoni Starzec i Wojciech Łętocha. Opiekunami młodzieży byli trenerzy koordynatorzy Ryszard Szpakiewicz – styl klasyczny i Marek Niemiec – styl wolny.

Większość zajęć szkoleniowych na macie odbywała się wspólnie z zawodnikami z Unii Racibórz i ze stylu wolnego z Krakowa. Obok treningów na macie obejmował wycieczki rowerowe, gry i zabawy na sali gimnastycznej, marszobiegi, siłownię , wyjazdy do Aquaparku w Sopocie, wycieczki do miasta oraz zajęcia na plaży i kąpiele w morzu.

- Program zgrupowania, opracowany pod kątem najważniejszych zawodów, które odbędą się we wrześniu, został zrealizowany w całości. Zawodnicy są dobrze przygotowani do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach i sumo, oraz do Mistrzostw Polski Kadetów w sumo, które odbędą się 30 września w myślenickiej Hali Sportowej na Zarabiu - mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

 

Powiązane tematy

Jan Mastela najlepszym zawodnikiem turnieju
Zapasy 0

Jan Mastela najlepszym zawodnikiem turnieju

Jan Mastela i Mikołaj Łętocha w grupie kadetów oraz Kacper Bijan i Kacper Żelazny w grupie dzieci, reprezentowali Klub Sportowy "Dalin" na XXIX Międzynarodowy...

Komentarze

Zobacz więcej