Okolice

Dobczyce: Odświeżyli park, ale na tym nie koniec. Chcą parku sensorycznego z ogrodem

Dobczyce: Odświeżyli park, ale na tym nie koniec. Chcą parku sensorycznego z ogrodem
fot. UGiM Dobczyce

W przeciągu ostatnich dwóch lat w parku w Dobczycach uporządkowano teren, zajęto się pielęgnacją drzew, wytyczono nowe alejki spacerowe, oświetlenie, ławki i kosze.

Dla dzieci wybudowano plac zabaw, ale to nie koniec – gmina stara się o fundusze na budowę sensorycznego parku zmysłów

Prace nad nowym wyglądem parku w Dobczycach zapoczątkowano w 2016 roku. Uporządkowano wtedy teren parku oraz poddano pielęgnacji drzewa. W kolejnym roku przeprowadzono prace modernizacyjne, wytyczono alejki spacerowe, które zostały wybrukowane, zamontowano oświetlenie, ławki oraz kosze. Powstała przestrzeń do wypoczynku i spaceru. Teraz do użytku oddany został plac zabaw dla najmłodszych.

Koszt urządzeń placu zabaw wraz z dostawą i montażem wyniósł 20 tys. zł, dodatkowe 2 tys. zł kosztowały prace związane z wykopem nawierzchni.

Marzy im się park sensoryczny z ogrodem

Wniosek Gminy Dobczyce o dofinansowanie projektu „Stworzenie parku sensorycznego na terenie Charstka wraz z ogrodem doświadczeń” znalazł się wśród 20 projektów pozytywnie ocenionych pod względem formalnym przez Województwo Małopolskie.

Projekt parku sensorycznego wraz z ogrodem doświadczeń powstał w oparciu o propozycję zgłoszoną przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych nad Gminnym Programem Rewitalizacji. Park sensoryczny to miejsce pozwalające poznawać i postrzegać świat przy pomocy wszystkich zmysłów.

Projekt czeka jeszcze ocena finansowa i merytoryczna. Jego wartość całkowita wynosi 2,75 mln zł, a gmina stara się o dofinansowanie 2,068 mln zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Filip 8 sie 2018

  Z długów niech wyjdą!

  8 12 Odpowiedz
 • 8 sie 2018

  Eko-cymbały widzę wylongli się i w Dobczycach. Nosz świetnie

  13 Odpowiedz
 • 8 sie 2018

  Niech budują, to dobro społeczne. Za moich czasów dzieci bawiły się np na ulicy grając w "kwadrata", na trzepaku lub na trawie w monopol lub w karty ale nie było tyle zagrożeń, pojazdów i dziwnych ludzi... Budujcie gdzieś dzieci muszą się bezpieczne bawić :)

  11 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  Fajne zagospodarowany kawałek zieleni. Miło, cień, bezpiecznie.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej