Okolice

Dobczyce: Odświeżyli park, ale na tym nie koniec. Chcą parku sensorycznego z ogrodem

fot. UGiM Dobczyce

W przeciągu ostatnich dwóch lat w parku w Dobczycach uporządkowano teren, zajęto się pielęgnacją drzew, wytyczono nowe alejki spacerowe, oświetlenie, ławki i kosze.

Dla dzieci wybudowano plac zabaw, ale to nie koniec – gmina stara się o fundusze na budowę sensorycznego parku zmysłów

Prace nad nowym wyglądem parku w Dobczycach zapoczątkowano w 2016 roku. Uporządkowano wtedy teren parku oraz poddano pielęgnacji drzewa. W kolejnym roku przeprowadzono prace modernizacyjne, wytyczono alejki spacerowe, które zostały wybrukowane, zamontowano oświetlenie, ławki oraz kosze. Powstała przestrzeń do wypoczynku i spaceru. Teraz do użytku oddany został plac zabaw dla najmłodszych.

Koszt urządzeń placu zabaw wraz z dostawą i montażem wyniósł 20 tys. zł, dodatkowe 2 tys. zł kosztowały prace związane z wykopem nawierzchni.

Marzy im się park sensoryczny z ogrodem

Wniosek Gminy Dobczyce o dofinansowanie projektu „Stworzenie parku sensorycznego na terenie Charstka wraz z ogrodem doświadczeń” znalazł się wśród 20 projektów pozytywnie ocenionych pod względem formalnym przez Województwo Małopolskie.

Projekt parku sensorycznego wraz z ogrodem doświadczeń powstał w oparciu o propozycję zgłoszoną przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych nad Gminnym Programem Rewitalizacji. Park sensoryczny to miejsce pozwalające poznawać i postrzegać świat przy pomocy wszystkich zmysłów.

Projekt czeka jeszcze ocena finansowa i merytoryczna. Jego wartość całkowita wynosi 2,75 mln zł, a gmina stara się o dofinansowanie 2,068 mln zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Filip 8 sie 2018

  Z długów niech wyjdą!

  8 12 Odpowiedz
 • 8 sie 2018

  Eko-cymbały widzę wylongli się i w Dobczycach. Nosz świetnie

  13 Odpowiedz
 • 8 sie 2018

  Niech budują, to dobro społeczne. Za moich czasów dzieci bawiły się np na ulicy grając w "kwadrata", na trzepaku lub na trawie w monopol lub w karty ale nie było tyle zagrożeń, pojazdów i dziwnych ludzi... Budujcie gdzieś dzieci muszą się bezpieczne bawić :)

  11 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  Fajne zagospodarowany kawałek zieleni. Miło, cień, bezpiecznie.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Trwa remont mostu w Jasienicy. Efekt? Zapycha się Zakopianka w Jaworniku
Alarmujecie 1

Trwa remont mostu w Jasienicy. Efekt? Zapycha się Zakopianka w Jaworniku

Trwa remont mostu w Jasienicy, w związku z czym jedyne połączenie na linii Myślenice–Sułkowice prowadzi przez Jawornik i Rudnik oraz Zakopiankę. Problem w tym, że zjazd z Zakopianki w drogę prowadzącą do Rudnika blokuje się i staje się coraz bardziej niebezpieczny „Najgorzej jest rano i w godzinach popołudniowych, a korek bywa dłuższy niż pas do s...

Czy firma Solarman chce uruchomić lawinę obniżek cen fotowoltaiki w Polsce?
Materiał promocyjny 0

Czy firma Solarman chce uruchomić lawinę obniżek cen fotowoltaiki w Polsce?

Jeszcze rok temu nikt nie słyszał o Solarmanie, dziś ta marka zdobywa serca Polaków! Czy to przypadek, okoliczności rynkowe, dobre ceny na fotowoltaikę a może coś innego... Postanowiliśmy dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje?   Fotowoltaika ma się dobrze Przyglądając się rynkowi fotowoltaiki można szczerze powiedzieć, że dynamicznie się rozwij...

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?
Dobczyce 6

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?

Tylko podczas jednego weekendu 600 osób wzięło udział w rekreacyjnych rejsach po Zbiorniku Dobczyckim. To przedsmak tego jak mogłoby być wykorzystywane jezioro… gdyby udało się doprowadzić do jego otwarcia Rejsy statkiem zostały zorganizowane przez Wodociągi Miasta Krakowa we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie – Regionalny Z...

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych
Drogi 3

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych

Dzisiaj na drogi małopolski wyjeżdżają policjanci specjalnej grupy „Speed”. Są wyposażeni w szybkie samochody, nowoczesne kamery, a ich główne zadanie polegać będzie na wyłapywaniu piratów drogowych  Małopolski zespół „Speed” rozpoczyna dziś działania na drogach. Do grupy należy 50 funkcjonariuszy z całego województwa. Nie są to tylko policjanci „...