Okolice

Dobczyce: Odświeżyli park, ale na tym nie koniec. Chcą parku sensorycznego z ogrodem

fot. UGiM Dobczyce

W przeciągu ostatnich dwóch lat w parku w Dobczycach uporządkowano teren, zajęto się pielęgnacją drzew, wytyczono nowe alejki spacerowe, oświetlenie, ławki i kosze.

Dla dzieci wybudowano plac zabaw, ale to nie koniec – gmina stara się o fundusze na budowę sensorycznego parku zmysłów

Prace nad nowym wyglądem parku w Dobczycach zapoczątkowano w 2016 roku. Uporządkowano wtedy teren parku oraz poddano pielęgnacji drzewa. W kolejnym roku przeprowadzono prace modernizacyjne, wytyczono alejki spacerowe, które zostały wybrukowane, zamontowano oświetlenie, ławki oraz kosze. Powstała przestrzeń do wypoczynku i spaceru. Teraz do użytku oddany został plac zabaw dla najmłodszych.

Koszt urządzeń placu zabaw wraz z dostawą i montażem wyniósł 20 tys. zł, dodatkowe 2 tys. zł kosztowały prace związane z wykopem nawierzchni.

Marzy im się park sensoryczny z ogrodem

Wniosek Gminy Dobczyce o dofinansowanie projektu „Stworzenie parku sensorycznego na terenie Charstka wraz z ogrodem doświadczeń” znalazł się wśród 20 projektów pozytywnie ocenionych pod względem formalnym przez Województwo Małopolskie.

Projekt parku sensorycznego wraz z ogrodem doświadczeń powstał w oparciu o propozycję zgłoszoną przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych nad Gminnym Programem Rewitalizacji. Park sensoryczny to miejsce pozwalające poznawać i postrzegać świat przy pomocy wszystkich zmysłów.

Projekt czeka jeszcze ocena finansowa i merytoryczna. Jego wartość całkowita wynosi 2,75 mln zł, a gmina stara się o dofinansowanie 2,068 mln zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Filip 8 sie 2018

  Z długów niech wyjdą!

  8 12 Odpowiedz
 • 8 sie 2018

  Eko-cymbały widzę wylongli się i w Dobczycach. Nosz świetnie

  13 Odpowiedz
 • 8 sie 2018

  Niech budują, to dobro społeczne. Za moich czasów dzieci bawiły się np na ulicy grając w "kwadrata", na trzepaku lub na trawie w monopol lub w karty ale nie było tyle zagrożeń, pojazdów i dziwnych ludzi... Budujcie gdzieś dzieci muszą się bezpieczne bawić :)

  11 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  Fajne zagospodarowany kawałek zieleni. Miło, cień, bezpiecznie.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
Jawornik 3

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po dachowaniu samochód osobowy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Jego pasażerowie wyszli o własnych siłach, ale jedna osoba została przewieziona do szpitala Do wypadku doszło przed godz. 11 na drodze krajowej nr 7 w Jaworniku. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, samochód leżał w rowie, a jedna osoba była ranna. Trzy osoby podróżujące pojazdem...

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice
Okolice 0

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

W nocy nad powiatem myślenickim przeszła burza z gradem, a miejscami wiatr osiągał 100 km/h. W Niezdowie piorun spowodował pożar domu, a w Myślenicach woda zalała piwnice Wczoraj ostrzegaliśmy o burzy z gradem jaka miała przejść przez powiat myślenicki. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmo...

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...
Dobczyce 1

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...

Trwające około godziny regularne rejsy edukacyjne po zbiorniku dobczyckim będą odbywały się co weekend. To wspólne przedsięwzięcie Wodociągów Miasta Krakowa i Wód Polskich i Dobczyc. Czy to realny krok do wpuszczenia białej floty na zalew? Odpowiedzi na to pytanie, mieszkańcy regionu oczekują od lat. I choć temat otwarcia zalewu wraca regularnie p...