Budżet Obywatelski 2018: Głosowanie na najciekawsze pomysły potrwa do 15 września
materiał promocyjny
Do 15 września w internetowym głosowaniu mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice zdecydują o tym jakie projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowane w miejscu w którym mieszkają
48 zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego przeszło pozytywnie weryfikację formalną i merytoryczną, natomiast 12 zostało odrzuconych. Teraz to mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice zdecydują w elektronicznym głosowaniu na które z projektów przeznaczone zostanie blisko milion złotych z miejskiego budżetu.
W tym roku głosowanie jest możliwe tylko elektronicznie na stronie www.bo.myslenice.pl, a każdy głos potwierdzić będzie trzeba bezpłatnym smsem. Zachęcam do czynnego udziału, bo dzięki temu każdy z nas może mieć wpływ na gminne inwestycje w swoim najbliższym otoczeniu – zaznacza burmistrz Maciej Ostrowski.
Głosować może każdy zameldowany mieszkaniec, który do dnia głosowania ukończył 16 lat. Wszyscy mieszkańcy Gminy Myślenice mogą wybrać podczas głosowanie jedno spośród siedmiu zadań ogólnomiejskich oraz jedno w swoim okręgu lub sołectwie.
Mieczysław Kęsek, dyrektor Urzędu Miasta i Gminy Myślenice: We wszystkich miejscowościach uruchamiamy punkty konsultacyjne do głosowania. Ich listę opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej. Ponadto głos będzie można oddać także w mobilnych punktach. Przede wszystkim każdy z mieszkańców ma możliwość zagłosowania za pośrednictwem komputera lub smartfonu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy również w tym roku, chętnie wezmą udział w głosowaniu. Szczególnie ważne zaangażowanie jest w okręgu nr 2 czy sołectwach, w których weryfikację przeszło tylko jedno zadanie. Zgodnie z regulaminem musi ono uzyskać 15% poparcia mieszkańców uprawnionych w tym sołectwie do głosowania.
Najaktywniejsi na etapie składania wniosków byli mieszkańcy Głogoczowa, którzy w głosowaniu wybierać będą spośród 9 wniosków w swoim sołectwie.
Na mobilizację mieszkańców w głosowaniu liczyć muszą mieszkańcy okręgu nr 2 w Myślenicach, a także Borzęty, Buliny, Chełmu, Drogini, Jasienicy, Łęk, Osieczan i Zasani. W tych miejscowościach weryfikację przeszło tylko po jednym zadaniu, które muszą w głosowaniu uzyskać 15% by zostać wpisane do gminnego budżetu na rok 2019. Żadnego zadania nie ma w Jaworniku, gdyż to, które było złożone nie przeszło weryfikacji pod kątem merytorycznym. Stąd mieszkańcom tej miejscowości pozostało głosowanie tylko na zadania ogólnomiejskie.
Jak oddać głos? (Potrzebny będzie nr PESEL oraz telefon komórkowy)
1. Wejdź na stronę www.bo.myslenice.pl
2. Kliknij w środkowej części ekranu przycisk „Głosuj on-line” oraz wypełnij formularz danych osobowych
3. Zaznacz wybrane zadanie ogólnomiejskie oraz okręgowe/sołeckie
4. Potwierdź swój wybór - przepisując kod, który otrzymałeś SMSem
- Przypominamy, że z jednego numeru telefonu można potwierdzić tylko dwa głosy.
Do oddania głosu potrzebne są więc takie dane jak imię i nazwisko, PESEL oraz trzeba mieć ze sobą telefon komórkowy – dodaje Marek Pajka z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji w UMiG Myślenice.
Lista projektów odrzuconych na etapie formalnym lub merytorycznym znajduje się na stronie www.myslenice.pl
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.