Okolice

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

materiał promocyjny

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice od kilku dni na swoim profilu  publikuje filmy w których odpowiada na postulaty mieszkańców. Tym razem sprawdza jak w rzeczywistości wygląda bezpieczeństwo na Zakopiance i proponuje swoje rozwiązanie

Na filmie widać jak próbuje włączyć się do ruchu na skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. „Jak mają ludzie wyjeżdżać?” „Coś nieprawdopodobnego, nie wiem kiedy my stąd wyjedziemy”, „Przecież Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do końca czerwca miała przedstawić koncepcję rozwiązania tego problemu, tu dalej nic się nie dzieje, a ruch jest coraz większy” – słychać w tle.

Maciej Ostrowski: Szanowni Państwo nasza Zakopianka jest najbardziej obciążoną ruchem samochodowym drogą w kraju. Nie może być tak, aby mieszkańcy nie mogli wyjechać z Głogoczowa, Jawornika, Krzyszkowic, czy Bęczarki. Musimy stworzyć bezpieczne przejazdy dla nas i naszych rodzin. Gmina Myślenice już wielokrotnie występowała do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa bezkolizyjnych przejazdów na Zakopiance

Swój pomysł na rozwiązanie tego problemu przedstawia Krzysztof Halek, który kandyduje na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Według niego rozwiązaniem narastającego problemu jest budowa bezkolizyjnych przejazdów na Zakopiance.

Krzysztof Halek: Musimy stworzyć bezpieczne warunki do poruszania się przy Zakopiance dla mieszkańców Jawornika, Krzyszkowic, Bęczarki i Głogoczowa. Mam przed sobą plan techniczny dwupoziomowego skrzyżowania w miejscowości Jawornik, który zapewni bezpieczne poruszanie się dla mieszkańców Jawornika i strefy przemysłowej. Mam również dwie koncepcje przejazdu podziemnego wraz z przejściami w Krzyszkowicach i Głogoczowa, natomiast mieszkańcy Bęczarki będą mogli włączyć się do Zakopianki poprzez drogi lokalne - zbiorcze w Krzyszkowicach i Głogoczowie. Musimy zapewnić bezpieczeństwo naszym rodzinom – przekonuje Krzysztof Halek.

 

Bezpieczeństwo na Zakopiance według Krzysztofa Halka może zapewnić:

1. Węzeł dwupoziomowy w Jaworniku dla mieszkańców Jawornika obsługujący strefę przemysłową

2. Przejazd i przejścia pod Zakopianką dla mieszkańców Krzyszkowic

3. Przejazd i przejście pod Zakopianką dla mieszkańców Głogoczowa

4. Z Bęczarki bezpieczny przejazd poprzez rozbudowę dróg zbiorczych wzdłuż Zakopianki - od Myślenic do Głogoczowa ciąg nowych dróg zbiorczych.

 

Materiał sfinansowany przez KWW MACIEJA OSTROWSKIEGO

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  10 wrz 2018

  zdjecie

  104 17 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  Tylko kandydat który obieca obniżyć stawki za wodę i ścieki zyska mój głos

  103 17 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  A może dowiemy się dlaczego nie doszło do realizacji bezkolizynego wyjazdu na Zakopiankę z ul. Sobieskiego powyżej stacji Orlenu?

  86 4 Odpowiedz
  • Mariusz Marioosz 10 wrz 2018

   Jest w planach :D

   29 Odpowiedz
   • Beata 10 wrz 2018

    dzisiaj czytałam, że w planach mają wiele rzeczy. Nawet wielkie odkryte pływalnie wzdłuż Raby w okolicy strzelnicy. Papier wszystko przyjmie ale ludzie chyba już im przestali wierzyć.

    70 27 Odpowiedz
    • 10 wrz 2018

     oj tam oj tam, ale że jak to chyba i jak to przestali :-))) ? Niby wzięli i tak sobie przestali ? Może był jakiś malutki powód ? :-)))

     24 9 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  nooooo faktycznie zabłysnęli pomysłem.
  https://www.youtube.com/watch?v=P7GYT8nefSI

  :-)))

  51 7 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  Zakopianka na odcinku Myślenice - Kraków powinna być zmodernizowana już w latach 90 XX w.

  49 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 10 wrz 2018

  Warto poczytać zanim podejmie się decyzję.
  http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=6370

  60 3 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  Myślę, że Halek może już schować teczki. Poseł był szybszy.

  73 16 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  pan Halek niech od razu wywiesi białą flagę

  56 20 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  A ja nadal mam w pamięci zebranie wiejskie w Krzyszkowicach kiedy to panowie z partii rządzącej dość sceptycznie podeszli do pomysłu Burmistrza o bezkolizyjnych skrzyżowaniach. A teraz kampania zdziałała cuda ☺

  27 34 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  Nie ma na kogo głosować. Jeden obiecuje nierealne projekty a drugi zrobi socjale i podniesie podatki

  27 24 Odpowiedz
 • Beata 10 wrz 2018

  Właśnie czytam, że znowu Halek&Ostrowski podpinają się pod sukces Szlachetki i radnego Pitali z Krzyszkowic.

  Ciekawostką jest, to co pisze na swoim FB pan Jarosław P.

  "Pan Starosta i Pan Burmistrz chcą wybudować ( zaprojektować ) bezkolizyjny wyjazd z Krzyszkowic ok , tylko na nie swoim terenie ( GDDKiA ) w myśl obowiązujących przepisów jest to niemożliwe ."

  Całość wpisu. Myślę, że pan Jarosław się nie obrazi.

  "Szanowni Państwo to czysta hipokryzja i kampania wyborcza , wspaniały wybieg marketingowy , służący doraźnym celom kampanii nie mający nic wspólnego z poważnym podejściem do meritum sprawy . Pan Starosta i Pan Burmistrz chcą wybudować ( zaprojektować ) bezkolizyjny wyjazd z Krzyszkowic ok , tylko na nie swoim terenie ( GDDKiA ) w myśl obowiązujących przepisów jest to niemożliwe . Po za tym jestem pełen obaw, co do fachowości i do merytorycznego podejścia do tematu .

  Pragnę przypomnieć spotkanie Rady Sołeckiej z przedstawicielami urzędu w osobie dyrektora Mieczysława Kęska z początku roku 2016 , przy udziale radnej Węgrzyn które to osoby przekonywały nas o tym żeby w ramach szerszego projektu na Zakopiance rozpocząć akcje protestacyjne i wystąpić do GDDKiA z wnioskiem o nie budowanie kładek ,a w zamian za to wystąpić o bezkolizyjny przejazd pod Zakopianką .
  Pracownia projektowa specjalizująca się w takich projektach na zlecenie Urzędu Gminy opracowała koncepcje tunelu na przykładzie Głogoczowa . Szanowni Państwo wybitni specjaliści zaprojektowali taki tunel nieopodal przystanku Głogoczów centrum w miejscu gdzie podczas powodzi woda dochodzi praktycznie pod sam przystanek ( myślę że nadal ta koncepcja jest do wglądu w urzędzie Gminy ) . Niestety ta koncepcja mogła być wykorzystana przy powodzi , tylko do zalania lewostronnej części Głogoczowa .

  Tutaj podziękowania dla tych przedstawicieli Rady Sołeckiej , którzy podczas głosowania nie zgodzili się na taki absurdalny pomysł . Kładki nie są może 100% rozwiązaniem , ale zabezpieczyły w 100% osoby i dzieci które uczęszczają do szkoły i Kościoła z drugiej części Głogoczowa."

  Wniosek jest jeden. Panowie Halek i Ostrowski nie mają już nic do zaoferowania. Czas spuścić nad nimi zasłonę milczenia.

  Pan Ostrowski lepiej, żeby już zakończył swoją karierę polityczną i nie przynosił nam wstydu.

  68 32 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Ostrowski tyle lat miał na to, czemu się tym nie zajął?

  Wciąż czekam na trzeciego kandydata i mam nadzieję, że na niego warto będzie głosować.

  40 9 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Zawsze można wstawić wszedzie ograniczenie do 20km/h (jak teraz wszedzie z 70 do 50) i wstawic dodatkowe fotoradary (albo najlepiej odcinkowy pomiar prędkości) na zakopiance :) (jak by ktoś nie wyczól to był to sarkazm) ... Pytanie do kogoś kto jest poinformowany w teamacie: dlaczego tak czesto wybierana trasa nie została przebudowana na trasę ekspresowa? (Z moich informacji nie ma nawet takich planów) Może jakiś nowy program rządowy "zakopianka+" :) (teraz dodawanie + w modzie) :)

  14 7 Odpowiedz
 • Ania 11 wrz 2018

  Ja tam wolę takie obietnice wyborcze niż wizjonerskie plany na 2150 rok - przynajmniej widać że ktoś dostrzega problemy zwykłych mieszkańców.

  Jeśli się nie da wybłagać GDDKiA o budowę tuneli, niech przynajmniej zrobią wjazd z porządnym dodatkowym pasem a dalej zawrotki z długimi pasami startowym. Jestem ciekawa czy Szlachetka przed kampanią z kimkolwiek w warszawce rozmawiał, żeby w końcu ogarnąć tą nieszczenną zakopiankę. Pewnie nie bo jeszcze ostrowski miałby się czym pochwalić - takie to chore nasze Państwo jedynej prawilnej partii.

  11 28 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  LUDZIE ależ piękne czasy nas czekają po wyborach.
  Obaj kandydaci mają te same pragnienia i spełniają wole ludu w trybie expresowym.
  Będzie tania woda, skrzyżowania, wyremontowany szpital ...

  Burmistrz wymyśli, poseł pieniądze przywozi i załatwia pozwolenia od ręki ...

  Co bys się działo dopiero jak by się dogadali ...

  Jakoś podczas kadencji jednego i drugiego nie szło to tak sprawnie...
  Nagle można to załatwić od tak - tylko czemu na kilka tygodni po wyborach??

  ach zapomniałbym przecież takich obietnic i podpisów przed wyborami jest masa, a po wyborach jednak staje coś na przeszkodzie, bo to jednak nie takie proste, bo ci się nie zgadzają, bo projekt do poprawy, bo pieniądze z ministerstwa musza być przekazane na inne ważniejsze cele etc. ... ( przykład otwieranie zbiornika Dobczyckiego do końca wakacji zaraz po wyborach - tylko których :) )

  Ależ piękny czas bajek na dobranoc :) Brzechwa się chowa

  12 16 Odpowiedz
  • mirek@ 11 wrz 2018

   Lepiej bym tego nie ujął!

   Przez całą kadencję nie dało się współpracować na linii poseł - burmsitrz a teraz się okazuje, że wszystko się da załatwić. Szkoda tylko, że nikt nie załatwia z korzyścia dla mieszkańców tylko dla swojej chwały i dlatego, żeby splendor spłynął na tego co przywiezie kase albo tego co podpisze porozumienie ktore da kase...

   ktos tam prezentował hasło #razemmoznawiecej - wlasnie panowie - RAZEM Z KAŻDEJ OPCJI ALE DLA CAŁEGO REGIONU!!!!! chyba wam to gdzies uciekło w tym całym pędzie po władze i apanaże

   16 7 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Ten, kto jeździ od Lubnia w stronę Zakopanego widzi, z jakim rozmachem i jakim kosztem buduje się tamtą część Zakopianki. To jest priorytet. Tunel, estakady, pełen rozmach.
  A mieszkańcom Jawornika, Krzyszkowic i Głogoczowa w głowach się przewraca. Czego Wy chcecie ? Przecież macie bezpieczne, wystarczająco doświetlone nocą przejścia dla pieszych. A wjeżdżający na zakopiankę ? W Krzyszkowicach jest to te 3, 5 tys. aut na dobę... Podejmującym próby rozwiązania tego problemu proponuję udanie się do pełnego empatii, wybitnego specjalisty, bodajże od spraw bezpieczeństwa pana inż.R. Żakowskiego w GDDKiA. On Was sprowadzi na ziemię. A w sprawie wyjazdów na Zakopiankę jest już nieźle namieszane. Przecież Pan poseł i Pan radny Pitala chcieli ubogacić i tak dla kierowców koszmarny wjazd w Krzyszkowicach- lewoskrętem od Myślenic. Tego już nikt nie pamięta? Po burzy na zebraniu wiejskim na początku roku wycofano się z tego genialnego pomysłu. Nie chcieli żadnej innej przebudowy wjazdu.Potem chodziły słuchy o czerwcu tego roku i okazaniu w tym czasie planu budowy bezpiecznego wjazdu i przejścia. Mamy wrzesień. Kampania, kampanią. Jak nie weźmiemy spraw w swoje ręce, to zostanie tak jak jest.
  GDDKiA jest państwem w państwie. Do nich przemawia statystyka - trupów na tej trasie nie jest więcej niż gdzie indziej . Proponuję aby wszyscy zwolennicy PiS a jest ich tysiące zajęli się blokadą Zakopianki od Głogoczowa do Myślenic , pojadą sobie warszawiacy trasą na Bielsko - Białą . Inaczej nic się nie zmieni. Dla GDDKiA jako mieszkańcy wsi jesteśmy gorszego sortu , tym bardziej ,że i tak PiS wygrywa tutaj wybory w 97 procentach. Gdy wygra wybory na burmistrza poseł PiS, to priorytetem będzie odbudowa zabytku starej szkoły w Krzyszkowicach a nie jakieś dyrdymały .

  13 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 wrz 2018

  Wszyscy nagle chcą przebudowy zakopianki a jak zaczną robić to Wszyscy będą szukać winnego tych robót bo przecież Myślenice i pobliskie wsie będą Zajeżdżane przez MASY osobówek i Tony Mocno Przeciążonych tirówek.......Przecież przebudowa zakopianki to nie most http://forum.miasto-info.pl/myslenice/5646,budowa-wiaduktu-polanka-myslenice.html
  Ile tu było Fuszery i ile Czasu to trwało? Niech Przebudują..... Tylko Którędy to WSZYSTKO Będzie Jeździło?

  6 9 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Koncepcja jest ok. Polityka GDDiK to już inna sprawa. Żeby to się odbyło najmniejszym kosztem korków wystarczyłoby póki co wprowadzić sygnalizację świetlną - wtedy zyskujemy bezpieczny wyjazd i przejścia dla pieszych. S7 zbyt szybko to się chyba nie doczekamy, a żyć jak najłatwiej trzeba. Generalnie to nasz system robienia czegoś niekompleksowo, a potem poprawiania o dużo większych kosztach: co mogło stać na przeszkodzie dla GDDiK by wyjazdy i przejścia zabezpieczyć już dawno temu.

  8 14 Odpowiedz
  • 11 wrz 2018

   Najlepiej zbudować na Zakopiance zielona fale. Ci którzy ruszają ze świateł w Myślenicach przy prędkości 70km/ h dojeżdżają do Krakowa bez świateł czerwonych, których to świateł ze trzydzieści powinno być w każdym kierunku. Będa to najdłuższe aleje w kraju. Nawet wiem jaka będą mieć nazwę.

   5 5 Odpowiedz
   • 11 wrz 2018

    No tak, ale chyba życie ludzkie nadrzędną sprawą. Kto nie mieszka w sąsiedztwie Zakopianki i nie przechodził ten niestety nie wie. Krzyszkowice np. to masakra. Pieszy tak czy owak przejść musi, znane nam z Zakopianki światła załączane przyciskiem, a na skrzyżowaniach to już trudno - bezpieczny wjazd a nie kamikadze, a sygnalizacja świetlna czasowo wyregulować chyba się da. Dla mnie bardziej bez sensu są te ograniczenia do 50 km/h w pobliżu przejść, przecież to nonsens. Światełka, a odcinki pomiędzy światełkami bez ograniczeń prędkości i tyle. Moje zdanie, a rozwiązań szukajmy wspólnie o ile z GDDiK da się w ogóle rozmawiać.

    8 9 Odpowiedz
    • 11 wrz 2018

     Mamy festiwal obietnic, S7 od morza do Rabki. Nikt się nie zająknie ze Myślenice Kraków to nie ekspresowa a nawet nie szybkiego ruchu a jest częścią S 7.
     To jest zakłamywanie rzeczywistości i nie ma tej drogi w żadnym planie a nawy deklaracji.
     Należy wzorem innych prxechodzic na przejściach przez cały dzień aby zwrócić na problem uwagę rzadu.

     8 5 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  buhahahhahaah w planach mam BOJKOT wyborow i moje pociotki toze PANIMAJESZ

  3 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 wrz 2018

  Proszę Państwa , burmistrz nie jest od bezpieczeństwa na Zakopiance , priorytetową sprawą dla tego miasta jest cywilizowana komunikacja - linia aglomeracyjna do Krakowa oraz rosnące ceny : śmieci , ścieków i wody .

  29 4 Odpowiedz
  • 11 wrz 2018

   DOKŁADNIE!! bardzo mnie dziwi że właśnie od tego tematu obietnic rozpoczął Pan Halek , a gdzie sprawy ważne dla "każdego " mieszkańca gminy? przedszkola, place zabaw, rachunki, służba zdrowia, itp?
   PS: Niech Pan poczyta komentarze zwykłych ludzi i wyciągnie wnioski..

   22 2 Odpowiedz
  • Beata 11 wrz 2018

   To poco takie lanie wody i ta kłamliwa propaganda ze strony Halka i Ostrowskiego? Skoro nic nie mogą to po co klepią w tych spotach takie rzeczy?
   Pewnie za niedługo się okaże, że zrozumieją, że tego typu głupot ludzie już nie łykają i zaczną się wycofywać rakiem .Dobrze wiedzą, że praktycznie już przegrali gminę. Zaraz będzie zmiana strategii i nawoływanie do debaty i rozmów bo zawsze tak jest gdy czuje się "nóż przegranej na gardle"

   30 16 Odpowiedz
  • 11 wrz 2018

   Zgadzam się w całości.Tak, cywilizowana komunikacja.Od bezpieczeństwa na zakpiance jest GDDKiA, policja i sami jej użytkownicy. Ceny śmieci, ścieków i wody to nasze codzienne życie, jego komfort lub brak komfortu (jakoś nie zauważyłeś wzrostu cen żywności, pewnie zakupy robi kto inny, a co będzię z cenami prądu i gazu, to wszyscy przekonamy się niebawem). Utrzymanie tych cen (wody ścieków, śmieci)lub ich obniżenie zapewni Ci burmistrz ?A od kiedy ma on taką moc sprawczą ? To jakaś nowość. Dla Ciebie Turysto nie są ważne bezpieczne wjazdy na zakopiankę, bo pewnie z nich nie korzystasz i nie mieszkasz w żadnej z tych wsi.Ten temat jest wałkowany od wielu lat. Wszelkie próby rozwiazania tego problemu podejmowane w GDDDiK przez lokalnych działaczy i mieszkańców są gadaniem dziada do obrazu. Dla nas jest to dosłownie sprawa życia lub śmierci.Łaskawe GDDKiA zafundowało niektórym kładki. Jednak ci co je mają wiedzą, że szkoda było na nie pieniędzy.Koszt ich budowy jest astronomiczny a temat bezpieczeństwa nie został rozwiązany.A kogo mają mieszkańcy prosić o pomoc jak nie gospodarza terenu a może jeszcze bardziej posła ? Czy burmistrz i poseł są tylko od parady? Kampania wyborcza jest tylko bolesnym przypomnieniem, że w tym kraju są równi i równiejsi.Ale,skoro mamy mieć nowy, ogromny centralny port lotniczy i milion elektrycznych smochodów, mam dobre rozwiązanie ; latające samochody elektryczne i problem zakopianki zostanie zamknięty.

   11 7 Odpowiedz
   • Beata 11 wrz 2018

    Wiem, że nie do mnie ale chętnie się wypowiem.
    Tak Burmistrz odpowiada za ceny wody (choć nie do końca) ścieków i i śmieci w gminie. To nie ulega wątpliwości. Ceny ścieków i wody mamy zawyżone ze względu na opłatę stałą tzw. abonament.
    Ceny energii także proszę sobie sprawdzić. W całej EU idą w górę. Ceny gazu? Te są jedne z najwyższych i można za to podziękować Tuskowi i Pawlakowi za "wspaniałą" umowę z Rosją.

    Lula napisał/a:

    Ale,skoro mamy mieć nowy, ogromny centralny port lotniczy i milion elektrycznych smochodów, mam dobre rozwiązanie ; latające samochody elektryczne i problem zakopianki zostanie zamknięty.

    Może warto zapoznać się ze znaczeniem CPK w tym miejscu w którym jest budowany. Geopolityka się kłania oraz ciągły wzrost znaczenia gospodarki chińskiej w Europie. CPK to nie tylko lotniska i samoloty. Bardziej hub przeładunkowy niż lotnisko.

    11 7 Odpowiedz
    • 11 wrz 2018

     Pani Bagietko , cena jaką podpisał Pawlak z gaz z Rosji to był dobry interes , skoro teraz będziemy kupować gaz od przyjaciół z Ameryki o 100 procent drożej . Utrzymywanie Armii Amerykańskiej to dodatkowo 2 mld dolarów USA .Energii elektrycznej też nam brakuje i już zapomnieliśmy o konieczności budowy elektrowni atomowej. A jeśli chodzi o abonament za wodę i ścieki to dlatego jest wysoki ,że gmina zaciągnęła dług na budowę kanalizacji i musi płacić odsetki od tego zadłużenia. Gdzie indziej nie mają tak wysokiego zadłużenia ale tam nadal buduje się szamba. Należy domniemywać ,że słaby poseł zostałby skreślony z list poselskich PiS i dlatego kandyduje na burmistrza zadłużonego miasta .Po prostu nie ma innego wyjścia. Bycie posłem to sielanka , praca burmistrza to ogromna harówka , można czegoś nie dopilnować i podwładni wsadzą go za kraty .Poseł obiecuje ,że nie będzie podnosił podatków ale niewątpliwie głosował za podatkiem od części wspólnych w blokach. Pomimo wysokich czynszów mieszkańcy bloków zapłacą wstecz od 2016 roku takie dodatkowe podatki. Wydaje się ,że niebawem musi być wprowadzony podatek katastralny gdyż prawie wszystkie gminy są ogromnie zadłużone a PiS gminom nie pomoże gdyż woli sam centralnie rozdawać pieniądze na głupoty typu 300 plus traktując wszystkich Polaków jak dziadów a zaniedbując dofinansowanie szkolnictwa , służby zdrowia itd.itp.

     14 25 Odpowiedz
     • Beata 12 wrz 2018

      Taki dobry, że płacimy najdrożej w EU? Pani żartuje? Może dopiszmy jeszcze do osiągnięć Tuska i Pawlaka umorzenie 1,2 mld złotych dla Gazpromu za przesył gazu przez Polskę i będziemy mieli już podwójny sukces.
      Pani mnie rozbroiła. Każdy kto ma pojęcie nawet nie śmie napisać, że działania Pawlaka z Gazpromem to sukces.

      Lula napisał/a:

      Utrzymywanie Armii Amerykańskiej to dodatkowo 2 mld dolarów USA .Energii elektrycznej też nam brakuje i już zapomnieliśmy o konieczności budowy elektrowni atomowej.

      Nie utrzymanie a infrastruktura, która zostanie w Polsce. Nikt jej nie weźmie do USA.
      Widzę, że Pani nie zdaje sobie sprawy z tego ile Niemcy zyskują na posiadaniu największej ilości baz NATO w Świecie, na swoim terenie, więc proszę:

      Obecność baz i instalacji wojskowych USA w Niemczech przynosi gospodarce niemieckiej korzyści bezpośrednie w wysokości około 5 miliardów dolarów rocznie. Bezpośrednie w postaci wydatków na terytorium Niemiec, dokonywanych przez amerykańskie siły zbrojne oraz personel wojskowy i związany cywilny. Według najnowszych dostępnych szczegółowych wyliczeń Waszyngtonu, w 2007 roku było to blisko 6 miliardów dolarów. Od tamtego czasu liczba żołnierzy amerykańskich w Niemczech spadła o 40 procent, ale wiele kosztów stałych stacjonowania nie zmniejszyło się, a liczne koszty wzrosły.

      Pora się ocknąć a nie powtarzać frazesy z TVN. Tam takie słyszałam. Wypowiadane przez ich gotowych do akcji ekspertów.

      Lula napisał/a:

      A jeśli chodzi o abonament za wodę i ścieki to dlatego jest wysoki ,że gmina zaciągnęła dług na budowę kanalizacji i musi płacić odsetki od tego zadłużenia. Gdzie indziej nie mają tak wysokiego zadłużenia ale tam nadal buduje się szamba.

      No to gratuluję, skoro takie abonamenty wystarczają na spłatę odsetek od tego zadłużenia.
      Bardzo to pocieszające, że chociaż na odsetki starcza. Czy za wymianę okablowania w sieciach energetycznych Tauron też powinien obciążać dodatkowymi opłatami swoich klientów? Zmiany słupów wysokiego napięcia, liczników na elektroniczne?
      Jeżeli taka firma jak nasze wodociągi nie potrafiła zarabiać i ciągle potrzebowała kroplówki z budżetu gminy a teraz jeszcze Pan Halek obwieszcza, że urząd będzie dopłacał jeszcze więcej to chyba jest coś nią nie tak? Myślę, że należałoby się poważnie zastanowić nad całkowitą zmianą zarządu.
      Kuriozalne było to, że kiedyś burmistrz Ostrowski został zapytany o to kto zapłacił i ile za organizację jednej z imprez masowych. Nie pamiętam już co to była za impreza. Może ktoś przypomni.
      Odpowiedział, że urząd nic nie zapłacił bo zapłaciły za to myślenickie Wodociągi.
      Tak. Te wodociągi, które są na ciągłej urzędowej kroplówce.
      Potrafi to Pani jakoś wyjaśnić?

      Lula napisał/a:

      Należy domniemywać ,że słaby poseł zostałby skreślony z list poselskich PiS i dlatego kandyduje na burmistrza zadłużonego miasta .Po prostu nie ma innego wyjścia. Bycie posłem to sielanka , praca burmistrza to ogromna harówka , można czegoś nie dopilnować i podwładni wsadzą go za kraty .Poseł obiecuje ,że nie będzie podnosił podatków ale niewątpliwie głosował za podatkiem od części wspólnych w blokach. Pomimo wysokich czynszów mieszkańcy bloków zapłacą wstecz od 2016 roku takie dodatkowe podatki. Wydaje się ,że niebawem musi być wprowadzony podatek katastralny gdyż prawie wszystkie gminy są ogromnie zadłużone a PiS gminom nie pomoże gdyż woli sam centralnie rozdawać pieniądze na głupoty typu 300 plus traktując wszystkich Polaków jak dziadów a zaniedbując dofinansowanie szkolnictwa , służby zdrowia itd.itp.

      W analizę domniemań i "wydaje mi się" nie będę wchodziła. Każdy ma prawo do własnej oceny.
      Podobnie na temat podatków wspólnych w blokach się nie wypowiadam bo nie znam sprawy, ale skoro nie lubi Pani tak rozdawnictwa to pewnie też nieprzychylnie Pani patrzyła dzisiaj na zasilenie Straży Pożarnych w Kraju z Ministerstwa Sprawiedliwości kwotą 100 mln złotych na sprzęt?
      Rozumiem ;)

      20 6 Odpowiedz
      • 12 wrz 2018

       Odpowiedź dla BAGIETKI:
       Tak proszę Pani , w opłatach za energię jest tzw. opłata przesyłowa i gdyby nawet Pani nie używała prądu to opłaty i tak pani musi ponosić. A Pani chyba myśli ,że to PiS daje pieniądze na wymianę trakcji energetycznej . Jestem też przeciwna rozdawaniu pieniędzy jakiegokolwiek ministerstwa na OSP. O ile prawdą jest ,że Ministerstwo Sprawiedliwości jest takie hojne to dlatego ,że planuje drastycznie zwiększyć opłaty sądowe .
       Działalność OSP to urządzanie zabaw z okazji odpustów i pilnowanie Grobu Pańskiego w Wielki Piątek. Nawiasem mówiąc twierdzę,że w większości lubiący alkohol strażacy nie powinni pilnować Grobu Pańskiego . PiS daje pieniądze dla OSP, aby wyrwać je z rąk PSL i przytulić jego wyborców .Chce wykończyć PSL tak, jak kiedyś Samoobronę. A czy pani wie ,że PiS w latach 2005 -2007 głosowało przeciwko zasiłkowi na dzieci i przeciwko becikowemu i straszy naród Putinem , jakby Putin nie miał większych problemów na głowie niż atak na katolicką Polskę? Przez to straszenie zaniechałam budowy nowego domu ,bo po co mi takie wyrzeczenie skoro na całym terenie Polski rozegra się teatr III wojny światowej pomiędzy USA z jednej strony a Rosją i Chinami z drugiej ? Prawdopodobnie dlatego też władze zaniechały budowy mieszkań socjalnych dla biednych rodzin , które przecież z 500 plus nigdy nie polepszą sobie warunków mieszkaniowych .Odbiegłam od tematu . Jeśli chodzi o wybory samorządowe jestem przeciwko ich upartyjnianiu. Głosowałabym na Pana Posła o ile byłby posłem niezależnym i nie myślącym wąsko po partyjnemu.

       4 10 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Program Halka jest konkretniejszy i bardziej realny. Poseł 100 obietnic i wszystko dla wszystkich, a kasa na to oczywiście wy.do.jo.na z naszych kieszeni. Tak pieniądze na 500+ a ceny żywności, paliwa i opłat w górę.
  Nie jest to optymalne rozwiązanie, bo też miałem nadzieję na trzeciego kandydata ale w tej sytuacji: won z sektą PiS.

  --> Cena masła w Niemczech: około 1 Euro, cena masła w Polsce około 2 Euro. Nie ma większych pozorantów niż PiS.

  --> SKOK największy wyciek pieniędzy w historii Polski z udziałem polityków PiS. Dopóki rządzą nie będą tego rozliczać a w TVP Wiadomościach cicho sza.

  30 44 Odpowiedz
  • Beata 11 wrz 2018

   Tak się składa, że niedawno analizowaliśmy wzrosty cen w Europie. Proszę zaobserwować zmiany cen produktów żywnościowych na zachód i południe od Polski a nie wyrywać tylko tego co się dzieje w Polsce. Nie jesteśmy samotną wyspą a już na pewno nie Zieloną Wyspą jak zapewniał pewien TUSK.

   Cena masła? Raczy Pan żartować, że to wina pisu? Wygląda mi to już na jakiś obłęd. Proszę przeanalizować zmiany cen masła w Europie i zejść na Ziemię. Podobnie proszę zrobić z ceną paliwa na stacjach i nie kombinować z kwestią cena/wartość nabywcza przeciętnego obywatela bo ta zawsze była niekorzystna po wstąpieniu do EU dla obszarów Europy po zdjęciu Żelaznej Kurtyny. Wspominam o tym bo niektórzy tym argumentem próbują się bronić nie widząc jaki jest kuriozalny przy porównywaniu rządów PO-PSL i PiS.

   25 14 Odpowiedz
   • 11 wrz 2018

    I tu jak byłem apolityczny to się zdenerwowałem właśnie takim gadaniem. przywołam pewnego pana który mówił iż aby obniżyć ceny paliw w Polsce to wystarczy mieć odwagę i on jak by był w rządzie to zrobił by to od ręki, pokazując karnister z ilością obciążeń państwa w stosunku do ceny paliwa... Jak nie wiecie o co chodzi to Google pomoże.
    Tak wygląda polityka.

    7 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 wrz 2018

  Co ma cena masła do wyborów samorządowych w Myślenicach ?

  31 12 Odpowiedz
  • 11 wrz 2018

   Pomyśl. Każda obietnica wyborcza to Twoje dutki. Przecież Szlachetka jest póki co posłem rządzącej sekty PiS.

   17 25 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Licytowanie, który z kandydatów przedstawi lepsze rozwiązanie na "zakopiance", to zwykła gra o głosy mieszkańców Krzyszkowic, Głogoczowa, Jawornika, a nie są to małe miejscowości.

  Na dzień dzisiejszy odcinek od Myślenic do obwodnicy Krakowa jest zwykłą drogą aglomeracyjną, a nie szybkiego ruchu. Bez kompleksowych działań nic tu się nie zmieni.
  Kandydaci do urzędu burmistrza powinni zabiegać w GDDKiA o poprawienie połączenia pomiędzy wschodnią (strefa przemysłowa), a zachodnią częścią miasta. Obecnie ruch przez "światła" na DK7 jest ogromny i tu trzeba jakoś rozwiązać problem. W jednym miejscu spotyka się tu droga krajowa z wojewódzką, powiatową i dochodzi ruch lokalny.

  13 5 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Dwie kładki w Jaworniku i niebawem most.
  A w Krzyszkowicach jakieś "malowanki przedwyborcze" bez pokrycia finansowego.
  Szkoda że pan poseł nie mieszka w Krzyszkowicach????

  18 7 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  A tak przy okazji: mały offtop choć nie do końca. Czy nie jest tak, że złodziej złodzieja chroni a co następny to gorszy od poprzedniego? Kto wreszcie zajmie się mafijnymi regulacjami, które nie pozwalają właścicielowi pojazdu na wyrejetrowanie i zatrzymanie na swoją własność legalnie użytkowanego auta?
  http://m.auto-swiat.pl/porady/prawo,yd60h8

  Co na to poseł i święte krowy z PiS? G_wno dla ludzi robicie, wy udajecie. 500+ to niestety wielka szkoda dla naszych portfeli, że ludzie dali się naciągnąć na ten obieg kołowy pieniądza. Ludziom trzeba obniżać podatki, a nie zabierać by potem dawać.

  Mam nadzieję, że poseł i całe jego PiS pójdzie z Myślenic z torbami.

  20 34 Odpowiedz
 • ppp ppp 11 wrz 2018

  Facet sobie z nas robi jaja

  17 3 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Przecież jak puszcza S7 z Kielc przez NH na zakopianke, to będzie stały korek i to rozwiąże wg rzadu bezpieczne włączanie się do ruchu,

  7 4 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Ja proponuję lotnisko, większe niż mają w Dubaju. Czytałem wcześniej rankingi podawane w Myślenickiej i wynikało z nich, że Myślenice są prawie pod każdym względem najlepsze w Polsce. Więc dlaczego nie mamy mieć największe lotnisko? Druga propozycja to zakupić drony i dzieci wozić dronami do żłobka i przedszkola.

  15 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 wrz 2018

  Dlaczego nie warto zagłosować na Pana Halka? Przed ogłoszeniem swojej kandydatury po zwykłym "Dzień dobry" nie raczył odpowiedzieć żadnego słowa, z zadartym nosem przechodził obok jak gdyby nigdy nic. A teraz? Całuję rączki i "szczerze" się kłania. Jednak największym mankamentem jest bycie marionetką obecnego burmistrza. Mam wrażenie, że pan Halek kandyduje tylko dla chęci władzy i poprawy swojego statusu społecznego.

  33 12 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Hmm, obawiam się, że Szlachetka co najmniej tak samo:
  1. Marionetka Kaczyńskiego
  2. Człowiek który swego czasu zostawił Myślenice dla stołka w Pcimiu, a teraz nie chce być dalej posłem dla stołka w Mcach
  3. Wkręcił do Pcimia po rodzince Hajduka po odejściu Obajtka? (info nie zweryfikowane ale to chyba łatwo idzie ustalić)
  4. Jako poseł ślubował wierność Konstutucji, czyli najwyższemu prawu w Polsce. Złamał, nie złamał?

  Jeśli Halek ma podobnie dużo na sumieniu to niech sobie obydwaj dadzą spokój, ale wydaje mi się, że chyba jeden z nich przeskrobał duuużo więcej.

  15 25 Odpowiedz
  • 12 wrz 2018

   -W ciągu tej kadencji 2014-2018 został radnym wojewódzkim - zrezygnował nie mamy przedstawicielstwa w sejmiku
   -wyciął z listy Łatasa i sam wystartował do sejmu i znowu chce zostawić sejm i zostawić powiat bez przedstawicielstwa w sejmie.

   Tam coś w rodzinie było nie tak. Kompleks, kariera, indywidualista
   Coś chce komuś udowodnić
   Sam sobie krzywdę robi. A jego koledzy jak np Obajtek się śmieją i robią kasę.

   3 5 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Kto w końcu startuje Ostrowski vel tata czy Halek zwany synek Ostrowskiego.

  23 11 Odpowiedz
 • 12 wrz 2018

  Dlaczego halek boi się iść na debatę do radia kraków ? no tak głupie pytanie, co on miałby niby powiedzieć skoro nie ma kompletnie żadnej wiedzy o gminie myślenice i jej mieszkańcach a w dodatku za jego plecami nie byłoby maćka ? wie ze szlachetka by go tam rozniosl. Nie byloby macka, bylby tylko on, szlachetka i 2 mikrofony i to paraliżuje go najbardziej :D on umie tylko paplać to co mu maciek napisze.

  Wymyślił za to debatę na hali dla 1000 osob z czego 999 maja byc znajomi ostrowskiego i debate pewnie poprowadzi sam maciej :D (radia krakow moze przynajmniej każdy mieszkaniec słuchać) W dodatku za minimum 2 tygodnie aby nauczyl sie na pamiec wszystkiego co maciek mu napisze na kartkach...
  Booooże od 40 lat nie pamiętam tak żałosnej kampanii wyborczej, halek nie ma pojecia o niczym a wszystko za niego robi ostrowski i ktoś taki pcha sie na fotel burmistrza :D przeciez to jest żenujące, panie halek mieszkańcy Myślenic śmieja sie z tej pożal sie Boże "kampanii" i tego przeraźliwego strachu przed debata w radiu z szlachetka :D

  kolejny punkt dla szlachetki !

  I jeszcze jedno, pustymi nieznaczącymi nic teczkami ja też mogę wymachiwać przed kamerami i udawać ze są tam "cuda na kiju" ;) stara, już niedziałająca zagrywka, której uczyli na szkoleniach pr w ubiegłym stuleciu....żenada. Te wasze "plany" rysowane przez osobe bez uprawnień i przede wszystkim niezaakceptowane przez GDDKiA mogą służyć jedynie jako papier toaletowy dla pana halka przed tą debatą o ile do niej oczywiscie dojdzie choć obawiam się, że jeżeli nie będzie maćka w odległości nie większej niż 1 metr to nici z debaty...

  28 6 Odpowiedz
 • 12 wrz 2018

  Skąd wiesz że się boi, insyuujesz? Sorry, ale nie lubię takich pocisków nie zweryfikowanych. Mamy oficjalne stanowisko Halka? Myślę, że to dla Halka duża szansa na pokazanie się Myśleniczanom i wydaje mi się że raczej skorzysta, nawet jeśli PiS będzie grał populistycznie poniżej pasa...

  4 25 Odpowiedz
 • Beata 12 wrz 2018

  Nie odpowiada Pani na pytania, na które ja konsekwentnie odpowiadam. Zamknijmy tematy, które Pani zaczęła a chętnie pójdę w inne.

  Wg Pani Strażacy to pijaki. Rozumiem.
  Energetyka podnosi opłaty za przesył w sytuacji gdy musi zmienić kawałek trakcji. Rozumiem.
  Ministerstwo przeznacza pieniądze na bezpieczeństwo, to źle i robi to z chęci pozyskania wyborców. Rozumiem.
  PiS straszy Putinem a jednocześnie jest jego agenturą w Polsce. Rozumiem.
  Rosja z Chinami będzie walczyła kontra USA na terenie Polski i dlatego PiS zaniechał budowy mieszkań a rozpoczął budowę drogi via Carpatia. Rozumiem.
  Jeszcze powinna Pani dopisać, że WOT jest po to by być mięsem armatnim i mielibyśmy komplet przekazów Gazety Wyborczej, której naczelny jeździł do Moskwy po dyrektywy.
  Istnieją politycy niezależni. Też rozumiem.

  Szkoda, że te rzeczy, które Pani napisała są kompletnie idiotyczne i zalatują mi mega uprzedzeniami nie mającymi nic wspólnego z logiką i rzeczywistością.

  11 7 Odpowiedz
 • 12 wrz 2018

  Ciąg dalszy polemiki z Panią Bagietką.
  Pocieszające jest,to, że Pani pewne kwestie chociażby wybiórczo rozumie. Tu się zgadzamy, że WOT , nie daj Boże, będzie mięsem armatnim i podzieli los bohaterów z Powstania Warszawskiego. Weekendowe szkolenia ,podobno żołnierzy, jest kpiną z naszej inteligencji, a najbardziej z tych, co liznęli choć trochę wiedzy o wojsku. Nie czytam Gazety Wyborczej, bo to dzisiaj obciach, ale wiem ,że jest też przeciwko Putinowi i popiera nasze sojusze. Znaleźliśmy sobie przyjaciół za oceanem oraz w Strefie Gazy i na Okrainie, a ja twierdzę ,że lepiej byłoby na Marsie, skoro miłość jest tylko w jedną stronę. A z tą trasą Via Carpatia to tak, jak z tym kanałem przez Mierzeję Wiślaną , na złość niewykorzystanym innym portom oraz ku umniejszeniu roli drogi S7 z Krakowa do Warszawy . Mieszkańcom wschodniej Polski bardziej niż trasa na Litwę potrzebna jest gazyfikacja i kanalizacja . Oni jeżdżą do Niemiec i Austrii a nie do północnych kraików wielkości naszego województwa. Dziwię się ,że Pani dostrzega jakieś różnice pomiędzy PO i PiS . PiS PO to jedno zło i w ważnych sprawach głosują tak samo.Obie partie są posolidarnościowe, poróżniły się tylko dlatego ,że jedna drugą odepchnęła od koryta. Choć prawdą jest to ,że PO jest głupsza, skoro wzięła do sojuszu Nowacką , która domaga się opodatkowania księży - czyli nas wszystkich. Każdy wie , że opodatkowanie Kościoła to cios w wiernych, czyli 99 procent naszego katolickiego narodu. Chyba nie myśli Pani ,że gdy opodatkujemy księży to pogrzeb nadal będzie kosztował tyle samo i po kolędzie nadal będziemy dawać po 50 zł. A na koniec przypomniałam sobie o sukcesie PiS dot.anulowania nowelizacji ustawy o IPN w kwestii tzw. "polskich obozów koncentracyjnych ". Skoro to nie jest karane, to jakiś rosyjski dziennikarz, przy okazji promocji filmu " Sobibór " pozwolił sobie ironicznie wspomnieć o tym obozie z określeniem" polski obóz koncentracyjny". Oni przecież wiedzą bardziej niż kto inny ,że to nie Polacy lecz Niemcy mordowali ich w tych obozach.Tu PiS powinien stanąć na wysokości zadania i nie bać się ruskich, skoro pod nosem mamy armię USA i znowelizować Ustawę o IPN w ten sposób ,że każdemu obywatelowi za wyjątkiem naszych przyjaciół (USA , Izraela, Ukrainy oraz UE ) za takie kłamstwo należy się kara pozbawienia wolności choćby do lat dwóch w zawieszeniu.

  3 1 Odpowiedz
  • Beata 12 wrz 2018

   Dla uściślenia z Panną ;)

   Lula napisał/a:

   Pocieszające jest,to, że Pani pewne kwestie chociażby wybiórczo rozumie. Tu się zgadzamy, że WOT , nie daj Boże, będzie mięsem armatnim i podzieli los bohaterów z Powstania Warszawskiego. Weekendowe szkolenia ,podobno żołnierzy, jest kpiną z naszej inteligencji, a najbardziej z tych, co liznęli choć trochę wiedzy o wojsku.

   Lepiej zupełnie nikogo nie szkolić. Najlepiej rozbroić wszystkich i dać im kosy by nie powtórzyła się sytuacja z Powstania Warszawskiego a co najwyżej regimenty kosynierów zabijających śmiechem.
   Po co się bronić jak i tak nie mamy szans. czy to chciała Pani dać do zrozumienia? Więc po co przykład Powstania Warszawskiego?

   Lula napisał/a:

   Nie czytam Gazety Wyborczej, bo to dzisiaj obciach, ale wiem ,że jest też przeciwko Putinowi i popiera nasze sojusze. Znaleźliśmy sobie przyjaciół za oceanem oraz w Strefie Gazy i na Okrainie, a ja twierdzę ,że lepiej byłoby na Marsie, skoro miłość jest tylko w jedną stronę. A z tą trasą Via Carpatia to tak, jak z tym kanałem przez Mierzeję Wiślaną , na złość niewykorzystanym innym portom oraz ku umniejszeniu roli drogi S7 z Krakowa do Warszawy . Mieszkańcom wschodniej Polski bardziej niż trasa na Litwę potrzebna jest gazyfikacja i kanalizacja . Oni jeżdżą do Niemiec i Austrii a nie do północnych kraików wielkości naszego województwa. Dziwię się ,że Pani dostrzega jakieś różnice pomiędzy PO i PiS . PiS PO to jedno zło i w ważnych sprawach głosują tak samo.Obie partie są posolidarnościowe, poróżniły się tylko dlatego ,że jedna drugą odepchnęła od koryta. Choć prawdą jest to ,że PO jest głupsza, skoro wzięła do sojuszu Nowacką , która domaga się opodatkowania księży - czyli nas wszystkich. Każdy wie , że opodatkowanie Kościoła to cios w wiernych, czyli 99 procent naszego katolickiego narodu. Chyba nie myśli Pani ,że gdy opodatkujemy księży to pogrzeb nadal będzie kosztował tyle samo i po kolędzie nadal będziemy dawać po 50 zł.

   To PO podzieliło Polskę na zachodnią w którą się inwestowało oraz wschodnią z której robiono rezerwat dzikich terenów. Dzielono tym sposobem i Polaków na lepszych i gorszych. Dbano wyłącznie o infrastrukturę zachód wschód bo ta była priorytetem Niemiec. Każda opcja łączenia Polski od morza z północy na południe była w większości zamiatana pod dywan. Niemcy nie chcieli robić sobie konkurencji a Międzymorze taką właśnie dla nich było.
   Już była w niedalekiej zresztą historii próba takiego połączenia państw od morza do morza. Nie wiem czy Pani zna na tyle historię, ale to Niemcy ją unicestwiły przez wzbudzenie ruchów narodowych w Jugosławii co w konsekwencji spowodowało wojnę domową i uwaliło temat Międzymorza.
   Odnośnie partii politycznych to dzisiaj przekonaliśmy się na temat formacji Kukiz15, czyim koniem trojańskim była od samego początku.
   I co teraz Pani ma do powiedzenia? Kto dla Pani pozostał w wyborach?

   Lula napisał/a:

   A na koniec przypomniałam sobie o sukcesie PiS dot.anulowania nowelizacji ustawy o IPN w kwestii tzw. "polskich obozów koncentracyjnych ". Skoro to nie jest karane, to jakiś rosyjski dziennikarz, przy okazji promocji filmu " Sobibór " pozwolił sobie ironicznie wspomnieć o tym obozie z określeniem" polski obóz koncentracyjny". Oni przecież wiedzą bardziej niż kto inny ,że to nie Polacy lecz Niemcy mordowali ich w tych obozach.Tu PiS powinien stanąć na wysokości zadania i nie bać się ruskich, skoro pod nosem mamy armię USA i znowelizować Ustawę o IPN w ten sposób ,że każdemu obywatelowi za wyjątkiem naszych przyjaciół (USA , Izraela, Ukrainy oraz UE ) za takie kłamstwo należy się kara pozbawienia wolności choćby do lat dwóch w zawieszeniu.

   Widać, że nie zdaje sobie Pani sprawy z potęgi lobby żydowskiego w USA.
   Temat jest dużo bardziej skomplikowany niż się zdaje a Izrael całe swoje państwo opiera wyłącznie na przywłaszczaniu Holokaustu i robieniu z siebie jedynego biednego i pokrzywdzonego IIWŚ.
   Trzeba nieraz coś oddać by coś innego otrzymać. Tak w wielkim skrócie to wyglądało.

   2 5 Odpowiedz
 • 12 wrz 2018

  Tylko Ruch Narodowy i PSL, innym pora już podziękować.

  1 6 Odpowiedz
 • 12 wrz 2018

  PSL ma przynajmniej bogatą tradycję patriotyczną począwszy od Witosa przez Bataliony Chłopskie . A odnośnie PO to może myślała bardziej perspektywicznie .O ziemie wschodnie aż do Sanu upomina się Ukraina. O Białymstoku i okolicach marzy Białoruś.Nie sądzę aby jakiś żołnierz amerykański umierał za Przemyśl , Rzeszów lub Chełm , no może za Białystok dopóki Łukaszenka jest prorosyjski. 3 -4 mln młodych Polaków , którzy z powodu braku perspektyw wyemigrowało też nie porzuci miejsca pobytu i nie będzie bronić Bieszczad. Trzeba inwestować w Królestwo Polskie i wolne miasto Kraków wraz z Myślenicami. Niechże pani nie opowiada ,że PO inwestowało w ziemie zachodnie albo Śląsk bo to nieprawda , po PGR-ach nadal ziemie leżą odłogiem podobnie jak u nas .Największy odsetek żyjących w ubóstwie jest w woj. warmińsko mazurskim a nie lubelskim. Wsie na Podkarpaciu i woj. lubelskim są zamożniejsze niż wsie popegerowskie. Na zachodzie na wsiach nic się nie budowało i nadal domy są podobne do stajni w woj. małopolskim czy podkarpackim. Największe bezrobocie jest w powiatach braniewskim i bartoszyckim oraz w powiecie szydłowieckim na Mazowszu i Radomiu a nie w województwie lubelskim. Tak ,że to są mity o biedzie na wschodzie i nie dlatego tam głosują na PIS ,że są biedni lecz bardziej słuchają księży , podobnie jak w powiecie myślenickim. A droga Via Carpatia będzie służyć rozwojowi portu w Kłajpedzie na szkodę Gdańska i Gdyni. Ale wracając do wyborów na burmistrza to wygra ten na kogo nakażą głosować proboszczowie.

  3 2 Odpowiedz
 • Beata 12 wrz 2018

  Nie rozmawiamy o zamożności ludności a o unijnych zaleceniach dotyczących rozwoju infrastruktury. To zupełnie inne rzeczy.

  Nie słucha się proboszczów tak samo jak propagandy. To już nie te czasy gdy z ambon leciały polityczne zalecenia.

  3 4 Odpowiedz
  • 12 wrz 2018

   Infrastruktura Via Carpatia to bezpłatna droga dla Rosji od jej południowych sojuszników do Kaliningradu, powoduje większe zagrożenie dla wschodnich ziem polskich. W tej kwestii jest do działanie dla dobra Rosji ale może nieświadome.

   3 2 Odpowiedz
   • Beata 13 wrz 2018

    Geopolityka i podstawy zasad funkcjonowania handlu światowego się kłaniają a te miażdżą tego typu androny. Żadne państwo mające jednoczesny dostęp do każdego z tychże mórz, występujących w projekcie Międzymorza nie jest zainteresowane tym projektem a wręcz przeciwnie. Rosja jest właśnie takim państwem.
    By nie pleść tego typu banialuk, wystarczy spojrzeć na mapę by widzieć Petersburg z dostępem do Bałtyku, pełny dostęp Rosji do Morza Czarnego a przez cieśninę Bosfor do Śródziemnego. Kaliningrad też nie jest "samotną wyspą" bez połączenia morskiego z Petersburgiem.
    Rosja ma "międzymorza" po obszarze własnego państwa i nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że droga handlowa po terenach obcych państw jest lepsza niż po obszarze własnego.
    W interesie Rosji tak samo jak w interesie Niemiec jest by via Carpatia nie powstała.

    Proszę zmienić źródła informacji na mniej antypolskie bo te z których Pani prawdopodobnie korzysta są najprawdopodobniej przeznaczone dla ludzi niezbyt rozgarniętych (bez obrazy dla Pani).

    Dodam przy okazji, że sam Kaliningrad nie jest żadnym gospodarczym dążeniem dla jakiegokolwiek z państw co chyba jasno do zrozumienia daje kierunek i drogi ekspansji handlu zachodniego (wewnątrzkontynentalnego), które kierują się bezpośrednio na centralną Rosję, głównie przez Białoruś.

    4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 wrz 2018

  a ma pan halek pokrycie finansowe i. z kad wezmie kase na to ???????!!!!!!! kolejne mydlenie oczu

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 wrz 2018
  2 3 Odpowiedz
 • 13 wrz 2018

  Bagietko, proszę nie sugerować mi zmiany korzystania ze źródeł informacji. Podobno mamy wolność. Dzięki temu możemy dyskutować. Nasza przyszłość zależy od nas samych. Zamiast siedzieć przed komputerem,trzeba zabrać się do roboty.Właśnie idę oczyścić kawałek rowu przy gminnej drodze.Gdyby każdy chociaż tyle zrobił w swoim otoczeniu....Mogę sobie pomarzyć?

  3 4 Odpowiedz
  • Beata 13 wrz 2018

   Jeżeli przekaz źródła jest już na pierwszy rzut oka niedorzeczny i mijający się w samych fundamentalnych zasadach z rzeczywistością, to sugerowanie jest uzasadnione.

   Ma Pani ten plus, że nie musi jeździć do pracy o 6 rano. Fajnie :)

   4 4 Odpowiedz
  • 13 wrz 2018

   Przepraszam, że ośmielę się zapytać: Płacisz podatki?

   2 2 Odpowiedz
 • 13 wrz 2018

  Bagietko Pani źródła i moje są równie niedorzeczne, a Pani wypowiedź trąci pisowskim fundamentalizmem. Nie chcę takich podziałów. A co z rowami ?

  4 5 Odpowiedz
 • 13 wrz 2018

  Taki gościu:płacę podatki i czasami robię coś ponad to.

  3 3 Odpowiedz
 • 13 wrz 2018

  W takim razie niech rowami zajmie się odpowiedni do tego urząd, a nie namawiaj innych żeby robili coś co jest obowiązkiem zarządcy drogi.
  Jeszcze Cię oskarżą o niszczenie mienia publicznego jak będziesz to robić nieumiejętnie

  5 3 Odpowiedz
 • 14 wrz 2018

  Ale temat dotyczył bezpieczeństwa na zakopiance.
  Zagłosuję na rząd PiS jeżeli zamienią zakopiankę na ekspresówkę S 7, bo mimo propagandowych wychwalań, że będzie ekspresówka do Nowego Targu z Gdańska, odcinek Myślenice Kraków jest drogą E7 i nic PiS o budowie tego odcinka nie mówi. A obecna zakopianka to nie zasługa PiS tylko komuny.

  1 2 Odpowiedz
 • 14 wrz 2018

  Bono, zgadzam się.

  3 3 Odpowiedz
 • 15 wrz 2018

  Ta pisowska Dama Bagietka zamilkła ?

  3 3 Odpowiedz
  • Beata 15 wrz 2018

   Nie zamilkła. Właśnie rozpoczął się kolejny ciekawy "projekt". Niebawem pojawi się wielka burza i wtedy naprawdę będzie o czym pisać. Zbieram siły ;)
   Chwilowo jest cisza, więc nie ma nic ciekawego do komentowania.

   2 1 Odpowiedz
 • 16 wrz 2018

  Nic z tego nie będzie. Zostaniemy sam na sam z naszymi problemami.

  2 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Obejrzałam plan dwupoziomowego skrzyżowania w Krzyszkowicach. Przepiękne.Mam tylko pytanie, czy o tym wiedzą właściciele ziem, na których ma ono być wybudowane ?Bo jak nie to jest to zwykłą ściemą wyborczą. Jak powiedział klasyk; ciemny lud to kupi.

  2 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Bagietko, nadal zbierasz siły?

  Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Bagietko, temat dotyczy skrzyżowania w Krzyszkowicach a nie Pana Urbańskiego.Zejdź na ziemię

  Odpowiedz
 • 11 paź 2018

  To co jest omawiane z taką zaciekłością to są konkretne zadania a nie pomysł na gminę. Takiego pomysłu niestety Pan Halek nie ma. Droczycie się (forumowicze) o zadania a to obietnice wyborcze. Nie wnikam w kwestie czy realne czy nie oraz czy będą realizowane czy są pustą obietnicą. Działania należy podzielić na prorozwojowe a takie są potrzebne bo póki co Polska nadal jest "na dorobku" oraz takie, które mają ułatwiać i wzbogacić życie mieszkańców. Pytam więc o pomysł na gminę tzn. misję i strategię. "Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry". Więc proszę nie puszczać wiatrów i nie opowiadać zrobię to czy tamto tylko najpierw misja a potem zadania wynikające z niej. Tymczasem taktyka kandydatów polega na licytowaniu się obietnicami.

  Odpowiedz

Zobacz więcej