Okolice

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

materiał promocyjny

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice od kilku dni na swoim profilu  publikuje filmy w których odpowiada na postulaty mieszkańców. Tym razem sprawdza jak w rzeczywistości wygląda bezpieczeństwo na Zakopiance i proponuje swoje rozwiązanie

Na filmie widać jak próbuje włączyć się do ruchu na skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. „Jak mają ludzie wyjeżdżać?” „Coś nieprawdopodobnego, nie wiem kiedy my stąd wyjedziemy”, „Przecież Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do końca czerwca miała przedstawić koncepcję rozwiązania tego problemu, tu dalej nic się nie dzieje, a ruch jest coraz większy” – słychać w tle.

Maciej Ostrowski: Szanowni Państwo nasza Zakopianka jest najbardziej obciążoną ruchem samochodowym drogą w kraju. Nie może być tak, aby mieszkańcy nie mogli wyjechać z Głogoczowa, Jawornika, Krzyszkowic, czy Bęczarki. Musimy stworzyć bezpieczne przejazdy dla nas i naszych rodzin. Gmina Myślenice już wielokrotnie występowała do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa bezkolizyjnych przejazdów na Zakopiance

Swój pomysł na rozwiązanie tego problemu przedstawia Krzysztof Halek, który kandyduje na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Według niego rozwiązaniem narastającego problemu jest budowa bezkolizyjnych przejazdów na Zakopiance.

Krzysztof Halek: Musimy stworzyć bezpieczne warunki do poruszania się przy Zakopiance dla mieszkańców Jawornika, Krzyszkowic, Bęczarki i Głogoczowa. Mam przed sobą plan techniczny dwupoziomowego skrzyżowania w miejscowości Jawornik, który zapewni bezpieczne poruszanie się dla mieszkańców Jawornika i strefy przemysłowej. Mam również dwie koncepcje przejazdu podziemnego wraz z przejściami w Krzyszkowicach i Głogoczowa, natomiast mieszkańcy Bęczarki będą mogli włączyć się do Zakopianki poprzez drogi lokalne - zbiorcze w Krzyszkowicach i Głogoczowie. Musimy zapewnić bezpieczeństwo naszym rodzinom – przekonuje Krzysztof Halek.

 

Bezpieczeństwo na Zakopiance według Krzysztofa Halka może zapewnić:

1. Węzeł dwupoziomowy w Jaworniku dla mieszkańców Jawornika obsługujący strefę przemysłową

2. Przejazd i przejścia pod Zakopianką dla mieszkańców Krzyszkowic

3. Przejazd i przejście pod Zakopianką dla mieszkańców Głogoczowa

4. Z Bęczarki bezpieczny przejazd poprzez rozbudowę dróg zbiorczych wzdłuż Zakopianki - od Myślenic do Głogoczowa ciąg nowych dróg zbiorczych.

 

Materiał sfinansowany przez KWW MACIEJA OSTROWSKIEGO

Powiązane tematy

Komentarze (82)

Zobacz więcej