Miasto

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

W kolejnym filmie zamieszczonym w sieci Krzysztof Halek kandydujący na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice mówi o turystyce i zagospodarowaniu brzegów Raby.

Jednym z pomysłów na rozwój rekreacyjnej dzielnicy Myślenic jest pogłębienie koryta Raby lub budowa nowego kąpieliska

Na filmie widzimy jak stojąc po kolana w Rabie na Górnym Jazie Krzysztof Halek wspomina to miejsce jako najpopularniejsze kąpielisko w regionie na którym królowały kajaki zastąpione dzisiaj przez dmuchane materace.

Krzysztof Halek: Zarabie to część miasta, która słynie z wypoczynku, rekreacji i turystyki. Jako przyszły gospodarz tej gminy chciałbym, aby ponownie zawitały do nas kajaki na całym odcinku Raby, a w tej części miasta powstało kąpielisko i plaża z prawdziwego zdarzenia.

Jeżeli nie będziemy mogli powrócić do wizji Górnego Jazu sprzed lat i nie się utworzyć tam kąpieliska, a instytucja Wody Polskie nie wyrazi zgody na pogłębienie koryta Raby, wówczas utworzę w tym miejscu ciąg kąpielisk na terenie Zarabia na odcinku od hali sportowej do Dolnego Jazu.

Mam tu projekt z piękną, zieloną murawą przedstawiający miejsce, gdzie będą mogli wypoczywać mieszkańcy i turyści na zagospodarowanym terenie przeznaczonym dla dzieci i dorosłych tak, jak ma to miejsce w naszym partnerskim węgierskim miasteczku Csopak.

Jak zapewnia, w tym celu Gmina od kilku lat skupuje grunty. Pieniądze na kąpieliska chciałby pozyskać ze środków unijnych.

Pogłębienie koryta Raby i budowa nowego kąpieliska według koncepcji Krzysztofa Halka to:

1. tężnia solankowa
2. muszla koncertowa
3. nowy camping, rozwój bazy noclegowej
4. ścieżki rowerowo-biegowe wokół zbiornika dobczyckiego
5. rozbudowa skate parku
6. zadaszenie kortów
7. nowe place zabaw

 Materiał sfinansowany przez KWW MACIEJA OSTROWSKIEGO

Powiązane tematy

Komentarze (44)

 • 21 wrz 2018

  etat etatem albo trochę wiedzy. Krzychu sypie pomysłami z rękawa tyle, że temat przez tyle czasu kadencji u Macieja nie był podnoszony z podstawowego powodu. Blokuje go ramowa dyrektywa wodna UE. temat znany Maciejowi i Krzychowi po co oni to proponują? Nie przepchali, nie chcieli, nie dało się do tej pory to i teraz niech zaczną od obejścia tej regulacji. Górska rzeka to nie wyrobisko pożwirowe, że można sobie w nim dłubać jak patykiem w krowim placku i dobrze o tym wiedzą przez lata działalności.
  Mniej więcej tak to wygląda.
  http://www.itp.edu.pl/nauka/konferencje/ko20131127/pdfy/wsow27_pdfy/Rola%20stan%20i%20utrzymanie%20malych%20ciekow%20wobec%20wymogow.pdf

  92 14 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  "Rodzina. Bezpieczestwo, Pogłębienie Koryta" - Hasło wyborcze trzydziestolecia! Allejuja i do produ...

  83 14 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Ma racje Vivaldi, a ponadto Raba i jej koryto to nie własność MiG Myślenice, tylko skarbu państwa, a administratorem i zarządzą w imieniu właściciela jest RZGW. Panie Krzychu, trzeba trochę poczytać na ten temat, a dopiero potem "sypać" pomysłami nie do zrealizowania. No cóż kandydować na burmistrza każdy może raz lepiej raz gorzej, tu raczej gorzej....

  79 16 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Bagietka to ma chyba etat na forum u szlachetki

  85 62 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Postawili muzeum za kilka grubych baniek zamiast pomyslec o zlobkach przedszkolach i remoncie aktualnych placow zabaw, jak za magicznym machnieciem rozdzki wszedzie powstaja chodniki i odbywaja sie remonty :D

  57 11 Odpowiedz

Zobacz więcej