Miasto

Rozbudowa żłobka, modernizacja budynków i inwestycja w dzieci-to pomysł Krzysztofa Halka na edukację

Rozbudowa żłobka, modernizacja budynków i inwestycja w dzieci-to pomysł Krzysztofa Halka na edukację

materiał promocyjny

W dziedzinie edukacji kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Krzysztof Halek czuje się wyjątkowo pewnie. Przedstawia wiele rozwiązań, jak mówi opartych na 20 letnim doświadczeniu.

 

 

Krzysztof Halek: Jednym z naszych priorytetowych zadań programowych opartych o dwa główne filary - rodzina i infrastruktura jest edukacja. Tego jak ważną role pełni w życiu każdego z nas nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Moje dotychczasowe działania zorientowane były zawsze na edukację. Myślenie o oświacie przenikało różne formy mojej działalności. Charakter pracy nauczyciela i osób zarządzających edukacją poznałem na wszystkich etapach. Prawie 20-letnie doświadczenie chciałbym wykorzystać i w optymalny sposób zastosować jako burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Wśród swoich propozycji wymienia:

 • rozbudowę żłobka w Myślenicach o 50 miejsc
 • wykonanie termomodernizacji tego budynku
 • zwiększenie liczby miejsc dla dzieci w przedszkolach
 • budowę przedszkola w Jaworniku, Osieczanach, Trzemeśni
 • modernizację Szkoły Podstawowej w Bęczarce.

 

 

Krzysztof Halek: Będę kontynuował wyposażanie szkół w nowoczesną technologię, sprzęt i pomoce dydaktyczne do pracowni językowych, biologicznych, geograficznych, matematycznych, chemicznych i informatycznych.

Chcę kontynuować budowę boisk sportowych z nawierzchnią syntetyczną oraz budowę placów zabaw przy przedszkolach, szkołach podstawowych, przy zespołach placówek oświatowych oraz na terenach rekreacyjnych w naszej gminie.

Zobowiązuje się do wprowadzenia półkolonii dla dzieci i młodzieży w okresie letnim i zimowym.

Będę kontynuował przyznawanie stypendiów dla najzdolniejszych dzieci z terenu miasta i gminy.

Wprowadzenie do każdej ze szkół świetlicy szkolnej i dostosowanie godzin jej funkcjonowania do potrzeb rodziców.

To tylko niektóre z pomysłów Krzysztofa Halka. Więcej na temat jego pomysłów dotyczących edukacji znajdziecie na filmie.

 

 

Maciej Ostrowski: Ostatnie naście lat finansowania oświaty w gminie Myślenice przyniosły efekty. Szkoła Podstawowa nr 2 jest tego dowodem. Ale to nie tylko infrastruktura, którą możemy zobaczyć, ale jakość kształcenia. To pieniądze jakie wydajemy na naukę pływania w klasach czwartych. Wszystkie dzieci w naszej gminie potrafią pływać. To pieniądze na zajęcia dodatkowe dla dzieci, które mają problemy z nauką, ale są też wybitnie uzdolnione, to docenienie najbardziej uzdolnionych dzieci, ponieważ co roku 50 z nich otrzymuje nagrodę burmistrza.

 

Krzysztof Halek zapowiada utrzymanie dotychczasowy nakład środków finansowych na edukację zapewniając odpowiednie warunki dla rozwoju dzieci i młodzieży w naszej gminie.

Materiał sfinansowany przez KWW MACIEJA OSTROWSKIEGO

Powiązane tematy

Komentarze (50)

 • 2 paź 2018

  Żenada ten gość jak widać nawet nie potrafi z kartki przeczytać co mu tam maciek napisał. Tyle lat mieliście i nie zrobiliście KOMPLETNIE NIC ! a dzisiaj WSZYSTKO nagle będziecie robić :D co pan halek zrobił dla mieszkańców ? Miał tyle lat na wykazanie się (tyle lat był wielkim radnym powiatowym) tyle możliwości (był przecież wicestarostą) ten gość kompletnie nic nie zrobił i NIC NIE ZROBI ! ! żenada, w życiu na kogoś takiego nie zagłosuje. Chcecie żeby dalej było tak jak było i płacić za wodę jak za whisky to głosujcie na tego pana "nic nie potrafię sam".

  a te nerwowe "gestykulacje" to efekt choroby nerwowej związanej ze sromotną porażką w nadchodzących wyborach ?

  85 40 Odpowiedz
 • 2 paź 2018

  panie odejdz pan wstydu oszczędz

  73 25 Odpowiedz
 • 2 paź 2018

  A ja zapytam za co?

  66 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 paź 2018

  Przez ostatnie 20 lat (może i nawet 30) nie wybudowano w Myślenicach żadnego przedszkola ani żadnego żłobka , a tu nagle Halek będzie chyba rozciągał ten żłobek i przedszkola , a może będzie upychał tam te dzieci . żeby więcej się zmieściło . Dwie kadencje był radnym i nic w tym kierunku nie zrobił . To co Halek proponuje to kiedyś było i dobrze działało , tylko jakiś " mądry " reformator to zlikwidował .

  54 12 Odpowiedz
 • Justyna xxx 2 paź 2018

  Budowa przedszkola w Jaworniku?? Haha. Pana Kolega ( obecny burmistrz ) juz raz to obiecal... od wrzesnia dzieci mialy isc do nowego przedszkola i co? Wielkie jajco. Nic nie zrobil. W telewizji tylko pieknie bajki opowiadal.

  45 7 Odpowiedz

Zobacz więcej