Okolice

Raciechowice: Mieszkańcy dalej bez wody. Na wyniki jej badań poczekają do 12 października

Raciechowice: Mieszkańcy dalej bez wody. Na wyniki jej badań poczekają do 12 października

Trwa awaria wodociągu w Raciechowicach. Od ponad tygodnia mieszkańcy gminy wodę pitną odbierać mogą tylko z beczkowozów i tak będzie co najmniej do 12 października

Wodociąg w Raciechowicach został wyłączony w czwartek 27 września. Od tego czasu woda zdatna do picia dowożona jest beczkowozami. To poważna awaria – w ubiegłym tygodniu informowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Raciechowice Sp. z o.o. (PUKR) Wodociąg został wyłączony do odwołania.

Woda nadaje się wyłącznie do celów gospodarczych, natomiast woda pitna dostarczana jest beczkowozem w odpowiednich punktach - informuje Barbara Jantas, prezes PUKR.

Beczkowozy każdego dnia podstawiane są w stałych punktach przed budynkiem starego Urzędu Miasta Gminy Raciechowice, w centrum przy przystanku, w Gruszowie i w Kwapince. W między czasie woda została wysłana do badania.

Po spotkaniu przedstawicieli PUKR z myślenickim sanepidem na stronie Urzędy Gminy Raciechowice pojawił się komunikat mówiący o tym, że mieszkańcy będą musieli czerpać wodę z beczkowozów co najmniej do 12 października.

Na wynik badania wody, będziemy czekać około 10 dni (z uwagi na czas trwania badania i określenie ewentualnych substancji prawdopodobnie ropopochodnych, które mogły dostać się do wody). Do otrzymania wyników badań, woda z wodociągu nadaje się tylko do celów gospodarczych. Woda pitna dostarczana jest beczkowozem – informuje Barbara Jantas.

 

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej