Miasto

Papież Franciszek otrzymał kopię obrazu Matki Boskiej Myślenickiej

Papież Franciszek otrzymał kopię obrazu Matki Boskiej Myślenickiej

Podczas wizyty u Ojca Świętego Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski przekazał papieżowi Franciszkowi kopię obrazu Matki Boskiej Myślenickiej.

W przyszłym roku Myślenice obchodzić będą 50.lecie jego koronacji

Reprezentacja krakowskiego kościoła udała się do Watykanu z wizytą u papieża Franciszka w 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
Papież Franciszek zwracał uwagę na to, że Jan Paweł II potrafił odczytywać znaki czasu w świetle Ewangelii i dzięki temu podtrzymywał Polaków w trudnych czasach, tak aby nie utracili ognia wiary i byli wierni chrześcijańskiej tradycji.

- Starał się, aby Kościół zawsze stał na straży niezbywalnych praw człowieka, rodziny i narodów, aby był znakiem pokoju, sprawiedliwości i integralnego rozwoju całej rodziny ludzkiej. Równocześnie, zawsze podkreślał pierwszeństwo łaski i posłuszeństwa woli Bożej przed jakąkolwiek ludzką kalkulacją – dodał Franciszek.

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski przypomniał, że celem pielgrzymki jest dziękczynienie Bożej Opatrzności za wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża. Dziękował Ojcu Świętemu za poświęcony czas, prosił o apostolskie błogosławieństwo dla całej Archidiecezji Krakowskiej i dla Polski oraz przekazał papieżowi kopię Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej.

Karol Wojtyła jako kardynał ukonorował obraz 49 lat temu

Przekazanie obrazu ma symboliczne znaczenie, bowiem w przyszłym roku Myślenice obchodzić będą 50-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej, której 24 sierpnia 1969 roku dokonał Ks. kardynał Karol Wojtyła (zanim został papieżem) wraz z arcybiskupem Antonim Baraniakiem.

Powiązane tematy

Komentarze (27)

 • mysleniczaninzdziada 12 paź 2018

  Nie zrobi tego, bo nasz jest wyjątkowy i przedstawia myślenicką Panią! Nie ma drugiego takiego obrazu a w dodatku ukonorował go Święty Jan Paweł II! To obraz mający świętą moc! Umocni Ojca Świętego w Panu jak umacnia każdego dnia wszystkich Myśleniczan.

  55 22 Odpowiedz
 • 12 paź 2018

  Wspaniała sprawa! Piękny widok!

  42 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 paź 2018

  Miły akcent, choc tj. pisze kolega: to tylko pamiatka a życie to życie i nie można wykluczyć, że znajdzie miejsce w watykanskim skarbcu, muzeum lub czyms tym podobnym.

  20 6 Odpowiedz
 • 12 paź 2018

  Nasza Matka Boska u Franciszka coś pięknego :)

  19 6 Odpowiedz
 • 12 paź 2018

  Ale jedziesz sloganami. Rodem z przedszkola. "A jak nie będziesz mówił paciorka, to pójdziesz do piekła".

  Droga do Boga nie prowadzi przez odklepywanie regułek i klęczenie przed figurkami, czy obrazkami. Bądź dobry dla innych, to Go ucieszysz.

  17 9 Odpowiedz

Zobacz więcej