Miasto

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało policjantów z Myślenic podejrzanych m.in. o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Kilku z nich miało współpracować ze zorganizowaną grupą przestępczą

artykuł aktualizowany

Do zatrzymań doszło w poniedziałek rano. Według informacji PAP sześciu policjantów zostało doprowadzonych na przesłuchanie do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Prok. Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej poinformował, że dwóm z sześciu zatrzymanych funkcjonariuszy przedstawiono zarzuty współdziałania z członkami zorganizowanej grupy przestępczej w latach 2014-2016. Policjanci mieli działać "w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i osobistych", ale prokuratura nie zdradza, jakie kwoty przyjęli.

Policjanci mieli pomagać grupie prowadzącej w Myślenicach agencję towarzyską m.in. w unikaniu odpowiedzialności za prowadzenie w lokalu gier hazardowych na automatach oraz sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Według prokuratury policjanci uprzedzali agencję o planowych kontrolach, a później nie dokonywali rzetelnych przeszukań.

"Nie sprawdzali wymaganych dokumentów na prowadzenie działalności, nie legitymowali i nie ustalali osób tam przebywających. Policjanci wykonywali swoje obowiązki służbowe w sposób pobieżny" - podał Dział Prasowy PK.

Pozostali czterej funkcjonariusze, którzy usłyszeli zarzuty, są podejrzani o poświadczenie nieprawdy. Poświadczali, że uczestniczyli w szkoleniach na strzelnicy i pobierali amunicję, choć faktycznie ich tam nie było.

Jak informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach - wśród zatrzymanych jest 4 policjantów KPP Myślenice.

Na ten temat piszecie również na forum

Powiązane tematy

Komentarze (54)

 • Krzysztof Mowak 30 paź 2018

  Pewnie nie tylko korzyści majątkowe z tego czerpali ;D

  61 7 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  Taki maly komisariat a taki burdel ? :/

  59 5 Odpowiedz
 • mirek@ 30 paź 2018

  w policji az tak zle ze trzeba dorabiac w ten sposob?

  59 5 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 30 paź 2018

  Policyjne slubowanie:

  "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

  57 7 Odpowiedz
 • 31 paź 2018

  Ja poproszę o nazwiska tych policjantów, może dołożę im do tego kolejne zarzuty z tego co świadczyli nie prawdę w sadzie i wyrok dostałem. Z chęcią bym to zrobił, i podejrzewam że te gnojki tam są, ręka rękę myje , jeszcze prokuratorów powinni przeczepac bo też są w wszystko zamieszani. I dziwić się że ludzie mają taki stosunek do policji. Mordy nazwiska poprosze ????

  54 9 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...