Miasto

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało policjantów z Myślenic podejrzanych m.in. o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Kilku z nich miało współpracować ze zorganizowaną grupą przestępczą

artykuł aktualizowany

Do zatrzymań doszło w poniedziałek rano. Według informacji PAP sześciu policjantów zostało doprowadzonych na przesłuchanie do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Prok. Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej poinformował, że dwóm z sześciu zatrzymanych funkcjonariuszy przedstawiono zarzuty współdziałania z członkami zorganizowanej grupy przestępczej w latach 2014-2016. Policjanci mieli działać "w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i osobistych", ale prokuratura nie zdradza, jakie kwoty przyjęli.

Policjanci mieli pomagać grupie prowadzącej w Myślenicach agencję towarzyską m.in. w unikaniu odpowiedzialności za prowadzenie w lokalu gier hazardowych na automatach oraz sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Według prokuratury policjanci uprzedzali agencję o planowych kontrolach, a później nie dokonywali rzetelnych przeszukań.

"Nie sprawdzali wymaganych dokumentów na prowadzenie działalności, nie legitymowali i nie ustalali osób tam przebywających. Policjanci wykonywali swoje obowiązki służbowe w sposób pobieżny" - podał Dział Prasowy PK.

Pozostali czterej funkcjonariusze, którzy usłyszeli zarzuty, są podejrzani o poświadczenie nieprawdy. Poświadczali, że uczestniczyli w szkoleniach na strzelnicy i pobierali amunicję, choć faktycznie ich tam nie było.

Jak informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach - wśród zatrzymanych jest 4 policjantów KPP Myślenice.

Na ten temat piszecie również na forum

Powiązane tematy

Komentarze

 • 30 paź 2018

  nichil novi sub sole

  29 5 Odpowiedz
 • mirek@ 30 paź 2018

  w policji az tak zle ze trzeba dorabiac w ten sposob?

  59 5 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 30 paź 2018

  Policyjne slubowanie:

  "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

  57 7 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  "zorganizowanej grupie przestępczej" ???????????????? gangster z Węglówki jeżdżący Audi w leasingu, mający bilon w kieszeni. W sumie z Pilotem i z Mitanami miał kontakty, to powiązania grube...

  58 22 Odpowiedz
 • Krzysztof Mowak 30 paź 2018

  Pewnie nie tylko korzyści majątkowe z tego czerpali ;D

  61 7 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  Brawo...

  26 7 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  Podobno kilku z KP Dobczyce... Taka sielanka tam jest, że nie ma się co dziwić.

  38 7 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  Taki maly komisariat a taki burdel ? :/

  59 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 paź 2018

  Zawsze miałem niskie zdanie o naszej Policji. Kojarzą mi się głównie z laserem na Zakopiance i w mieście.

  44 7 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  A jeden ciekawy komentarz zniknął .......

  24 5 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  Dziadka tam nie było ?

  33 4 Odpowiedz
 • lucyna 30 paź 2018

  jak by sprawdzili urząd miasta pod zegarem to by dopiero była afera wszyscy dorabiaja

  44 10 Odpowiedz
 • Beata 30 paź 2018

  nawet w tym temacie "Dobra Zmiana" :)

  14 32 Odpowiedz
 • 30 paź 2018

  Dno panowie "policjanci"...
  A na oficjalnej stronie Myślenice cisza...

  33 3 Odpowiedz
  • mirek@ 31 paź 2018

   mineła doba odkad ta infromacja pojawila sie w mediach a komendant nawet nie wydal oswiadczenia w tej sprawie... wstyd!

   43 3 Odpowiedz
 • 31 paź 2018

  Ależ wstyd dla Myślenic... Panowie się nie popisali, zwykłe dno. A takich przypadków jest pewnie jeszcze więcej wśród ludzi na innych ważnych stanowiskach.

  35 2 Odpowiedz
 • Gosiaa 31 paź 2018

  Nooo szlachetka zrobił dobrą Zmianę ;D Ino go wybrali a juz się coś dzieje w tych Myślenicach :D nooo brawo

  43 28 Odpowiedz
  • 31 paź 2018

   Faktycznie, zwłaszcza że wszędzie piszą że w sprawie z 2016roku...

   17 3 Odpowiedz
   • Beata 1 lis 2018

    Czyli potwierdzasz, że Dobra Zmiana w Myślenicach jeszcze nie zajęła Magistratu a już działa i układ mafijny się rozsypuje :)
    Blady strach pada na "nasze" myślenickie kliki.

    9 32 Odpowiedz
 • 31 paź 2018

  Tak wygląda dobra zmiana w której do Policji przyjmuje się ludzi z ogłoszeń w Urzędzie Pracy, bo już nikt nie chce tam pracować. Jeszcze chwilę i PiS zrezygnuje z funkcjonariuszy Policji a w to miejsce powoła funkcjonariuszy Partyjnych do przestrzegania ładu i porządku.

  30 31 Odpowiedz
 • 31 paź 2018

  Ja poproszę o nazwiska tych policjantów, może dołożę im do tego kolejne zarzuty z tego co świadczyli nie prawdę w sadzie i wyrok dostałem. Z chęcią bym to zrobił, i podejrzewam że te gnojki tam są, ręka rękę myje , jeszcze prokuratorów powinni przeczepac bo też są w wszystko zamieszani. I dziwić się że ludzie mają taki stosunek do policji. Mordy nazwiska poprosze ????

  54 9 Odpowiedz
 • 31 paź 2018

  A nazwiska można podać, bo policjant pełni funkcję publiczną - nie można tylko publikować zdjęć :)

  47 1 Odpowiedz
 • 31 paź 2018

  Podobni siódema w tym uczetniczyl

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 paź 2018

  to teraz jest ich tylko 6

  9 1 Odpowiedz
 • 31 paź 2018

  A jednak "Drogówka" Smarzowskiego to nie fikcja literacka. Filmu nie obejrzałam, bo już z opisu fabuły wydał mi się obrzydliwy. Rzeczywistość wydaje się gorsza...

  https://natemat.pl/49229,lapowki-seks-uklady-drogowka-smarzowskiego-w-kinach-a-na-co-dzien-na-ulicach

  Z drugiej strony zarobki w policji są fatalne!
  (to nie jest usprawiedliwienie, bo nikt nie jest zmuszany do pracy w tych służbach)

  14 6 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 31 paź 2018

  "Policjanci mieli pomagać grupie prowadzącej w Myślenicach agencję towarzyską m.in. w unikaniu odpowiedzialności za prowadzenie w lokalu gier hazardowych na automatach oraz sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Według prokuratury policjanci uprzedzali agencję o planowych kontrolach, a później nie dokonywali rzetelnych przeszukań."

  Wielkie larum... W przeciwieństwie do Państwa wspierali przedsiębiorców ;)

  23 8 Odpowiedz
  • 1 lis 2018

   A to teraz Państwo nie wspiera przedsiębiorców? Ja to odczuwam inaczej, właśnie teraz lżej, mam coraz mniej konkurencji która sprzedaje towary po karuzeli tańsze o 23%. Zatem albo Państwo Ci obecnie przeszkadza bo kręciłeś ostro na fakturach słupach albo wypowiadasz się z okresu okresie do 2016 wtedy kiedy "wspierali".

   bill napisał/a:

   Tak wygląda dobra zmiana w której do Policji przyjmuje się ludzi z ogłoszeń w Urzędzie Pracy, bo już nikt nie chce tam pracować. Jeszcze chwilę i PiS zrezygnuje z funkcjonariuszy Policji a w to miejsce powoła funkcjonariuszy Partyjnych do przestrzegania ładu i porządku.

   chciałbym zobaczyć Twoją pracę za copke gruszek :-))) na pewno znalazłbym kilkanaście zastrzeżeń. Idź do Policji i pracuj za 2-2,5tyś zł kiedy wszyscy naokoło od współpracowników po obywateli mają cię w d...pie. Ani zarobku, ani szacunku, do tego przynieś sobie swój długopis, kartki papieru, krzesło, ubezpiecz się jakbyś zarysował KIAnkę itd - ot po prostu znaleźli alternatywny system gdzie coś znaczyli w hierarchii i ktoś ich lepiej wynagrodził. System był i na razie jest chory, a takie patologie trzeba tępić. Ci którzy tam dobrze dla nas pracują to fanatycy, a psycha im siada szybciej niż w innych zawodach, a wśród nich niestety i czarne owce którzy myślą, że czysta wódka munduru i honoru nie plami :-)))

   17 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lis 2018

  http://miasto-info.pl/myslenice/12192,za-zakupy-placila-cudza-karta-w-jej-mieszkaniu-policja-znalazla-19-gram-amfetaminy.html ..... nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka tak sie konkurencje wykańczało?? razem do tego kpp mszana dolna??????? bo co nasze orły robiły w ........?? zakrapiane imprezy z dziewczynami do tego spać sie nie chciało bo sie dostęp do dobrego tematu miało dziewczynkom sie dawało no a dziewczynki w zamian dawały?? ....a w domu zona i dwoje dzieci a maż stróż prawa na służbie hehe .... tylko sie na to przymyka oko w kpp mce a może na kwitnące majątki ludzi z branży motoryzacyjnej gdzie chyba tez sa kontrole zapowiedziane a może trzeba pełniąc to funkcje myśleć głowa a nie h... i nie peplac do .... wszystkiego bo nie wiadomo co będzie jutro ... a ze wyjaśnień na stronie brak plotki rosną ...

  16 2 Odpowiedz
 • 1 lis 2018

  Imię I charakter !

  9 2 Odpowiedz
 • 2 lis 2018

  Polska milicja to tylko mandaty umie dawać z kodziarzami się cackać a polskich patriotów pałować!

  15 15 Odpowiedz
 • 2 lis 2018

  Wyrok Niewinni !!! Ale tego miasto info już nie napisało?

  5 16 Odpowiedz
  • 2 lis 2018

   Niewinni Ci, którzy zostali zatrzymani w 2016 rok. To czterech zupełnie innych ludzi. Poza tym wyrok w ich sprawie jest jeszcze nieprawomocny.

   18 3 Odpowiedz
  • 3 lis 2018

   Wyrok który może mieć Pani na myśli dotyczy innego aresztowania - z 2016 roku i sprawy o której nie pisaliśmy. Istnieje możliwość pomyłki za co nie można Pani winić, bowiem policja wysłała taką informację prasową, kilka dni po poniedziałkowym aresztowaniu. Jednak są to dwie różne sprawy. Pozdrawiamy.

   14 2 Odpowiedz
  • profesor profesor 3 lis 2018
   Redakcja napisał/a:

   Wyrok który może mieć Pani na myśli dotyczy innego aresztowania - z 2016 roku i sprawy o której nie pisaliśmy. Istnieje możliwość pomyłki za co nie można Pani winić, bowiem policja wysłała taką informację prasową, kilka dni po poniedziałkowym aresztowaniu. Jednak są to dwie różne sprawy. Pozdrawiamy.

   Przerażające. Jak łatwo przychodzi nam rzucanie oskarżeń nie wyposażając się uprzednio w wiedzę.

   8 3 Odpowiedz
 • 4 lis 2018

  Wyroki sądu w Myślenicach dotyczą tylko i wyłącznie sprawy treningów strzeleckich gdzie policjanci niby odbywali te treningi, nie dajcie się omamić tym artykułem, sprawa z grupą przestępczą jest prowadzona w Krakowie i nie jest zakończona !

  5 1 Odpowiedz
 • 5 lis 2018

  Kto jedzie po na zwiskach na forów to niech zważy sobie łeb bo te osoby ktore wymienione są w waszych rozmowach pracują legania.Zajmujcie się dalej plteczkami może podać kawkę i paczusia do ploteczek. Pozdrawiam

  2 9 Odpowiedz
 • 5 lis 2018

  Kto jedzie po nazwiskach na forum to niech zwazy sobie łeb bo te osoby wymienione są waszych rozmowach pracują legalnie.Zajmujcie się dalej plotkami może poddać kawusie i poczusia do ploteczek .Pozdrawiam

  2 11 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  A ty też tam byłeś polewales osobiście ze tak piszesz

  4 5 Odpowiedz
  • 6 lis 2018

   Nie,nie bylem ,ale podejrzewam. Natomiast zauwazylem ze cudownie polszczyzna została Ci przywrocona,z czego ja wielce kontent jestem i niebiosa wychwalac bede.

   7 Odpowiedz
  • 7 lis 2018

   Udowodnij że Ci twoi policjanci są bez winy

   3 4 Odpowiedz
 • 8 lis 2018

  789 ale co sie dzieje ...

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej