Miasto

Myślenice: Czy w mieście pracują jacyś policjanci? Komenda wydaje oświadczenie

Myślenice: Czy w mieście pracują jacyś policjanci? Komenda wydaje oświadczenie
fot. KPP Myślenice

W ostatnich dniach coraz głośniej w mieście mówi się o tym, że w myślenickiej policji brakuje funkcjonariuszy. To wynik ogólnopolskiego protestu w policji. Oświadczenie w tej sprawie wydała KPP w Myślenicach

Protest policjantów trwa w całym kraju. Wiele miast pozbawionych jest nocnych patroli, drogówka nie przeprowadza kontroli, a 1 listopada cmentarze w niektórych miastach w kraju obstawione były przez straż pożarną i miejską. Dodatkowo policjanci masowo poszli na zwolnienia lekarskie tuż przed 11 listopada.

W związku z pytaniami dotyczącymi sytuacji kadrowej w myślenickiej policji, Komenda Powiatowa wydała oświadczenie w którym czytamy:

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi absencji policjantów informujemy, że ze względów bezpieczeństwa nie podajemy konkretnej liczby funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich. Policjanci w dalszym ciągu realizują swoje ustawowe zadania i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu a obsługa interwencji i ciągłość służby jest nadal zapewniona.

 

Powiązane tematy

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania
Miasto 66

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało 6 policjantów z Myślenic podejrzanych m.in. o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Kilku z nich miało współpracować ze zorganizowaną grupą przestępczą

Komentarze

 • 8 lis 2018

  Oświadczenie tut. KPP wiele nie wyjaśnia i nic dalej z tego oświadczenia nie wynika. Rozumiem że wszystko poza tajemnicą jest "cacy".

  27 2 Odpowiedz
 • 8 lis 2018

  Takie oświadczenie mówi jedno, jest bardzo źle. Szanująca się komenda nie mydliła by oczu mieszkańcom.

  31 3 Odpowiedz
 • 8 lis 2018

  A tak jakby spokojniej w okolicy się zrobiło, mandatów na siłę nie piszą...

  29 1 Odpowiedz
 • 8 lis 2018

  Jaja na kołach. Spróbuje tak samo moim klientom napisać, wyśle im oświadczenie : "w związku ze zwolnieniem zdrowotnym nie zostaną Państwo obsłużeni a poza tym wszystko inne u mnie doskonale funkcjonuje" .......i tylko czekać końca :-)

  a później się dziwicie, że chłopaki proszą o pracę mafię jako sutenerzy :-))) przesz nie poszli na zwolnienie zdrowotne aby wyzdrowieć :-)
  a tak na marginesie czy w mafii tez się bierze zwolnienia lekarskie?

  https://www.youtube.com/watch?v=cYk4ZioUBps

  19 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2018

  A ja tak słucham i słucham o tych zwolnieniach lekarskich i pytam na jakiej podstawie lekarze je wystawiają? Na podstawie objawów chorobowych? Nie wydaje mi się...

  Rozumiem, że policja protestuje. Rozumiem postulaty. Ale nie rozumiem tej nieuczciwości. Wszyscy wiedzą, że oni nie są chorzy; że lekarze wystawiają lewe zwolnienia.
  Ja pytam gdzie jest teraz ZUS z tą swoją akcją spawdzania ludzi na L4?

  Gratuluję! Akcja oszustwa na masową skalę ze współudziałem służby zdrowia powiodła się wzorcowo!

  27 8 Odpowiedz
  • 9 lis 2018

   W sumie nie dziwie im się, gdybym miał zmagać się z bydlem podczas obchodów 11 listopada to też bym wolał udawać chorego, a ty może zgłoś się na ochotniczke i załóż jakiś patrol obywatelski jak ty taka uczciwa :) zmierzam do tego że ich wynagrodzenie pewnie nie jest na tyle adekwatne by ryzykować zdrowie i życie, wtakim przypadku uczciwość powinna iść na drugi plan

   13 12 Odpowiedz
   • 10 lis 2018

    Nie ma co wyśmiewać i kpić, przez takie kombinatorstwo i używanie l4 na lewo i prawo w wielu zakładach pracy przez pójście na l4 choćby na jeden dzień traci się dodatki do pensji, a takie dodatki to całkiem sporo pieniędzy, sytuacja jest wtedy o tyle beznadziejna, że ludzie w takim zakładzie na zwolnienie idą tylko wtedy gdy już ledwo nóg się trzymają. A dzieje się tak min w gastronomii, i tak taki zasmarkany, kaszlący wszędzie człowiek może wam robić jedzenie. Super, co?
    No ale co, 'ja nie będe kombinować, tylko głupi tego nie robią'

    Eh..

    10 1 Odpowiedz
 • 9 lis 2018

  I bardzo dobrze !! Tak trzymać chłopaki i nie popuszczać !! Niech się ludzie przekonają, że jesteście potrzebni!!!

  13 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2018

  Hmm... dziwne jest Twoje podejście do sprawy maciej27luis, bo zakładam, że każdy policjant zdaje sobie sprawę z tego, że jego służba jest związana z nieustannym narażaniem swojego zdrowia i życia. W związku z tym każde wynagrodzenie wydaje się być nieadekwatne. Osobiście uważam, że każdy ma prawo walczyć o lepszą pensję. Nie podoba mi się tylko sposob tej walki. To jest kolejny przykład na to, że cel nie uświęca środków. A to, że ktoś jest nieuczciwy nie upoważnia mnie do tego, żebym i ja był nieuczciwy. W ten sposób można usprawiedliwić wszystko. Pozdrawiam

  16 5 Odpowiedz
  • 9 lis 2018

   Twoje podejście jest dziwne, zapomina pani chyba że wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy prawo bać się o swoje zdrowie, jak to dla pani nie zrozumiałe to polecam się postawić w takiej sytuacji, albo zapytam inaczej, jakby pani mąż czy ktoś bliski był policjantem to zachęcała by go pani by szedł na obchod do stolicy bo to jego powołanie i służba? A jak jakiś wariat go skrzywdzi albo sprawi że będzie kaleką do końca życia, to nazwie to pani ryzykiem zawodowym? Dobrze ze biorą te chorobowe, niech chłopaki pokażą że też są ludźmi!!!

   8 10 Odpowiedz
   • 10 lis 2018

    Głupoty.
    O wiele więcej wariatów mamy u nas, w Myślenicach, tutaj już się żaden z nich nie obawia o swe życie?
    Co to w ogóle za argument. Zawód Policjanta= narażanie życia i zdrowia swego, kto tego nie akceptuje powienien zaprzestać bycia policjantem.
    To tak jakby np na pólnocy Polski wybuchły masowe pożary lasów i cała chmara strażaków poszłaby na zwolniena, bo oni się boją ognia, tego tam, na północy.

    11 4 Odpowiedz
 • 9 lis 2018

  dokladnie-gdzie kontrola ZUS-przeciez wszem wiadom,ze to ''psia grypa''

  23 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2018

  Tak się składa, że mam w rodzinie policjantów i niech mi Pan wierzy, że podejmując decyzję o wstąpieniu do policji doskonale zdawali sobie sprawę z tego, jak Pan to nazwał, ryzyka zawodowego. Z Pana wypowiedzi wynika, że Pan nie wie, dlaczego policjanci postanowili w ten sposób strajkować. Proszę doczytać na ten temat. Oni nie poszli na L4, bo ktoś ich chciał wysłać na jakąś paradę do stolicy 11 listopada.

  A poza tym: jeżeli w niebezpiecznych sytuacjach nie możemy liczyć na policję, to na kogo mamy liczyć? Jakie jest główne zadanie policji?

  Jeszcze raz podkreślam: policjanci mieli prawo do strajku. Mnie tylko nie podoba się jego forma. Może nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, strażacy etc. powinni tak strajkować? Masowo pójść na L4.

  Tyle w temacie.

  13 4 Odpowiedz
 • 10 lis 2018

  Jak by normalny zjadacz sera tak chorował to juz pislam by wysłał na niego ZUS sie pytam gdzie jest ZUS na tych nierobów 15 lat i emeryturka złote klamki i co jeszcze DO ROBOTY !!!

  11 8 Odpowiedz
  • 10 lis 2018

   Policja nie jest pod ZUSem tylko MSWiA, więc kontrolować nie mogą. Dobrze jest wszystkim krytykować, bo się przyjęło, że Policja tylko to mandaty pisze i śpi po krzakach, ale każdy kto ma Policjantów w rodzinie wie jak wygląda ta praca z drugiej strony. Choroba nie wybiera.

   9 7 Odpowiedz
 • 10 lis 2018

  trzymam kciuki za policjantów nie dajcie się!

  10 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2018

  rzuca kosc i kazdy pies wezmie????

  2 7 Odpowiedz
 • 11 lis 2018

  Taaa choroba .... każdy który szedł do POLIZEI wiedział na co się pisze i z czym to sie je więć niech teraz nie skomle i płacze nie podoba sie to w timbuktu szukają treserów lwów. Czyli wniosek taki MSWIA nie bedzie kontrolowac bo nie ma czego nic sie nie stało bo chory zayefajnie, to niech tak pół załogi powiedzmy wiochBUSZmenów pójdzie na EL FOUR już widzę jak dostaną 700 wiecy wolne niedziele emeryture i grazyne z malwina w co drugi weekend. Chodzi o to że im wolno, sumulować i straszyć a kowalsky musi za.... bo mu 500 plusz wezmą jak sie wychyli za bardzo DAS POlsza.

  5 4 Odpowiedz

Zobacz więcej