Miasto

Myślenice: Prezes MZWiK rezygnuje ze stanowiska

Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach Andrzej Urbański zrezygnował ze stanowiska

Oświadczenie informujące o rezygnacji prezesa MZWiK pojawiło się na oficjalnej stronie spółki.

Poniżej przytaczamy je w całości (pisownia oryginalna):

Oświadczenie Prezesa Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach.

Szanowni Państwo!

W związku z upływem kolejnej kadencji w Radzie Miejskiej z dniem 16.11.2018 r. zrezygnowałem ze stanowiska Prezesa Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach. 15 lat pracy na rzecz rozwoju Gminy Myślenice zaowocowało m.in. tysiącem nowych kilometrów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, dwoma nowoczesnymi oczyszczalniami ścieków, trzema ujęciami wody, setką nowych przepompowni oraz kilkunastu tysiącami kolejnych mieszkańców mogących korzystać z usług miejskich wodociągów. Ta epokowa zmiana w gospodarce wodno-ściekowej naszej gminy już dziś przynosi wymierne korzyści dla jej mieszkańców jak np. czystsze środowisko, wzrost wartości działek, wzrost ilości mieszkańców, zakładów, zwiększone wpływy do budżetu i wiele, wiele innych.

Wszystko to zostało zrealizowane przy zachowaniu cen za wodę i ścieki poniżej średniej w Małopolsce, chociaż oponęci tej dziejowej zmiany rozpowszechnili na ten temat wiele kłamstw i oszczerstw. Dlatego też, za te wszystkie lata wspólnej pracy dla dobra mieszkańców Gminy Myślenice chciałem gorąco podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice – Panu Maciejowi Ostrowskiemu, pracownikom wodociągów, członkom rad nadzorczych, radnym wszystkich kadencji, pracownikom urzędu, firmom i osobom z którymi miałem przyjemność przez te piętnaście lat współpracować, a bez których sukces ten nie byłby możliwy.

Przyszłemu burmistrzowi oraz swojemu następcy/czyni życzę natomiast powodzenia w dalszym zarządzaniu spółką, podobnych sukcesów w jej rozwoju oraz realizacji wyborczych zapowiedzi o obniżeniu opłat za wodę i ścieki tak, aby w Naszej Gminie żyło się mieszkańcom jeszcze lepiej.

Z wyrazami szacunku:
Prezes Zarządu Andrzej Urbański.

Dzisiaj zakończyła się kadencja radnych miejskich wybranych na lata 2014-18. Podczas uroczystej sesji rady miejskiej żegnano także burmistrza Macieja Ostrowskiego. 

Powiązane tematy

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł
Myślenice 3

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas pierwszego  posiedzenia Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał wyroku Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zapre...

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 16

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...

Komentarze

 • 15 lis 2018

  Ucieka przed audytami, tak czy siak trafiła kosa na kamień.

  86 12 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Płakać nie będziemy ! Powodzenia na nowym stanowisku .....

  76 9 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  No w końcu bal się że Szlachetka go pogoni to uciekł sam jakie to na topie teraz w naszej gminie

  76 14 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Teraz czas na pisowski układ. Oczywiście te zmiany wszelakich prezesów były potrzebne, tylko czy nie zastępujemy nowotworu niezłośliwego złośliwym?

  -----------------z cyklu pieśni patriotyczne "dojnej zmiany"

  Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
  Otaczał blaskiem potęgi i chwały,
  Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
  Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

  Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
  Ojczyznę DOJNĄ pobłogosław Panie

  27 78 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Zmiany na pewno są potrzebne w mieście i gminie. Pytanie tylko jakie te zmiany będą? Oby były na lepsze, a nie na gorsze.

  63 1 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Spoko spoko koledzy pomogą bezrobocie raczej nie grozi:)

  48 10 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Ciekawe czy MZWiK będzie teraz jeździć swoimi autami czy nadal wypożyczać?

  31 5 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Pan były prezes wzorem swoich kolegów z ratusza musiał wbić szpileczkę w swoim ostatnim zdaniu.

  35 5 Odpowiedz
  • mirek@ 16 lis 2018

   skoro tak mocno krytykowani byli podczas kampanii przez nowego burmistrza i jego radnych to dziala teraz jak karma. dlaczego maja im ulatwiac? czy pis im cokolwiek ulatwial przed zmiana miejsc? wydaje mi sie ze nie. nowy burmistrz nie bedzie mial latwego zadania bo prowadzenie gminy to nie tylko sprawowanie wladzy i zwalnianie wszystkich dookola, ale zobaczymy jak mu to pojdzie. dzisiaj to wrozenie z fusów

   19 25 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Poczekamy zobaczymy.

  15 3 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  On napisał w tym liście "oponęci"
  Na "Worda" nawet ich nie stać?

  32 5 Odpowiedz
 • 16 lis 2018
  A.Urbański napisał/a:

  W związku z upływem kolejnej kadencji w Radzie Miejskiej z dniem 16.11.2018 r. zrezygnowałem ze stanowiska Prezesa Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach. 15 lat pracy na rzecz rozwoju Gminy Myślenice zaowocowało m.in. tysiącem nowych kilometrów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, dwoma nowoczesnymi oczyszczalniami ścieków, trzema ujęciami wody, setką nowych przepompowni oraz kilkunastu tysiącami kolejnych mieszkańców mogących korzystać z usług miejskich wodociągów. Ta epokowa zmiana w gospodarce wodno-ściekowej naszej gminy już dziś przynosi wymierne korzyści dla jej mieszkańców jak np. czystsze środowisko, wzrost wartości działek, wzrost ilości mieszkańców, zakładów, zwiększone wpływy do budżetu i wiele, wiele innych.

  Wszystko to zostało zrealizowane przy zachowaniu cen za wodę i ścieki poniżej średniej w Małopolsce, chociaż oponęci tej dziejowej zmiany rozpowszechnili na ten temat wiele kłamstw i oszczerstw.

  Skoro taki 'kamień milowy" w laniu wody osiągnął Pan Prezes to dlaczego od razu rezygnacja? No bo skoro taki "fachowiec" to powinien składać o podwyżkę do nowego burmistrza a nie rezygnować? Trochę błąd bo jak wyjdą "wycieki" w audycie to będzie odpowiadał z wolnej stopy a nie jako prezes. To dopiero będzie cyrk. I jeszcze Brexit może pokrzyżować plany. Może to jednak lepiej bo z angielskim idzie mu kiepsko.

  28 9 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  3,2,1 i prezesem zostaje szewc

  24 8 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Lepszy szewc koło sts-a

  15 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Nie bardzo rozumiem tego posunięcia, skoro nie ma sobie nic do zarzucenia a w wodociągach wszystko jest tak jak należy, to dlaczego nie stawi czoła nawet tym potencjalnym audytom którymi wszyscy straszą. Jeśli wszystko jest zgodnie z przepisami żaden audyt nie jest straszny. Teraz wygląda jakby uciekał. Powinien zostać, udowodnić że wszystko jest dobrze a potem odejść i wtedy pokazałby klasę i odszedł w dobrym stylu. A tak…..no cóż , zresztą czego więcej można się było spodziewać.

  31 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Tak, znamy to skądś. Audyty, auty i zero roboty. Audyt szpecjalist

  10 7 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  nie no ENDREW szkoda ja juz ubolewam na znak protesta nie pijam wody z krana pisuara mszczelnicy wanny rynny generalnie POZD

  8 5 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 16 lis 2018

  W pewnej państwowej spolce jak prezes zmienił się na takiego z nadania politycznego PO, to jak ktoś wiedział że będzie zwolniony to przeważnie szedł na chorobowe 6 miesięcy. W pewnym wieku to zawsze znajdzie się jakaś chorobę jak się dobrze poszuka. Potem 3miesiace okresu wypowiedzenia. Następnie znów 6 miesięcy chorobowego, odprawa i tak jeszcze ponad półtorej roku na garnuszku państwa. Ino niektórzy kierownicy mieli pecha, bo jak nowy prezes zaczął przeglądać papiery, to zwolnił ich dyscyplinarnie zanim skończyli chorować.

  9 4 Odpowiedz
 • 17 lis 2018

  Andrzeju, nie denerwuj się. To się wyklepie...

  6 4 Odpowiedz
 • 17 lis 2018

  Ale Andrzej zdajesz sobie sprawy, że to nie takie proste? Kwity na stół i już......będzie trzeba jeszcze trochę poopowiadać co tam się działo no i oczywiście odpowiedzieć za całość.

  14 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2018

  W świetle tego co się działo i dzieje na arenie krajowej, to zapowiedzi kontroli i ścigania przestępstw ma tyle wspólnego ze sprawiedliwością co nazwa Prawo i Sprawiedliwość.

  Szubrastwo?

  Myślę, że motyw na dobrą komedię jak to złodziej złodzieja poganiał. Szef KNF był tak pewny, że z zamiarami się nie czaił. I to jest po prostu drwina, jak PiS zaczęło czuć się bezkare; byli skłonni sięgnąć nawet po bank? Oczywiste, że to samo narzuca skojarzenia z przejęciem prywatnej własności w Rosji po rewolucji bolszewickiej, Polskę za czasów komunizmu czy obecną Rosję Putina, która położyć łapska na bankach też chce.

  I takie typki, z partyi która prawą i sprawiedliwą się zwie insyuują teraz, że w myślenickich wodociągach coś nie halo. Kontrola jest potrzebna, zawsze i wszędzie, ale wy, pisowskie dzieci, nie jesteście wcale a wcale wiarygodni z całym tym waszym cyrkiem. Do piaskownicy :-d

  9 9 Odpowiedz
 • 18 lis 2018

  Dla mnie ważne jest to czy nowy prezes zajmie się sprawą nie działających hydrantów . Były prezes miał to gdzieś . Mimo zgłoszeń problemu od straży pożarnej nie podejmował żadnych działań . Sprawne hydranty są ważne dla każdego mieszkańca miasta
  Organizacja pracy w MZWiK to była kpina. Wie o tym każdy kto próbował załatwić tam jakaś sprawę . Mam nadzieje teraz coś się zmieni. Cieszę się ze w końcu wyleciał .

  12 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2018

  Cieszyć to się będziesz jeżeli nie obsadza podobnego do poprzednika tylko swojego.

  3 2 Odpowiedz
 • Beata 18 lis 2018

  "Wszystko to zostało zrealizowane przy zachowaniu cen za wodę i ścieki poniżej średniej w Małopolsce, chociaż oponęci tej dziejowej zmiany rozpowszechnili na ten temat wiele kłamstw i oszczerstw."

  "Oponęci" Panie Urbański rozpowszechniali samą prawdę o drastycznie wysokich opłatach stałych za wodę i ścieki.
  Teraz jak Pan Urbański zagrzeje stołek w wodociągach krakowskich to zobaczymy czy też będzie tam namawiał do podniesienia tych opłat?

  14 5 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Blah blah, ale ostatnie zdanie spoko. PiSiory kłapały że będzie taniej to niech teraz działają...

  8 5 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  tani juz bylo terozki wogole nie bedzie wasser

  3 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  Mamy nową prezes teraz czekamy na obniżki opłat za wodę i ścieki.

  1 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Nareszcie ktoś na poziomie i z odpowiednimi kwalifikacjami na takie stanowisko.
  Brawo Pani Katarzyno!

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 21

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?
Myślenice 83

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Na Plebańskiej Górze, w miejscu gdzie przez lata rosła legendarna "Lipka" przez wielu kojarzona z tą w herbie miasta, powstała niezidentyfikowana budowla. "Co to jest?" - pytacie  Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy coraz więcej pytań dotyczących budowli na Plebańskiej Górze. "Podczas spaceru pod Lipke natknąłem się na takie coś...  Bylem załam...

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń
Społeczeństwo 29

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

Władze lokalne z całego kraju naciskają na Ministerstwo Zdrowia, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu w małych butelkach. "Małpki" stają się coraz bardziej popularne, a Polacy sięgają po nie coraz częściej Jak podaje „Dziennika Gazeta Prawna”, od co najmniej kilku miesięcy samorządowcy naciskają na stronę rządową, aby zająć się problmemem w sposób sys...

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta
Drogi 14

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta

Od czwartku 7 listopada policjanci będą mogli przeprowadzać kontrolę niemal w każdym miejscu – nawet na zakazie, czy chodniku. Co więcej, zmiany w przepisach dają im możliwość wystawiania 500 złotowego mandatu za… nietrzymanie rąk na kierownicy. To wszystko w czasie kontroli, podczas której sprawdzą też przebieg waszego auta Do tej pory policjanci...

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?
Myślenice 31

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

Dać inwestorom i mieszkańcom nowe możliwości i dopuścić do stawiania budynków z płaskimi dachami, czy zachować regionalny charakter zabudowy? To dylemat nad którym zastanawiano się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej W trakcie XVII sesji Rady Miejskiej radni podejmowali uchwałę dotyczącą zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Myślen...

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie
Edukacja 4

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie

Zwykle spotkania profilaktyczne kojarzą nam się z jedną formą – uczniowie siedzą i słuchają, a nauczyciel czy policjant przekazuje ważne informacje. Jednak coraz częściej wokaliści i inne znane osoby starają się ostrzec młodych przed nałogami  Tak było w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, którą odwiedził były wokalista zespołu Dżem – Jacek...