Miasto

Myślenice: Prezes MZWiK rezygnuje ze stanowiska

Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach Andrzej Urbański zrezygnował ze stanowiska

Oświadczenie informujące o rezygnacji prezesa MZWiK pojawiło się na oficjalnej stronie spółki.

Poniżej przytaczamy je w całości (pisownia oryginalna):

Oświadczenie Prezesa Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach.

Szanowni Państwo!

W związku z upływem kolejnej kadencji w Radzie Miejskiej z dniem 16.11.2018 r. zrezygnowałem ze stanowiska Prezesa Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach. 15 lat pracy na rzecz rozwoju Gminy Myślenice zaowocowało m.in. tysiącem nowych kilometrów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, dwoma nowoczesnymi oczyszczalniami ścieków, trzema ujęciami wody, setką nowych przepompowni oraz kilkunastu tysiącami kolejnych mieszkańców mogących korzystać z usług miejskich wodociągów. Ta epokowa zmiana w gospodarce wodno-ściekowej naszej gminy już dziś przynosi wymierne korzyści dla jej mieszkańców jak np. czystsze środowisko, wzrost wartości działek, wzrost ilości mieszkańców, zakładów, zwiększone wpływy do budżetu i wiele, wiele innych.

Wszystko to zostało zrealizowane przy zachowaniu cen za wodę i ścieki poniżej średniej w Małopolsce, chociaż oponęci tej dziejowej zmiany rozpowszechnili na ten temat wiele kłamstw i oszczerstw. Dlatego też, za te wszystkie lata wspólnej pracy dla dobra mieszkańców Gminy Myślenice chciałem gorąco podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice – Panu Maciejowi Ostrowskiemu, pracownikom wodociągów, członkom rad nadzorczych, radnym wszystkich kadencji, pracownikom urzędu, firmom i osobom z którymi miałem przyjemność przez te piętnaście lat współpracować, a bez których sukces ten nie byłby możliwy.

Przyszłemu burmistrzowi oraz swojemu następcy/czyni życzę natomiast powodzenia w dalszym zarządzaniu spółką, podobnych sukcesów w jej rozwoju oraz realizacji wyborczych zapowiedzi o obniżeniu opłat za wodę i ścieki tak, aby w Naszej Gminie żyło się mieszkańcom jeszcze lepiej.

Z wyrazami szacunku:
Prezes Zarządu Andrzej Urbański.

Dzisiaj zakończyła się kadencja radnych miejskich wybranych na lata 2014-18. Podczas uroczystej sesji rady miejskiej żegnano także burmistrza Macieja Ostrowskiego. 

Powiązane tematy

Ubrania, trawa, pieluchomajtki. To wszystko trafia do kanalizacji i zapycha rury
Tokarnia 23

Ubrania, trawa, pieluchomajtki. To wszystko trafia do kanalizacji i zapycha rury

Coraz częściej w kanalizacji lądują śmieci. W niektórych gminach mieszkańcy potrafią wrzucać do niej trawę, ubrania, a nawet... pieluchomajtki. Wójtowie Bogumił Pawlak i Marek Kluska apelują do mieszkańców o rozsądek Podczas jednej z sesji rady gminy Wiśniowa wójt Bogumił Pawlak, apelował do mieszkańców o to, aby do kanalizacji trafiało tylko to,...

Komu przeszkadzał mural? Wandale zniszczyli malunek przy Zakopiance
Stróża 96

Komu przeszkadzał mural? Wandale zniszczyli malunek przy Zakopiance

Pokreślony napis "Gościnność" i wymalowane symbole "Polski Walczącej". Tak dzisiaj wygląda mural po dyskusji o jego symbolice, jaka kilka dni temu przetoczyła się w sieci Po tym jak z początkiem sierpnia proboszcz parafii św. Mikołaja w Pcimiu sugerował, że mural nawiązuje do ideologii LGBT, a w sieci przetoczyła się fala dyskusji i publikacji na...

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?
Pcim 116

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Proboszcz parafii w Pcimiu podczas niedzielnej homilii miał odnieść się do malunku, jaki powstał na murze oporowym wzdłuż starej Zakopianki. Ksiądz miał sugerować, że nawiązuje do ruchów LGBT – jego twórcy przekonują, że „symbolizuje wieś…” Mural został wykonany na murze oporowym przy tzw. „starej Zakopiance”. Powstał z inicjatywy mieszkańców gmin...

Komentarze

 • 15 lis 2018

  Ucieka przed audytami, tak czy siak trafiła kosa na kamień.

  86 12 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Płakać nie będziemy ! Powodzenia na nowym stanowisku .....

  76 9 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  No w końcu bal się że Szlachetka go pogoni to uciekł sam jakie to na topie teraz w naszej gminie

  76 14 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Teraz czas na pisowski układ. Oczywiście te zmiany wszelakich prezesów były potrzebne, tylko czy nie zastępujemy nowotworu niezłośliwego złośliwym?

  -----------------z cyklu pieśni patriotyczne "dojnej zmiany"

  Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
  Otaczał blaskiem potęgi i chwały,
  Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
  Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

  Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
  Ojczyznę DOJNĄ pobłogosław Panie

  27 78 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Zmiany na pewno są potrzebne w mieście i gminie. Pytanie tylko jakie te zmiany będą? Oby były na lepsze, a nie na gorsze.

  63 1 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Spoko spoko koledzy pomogą bezrobocie raczej nie grozi:)

  48 10 Odpowiedz
 • 15 lis 2018

  Ciekawe czy MZWiK będzie teraz jeździć swoimi autami czy nadal wypożyczać?

  31 5 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Pan były prezes wzorem swoich kolegów z ratusza musiał wbić szpileczkę w swoim ostatnim zdaniu.

  35 5 Odpowiedz
  • mirek@ 16 lis 2018

   skoro tak mocno krytykowani byli podczas kampanii przez nowego burmistrza i jego radnych to dziala teraz jak karma. dlaczego maja im ulatwiac? czy pis im cokolwiek ulatwial przed zmiana miejsc? wydaje mi sie ze nie. nowy burmistrz nie bedzie mial latwego zadania bo prowadzenie gminy to nie tylko sprawowanie wladzy i zwalnianie wszystkich dookola, ale zobaczymy jak mu to pojdzie. dzisiaj to wrozenie z fusów

   19 25 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Poczekamy zobaczymy.

  15 3 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  On napisał w tym liście "oponęci"
  Na "Worda" nawet ich nie stać?

  32 5 Odpowiedz
 • 16 lis 2018
  A.Urbański napisał/a:

  W związku z upływem kolejnej kadencji w Radzie Miejskiej z dniem 16.11.2018 r. zrezygnowałem ze stanowiska Prezesa Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach. 15 lat pracy na rzecz rozwoju Gminy Myślenice zaowocowało m.in. tysiącem nowych kilometrów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, dwoma nowoczesnymi oczyszczalniami ścieków, trzema ujęciami wody, setką nowych przepompowni oraz kilkunastu tysiącami kolejnych mieszkańców mogących korzystać z usług miejskich wodociągów. Ta epokowa zmiana w gospodarce wodno-ściekowej naszej gminy już dziś przynosi wymierne korzyści dla jej mieszkańców jak np. czystsze środowisko, wzrost wartości działek, wzrost ilości mieszkańców, zakładów, zwiększone wpływy do budżetu i wiele, wiele innych.

  Wszystko to zostało zrealizowane przy zachowaniu cen za wodę i ścieki poniżej średniej w Małopolsce, chociaż oponęci tej dziejowej zmiany rozpowszechnili na ten temat wiele kłamstw i oszczerstw.

  Skoro taki 'kamień milowy" w laniu wody osiągnął Pan Prezes to dlaczego od razu rezygnacja? No bo skoro taki "fachowiec" to powinien składać o podwyżkę do nowego burmistrza a nie rezygnować? Trochę błąd bo jak wyjdą "wycieki" w audycie to będzie odpowiadał z wolnej stopy a nie jako prezes. To dopiero będzie cyrk. I jeszcze Brexit może pokrzyżować plany. Może to jednak lepiej bo z angielskim idzie mu kiepsko.

  28 9 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  3,2,1 i prezesem zostaje szewc

  24 8 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Lepszy szewc koło sts-a

  15 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Nie bardzo rozumiem tego posunięcia, skoro nie ma sobie nic do zarzucenia a w wodociągach wszystko jest tak jak należy, to dlaczego nie stawi czoła nawet tym potencjalnym audytom którymi wszyscy straszą. Jeśli wszystko jest zgodnie z przepisami żaden audyt nie jest straszny. Teraz wygląda jakby uciekał. Powinien zostać, udowodnić że wszystko jest dobrze a potem odejść i wtedy pokazałby klasę i odszedł w dobrym stylu. A tak…..no cóż , zresztą czego więcej można się było spodziewać.

  31 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Tak, znamy to skądś. Audyty, auty i zero roboty. Audyt szpecjalist

  10 7 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  nie no ENDREW szkoda ja juz ubolewam na znak protesta nie pijam wody z krana pisuara mszczelnicy wanny rynny generalnie POZD

  8 5 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 16 lis 2018

  W pewnej państwowej spolce jak prezes zmienił się na takiego z nadania politycznego PO, to jak ktoś wiedział że będzie zwolniony to przeważnie szedł na chorobowe 6 miesięcy. W pewnym wieku to zawsze znajdzie się jakaś chorobę jak się dobrze poszuka. Potem 3miesiace okresu wypowiedzenia. Następnie znów 6 miesięcy chorobowego, odprawa i tak jeszcze ponad półtorej roku na garnuszku państwa. Ino niektórzy kierownicy mieli pecha, bo jak nowy prezes zaczął przeglądać papiery, to zwolnił ich dyscyplinarnie zanim skończyli chorować.

  9 4 Odpowiedz
 • 17 lis 2018

  Andrzeju, nie denerwuj się. To się wyklepie...

  6 4 Odpowiedz
 • 17 lis 2018

  Ale Andrzej zdajesz sobie sprawy, że to nie takie proste? Kwity na stół i już......będzie trzeba jeszcze trochę poopowiadać co tam się działo no i oczywiście odpowiedzieć za całość.

  14 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2018

  W świetle tego co się działo i dzieje na arenie krajowej, to zapowiedzi kontroli i ścigania przestępstw ma tyle wspólnego ze sprawiedliwością co nazwa Prawo i Sprawiedliwość.

  Szubrastwo?

  Myślę, że motyw na dobrą komedię jak to złodziej złodzieja poganiał. Szef KNF był tak pewny, że z zamiarami się nie czaił. I to jest po prostu drwina, jak PiS zaczęło czuć się bezkare; byli skłonni sięgnąć nawet po bank? Oczywiste, że to samo narzuca skojarzenia z przejęciem prywatnej własności w Rosji po rewolucji bolszewickiej, Polskę za czasów komunizmu czy obecną Rosję Putina, która położyć łapska na bankach też chce.

  I takie typki, z partyi która prawą i sprawiedliwą się zwie insyuują teraz, że w myślenickich wodociągach coś nie halo. Kontrola jest potrzebna, zawsze i wszędzie, ale wy, pisowskie dzieci, nie jesteście wcale a wcale wiarygodni z całym tym waszym cyrkiem. Do piaskownicy :-d

  9 9 Odpowiedz
 • 18 lis 2018

  Dla mnie ważne jest to czy nowy prezes zajmie się sprawą nie działających hydrantów . Były prezes miał to gdzieś . Mimo zgłoszeń problemu od straży pożarnej nie podejmował żadnych działań . Sprawne hydranty są ważne dla każdego mieszkańca miasta
  Organizacja pracy w MZWiK to była kpina. Wie o tym każdy kto próbował załatwić tam jakaś sprawę . Mam nadzieje teraz coś się zmieni. Cieszę się ze w końcu wyleciał .

  12 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2018

  Cieszyć to się będziesz jeżeli nie obsadza podobnego do poprzednika tylko swojego.

  3 2 Odpowiedz
 • Beata 18 lis 2018

  "Wszystko to zostało zrealizowane przy zachowaniu cen za wodę i ścieki poniżej średniej w Małopolsce, chociaż oponęci tej dziejowej zmiany rozpowszechnili na ten temat wiele kłamstw i oszczerstw."

  "Oponęci" Panie Urbański rozpowszechniali samą prawdę o drastycznie wysokich opłatach stałych za wodę i ścieki.
  Teraz jak Pan Urbański zagrzeje stołek w wodociągach krakowskich to zobaczymy czy też będzie tam namawiał do podniesienia tych opłat?

  14 5 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Blah blah, ale ostatnie zdanie spoko. PiSiory kłapały że będzie taniej to niech teraz działają...

  8 5 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  tani juz bylo terozki wogole nie bedzie wasser

  3 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  Mamy nową prezes teraz czekamy na obniżki opłat za wodę i ścieki.

  1 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Nareszcie ktoś na poziomie i z odpowiednimi kwalifikacjami na takie stanowisko.
  Brawo Pani Katarzyno!

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 4

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na Drodze Krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
Miasto 0

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji. Eksperci szacują, że blisko 30% ciepła przenika przez ściany. Warto więc zainwestować w ich ochronę. Bardz...