Sport

Szachy: Szymon Gumularz z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Szachy: Szymon Gumularz z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Szymon Gumularz z Sułkowic zdobył brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza świata podczas zawodów w Porto Carras w Grecji

Szymon Gumularz zdobył trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach (grupa do lat 18) w Porto Carras (Grecja) i tytuł drugiego wicemistrza świata. Jednocześnie Szymek uzyskał swoją pierwszą normą na tytuł arcymistrza (najwyższy tytuł szachowy).

Oznacza to, że zostanie powołany do Kadry Narodowej Polski Juniorów na rok 2019 oraz do reprezentowania Polski na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata (Indie) oraz Mistrzostwach Europy (Słowacja).

Obecnie Szymek jest członkiem Polskiej Kadry Narodowej Juniorów, zawodnikiem Klubu Szachowego Polonia Wrocław i w jego barwach występuje w szachowej ekstralidze - najwyższej szachowej lidze seniorskiej, ponadto od 2017 r. jest stypendystą Miasta Wrocław gdzie siedzibę ma jego klub.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej

Młodzieżowa rywalizacja w terenie
Sport 0

Młodzieżowa rywalizacja w terenie

Uczniowie szkół podstawowych z Myślenic i Dobczyc rozpoczęły sezon orienteeringowy podczas zawodów Marszy na Orientację   Na trasie zawodów zmierzyło się ze...