Szachy

Mistrzostwa Służb Mundurowych w Szachach: Zmierzyło się 30 druhów. Wygrali najmłodsi

Kamil Pawłowski z OSP Dobczyce w grupie dziecięcej i Filip Sobala z OSP Krzczonów w kat. Open zostali zwycięzcami tegorocznych mistrzostw

Po raz XV miłośnicy królewskiej gry stanęli do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Szachach organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach.

Przy szachowym stole zasiadło tego dnia ponad 30 zawodników z 11 Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu myślenickiego, gdzie najmłodszy adept tej gry miał 6 lat, a najstarszy swoim doświadczeniem mógłby obdzielić kilku zawodników.

Rozgrywki były podzielone na dwie kategorie; dzieci i kategorie OPEN, w której rywalizowali dorośli i młodzi doświadczeni zawodnicy. Zwycięzcami zostali w grupie dziecięcej Pawłowski Kamil z OSP Dobczyce - 4,5 pkt, drugie miejsce zajął Bartłomiej Jaśkowiec z OSP Trzemeśnia – 4 pkt, a na trzecim miejscu podium uplasował się Jamrozik Maciej z OSP Bęczarka również zdobywając 4 pkt, przegrywając drugą lokatę punktami pomocniczymi.

Natomiast w grupie OPEN zdecydowanym zwycięzcą został najmłodszy zawodnik - Sobala Filip z OSP Krzczonów uzyskując 5 pkt., na drugim stopniu podium uplasował się Jaśkowiec Andrzej z OSP Trzemeśnia – 4 pkt. Komplet zawodników na tzw. "pudle" zamyka Siciarz Krzysztof z OSP Krzczonów zdobywając 3 pkt.
Po zakończeniu turnieju, zawody podsumował bryg. mgr inż. Sławomir Kaganek, dziękując jednocześnie wszystkim za grę i propagowanie tej dyscypliny sportu.

Najlepszym graczom wręczył puchary, dyplomy i medale a wszystkim zawodnikom atrakcyjne nagrody. Kończąc, zaprosił wszystkich uczestników na kolejną edycję, która odbędzie się już za rok. Nad przebiegiem turnieju czuwali ogn. Bogdan Kaczor oraz str. Michał Jania z KP PSP Myślenice.