Siepraw

Wójt Taduesz Pitala zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium

Wójt Taduesz Pitala zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium

Podczas sesji Rady Gminy inaugurującej kadencję 2018-23 radni wybrali prezydium, a wójt Tadeusz Pitala złożył ślubowanie

Podczas uroczystej sesji inauguracyjnej radni oraz wójt przyjęli z rąk komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze oraz złożyli ślubowanie, a następnie wybrali prezydium.

Po złożeniu ślubowania zostały przeprowadzone wybory na Przewodniczącego Rady Gminy, którym został Leszek Wierzba, natomiast na wice-przewodniczącego radni wybrali Aleksandra Sudra.

Kolejnym punktem sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze na wójta Gminy Siepraw na 5-letnią kadencję Tadeusza Pitalę. Wygłosił uroczy-stą rotę przysięgi, że dochowa wierności prawu, a powierzony mu urząd sprawować będzie tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkań-ców gminy.

Wójt Tadeusz Pitala: Jako gospodarz Gminy dołożę wszelkich starań, aby nasza Gmina Siepraw rozwijała się w sposób zrównoważony, ambitny i konsekwentny. Jednym z najtrudniejszych z zadań, które musimy rozwiązać jest poprawa jakości usług komunikacji publicznej do Krakowa i Myślenic. Obecne czasy wymagają wypracowania nowego i skutecznego modelu kontaktu z Mieszkańcami wymiany wzajemnych informacji i konsultacji. Będziemy zwiększać rolę sołectw między innym przez zwiększenie środków będących w ich dyspozycji.Jako samorządowiec jestem i pozostanę osobą gotową do współpracy z każdym, kto pragnie pracować na rzecz naszej gminy.
Chcemy, aby nasza Gmina rozwijała się innowacyjnie i bezpiecznie.


W wyborach samorządowych 2018 Tadeusz Pitala (KWW Samorządny Siepraw) zdobył 2686 głosów co stanowiło 71,74% i po raz ósmy wygrał wybory na wójta Sieprawia. Jego rywala z KW Prawa i Sprawiedliwości Dawida Lenczowskiego poparło 1058 osób (28,26%).

Tadeusz Pitala wprowadził do Rady Gminy 13 swoich radnych, a Dawid Lenczowski 2.

Radę Gminy Siepraw w kadencji 2018-2023 tworzą:

DZIURA Andrzej 150
SAWCZUK Leokadia 94
OŻÓG Bożena 116
SUDER Aleksander 167
MATOGA Barbara 180
RODAK Jadwiga 119
NOWAK Piotr Adam 172
WIELGUS-MŁYNARSKA Elżbieta 209
ROZWADOWSKI Józef 176
NOWORYTA Halina 198
STAGRACZYŃSKI Marek 166
URBANIK Konrad 169
LEJDA Janina 132
MITAN Marian 102
WIERZBA Leszek 131

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej