Siepraw

Wójt Taduesz Pitala zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium

Podczas sesji Rady Gminy inaugurującej kadencję 2018-23 radni wybrali prezydium, a wójt Tadeusz Pitala złożył ślubowanie

Podczas uroczystej sesji inauguracyjnej radni oraz wójt przyjęli z rąk komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze oraz złożyli ślubowanie, a następnie wybrali prezydium.

Po złożeniu ślubowania zostały przeprowadzone wybory na Przewodniczącego Rady Gminy, którym został Leszek Wierzba, natomiast na wice-przewodniczącego radni wybrali Aleksandra Sudra.

Kolejnym punktem sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze na wójta Gminy Siepraw na 5-letnią kadencję Tadeusza Pitalę. Wygłosił uroczy-stą rotę przysięgi, że dochowa wierności prawu, a powierzony mu urząd sprawować będzie tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkań-ców gminy.

Wójt Tadeusz Pitala: Jako gospodarz Gminy dołożę wszelkich starań, aby nasza Gmina Siepraw rozwijała się w sposób zrównoważony, ambitny i konsekwentny. Jednym z najtrudniejszych z zadań, które musimy rozwiązać jest poprawa jakości usług komunikacji publicznej do Krakowa i Myślenic. Obecne czasy wymagają wypracowania nowego i skutecznego modelu kontaktu z Mieszkańcami wymiany wzajemnych informacji i konsultacji. Będziemy zwiększać rolę sołectw między innym przez zwiększenie środków będących w ich dyspozycji.Jako samorządowiec jestem i pozostanę osobą gotową do współpracy z każdym, kto pragnie pracować na rzecz naszej gminy.
Chcemy, aby nasza Gmina rozwijała się innowacyjnie i bezpiecznie.


W wyborach samorządowych 2018 Tadeusz Pitala (KWW Samorządny Siepraw) zdobył 2686 głosów co stanowiło 71,74% i po raz ósmy wygrał wybory na wójta Sieprawia. Jego rywala z KW Prawa i Sprawiedliwości Dawida Lenczowskiego poparło 1058 osób (28,26%).

Tadeusz Pitala wprowadził do Rady Gminy 13 swoich radnych, a Dawid Lenczowski 2.

Radę Gminy Siepraw w kadencji 2018-2023 tworzą:

DZIURA Andrzej 150
SAWCZUK Leokadia 94
OŻÓG Bożena 116
SUDER Aleksander 167
MATOGA Barbara 180
RODAK Jadwiga 119
NOWAK Piotr Adam 172
WIELGUS-MŁYNARSKA Elżbieta 209
ROZWADOWSKI Józef 176
NOWORYTA Halina 198
STAGRACZYŃSKI Marek 166
URBANIK Konrad 169
LEJDA Janina 132
MITAN Marian 102
WIERZBA Leszek 131

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
Jawornik 3

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po dachowaniu samochód osobowy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Jego pasażerowie wyszli o własnych siłach, ale jedna osoba została przewieziona do szpitala Do wypadku doszło przed godz. 11 na drodze krajowej nr 7 w Jaworniku. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, samochód leżał w rowie, a jedna osoba była ranna. Trzy osoby podróżujące pojazdem...

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice
Okolice 0

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

W nocy nad powiatem myślenickim przeszła burza z gradem, a miejscami wiatr osiągał 100 km/h. W Niezdowie piorun spowodował pożar domu, a w Myślenicach woda zalała piwnice Wczoraj ostrzegaliśmy o burzy z gradem jaka miała przejść przez powiat myślenicki. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmo...